Mavi Bilgisayar battı !

Skyr3x
30-06-2009, 03:03   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
91 mesaj

Ankara’nın teknoloji mağazalarından Mavi Bilgisayar bu sabahitibariyle kapanmış durunmda. Haftasonu Kocaeli ve Denizli mağalarınıkapatan firma şu anda Ankara’daki mağazalarının da kepenkleriniindirmiş durumda.
Alacaklı firmalar sabah itibarıyle iletişime geçmeye çalışıyor ancakmağazaların önünde beklemek dışında birşey yapamıyorlar. Depoların vemağazaların boşaltıldığı söylentileri ortalarda dolanıyor.
Bir süredir malum kriz yüzünden zor duruma düşen firmalar zor günlergeçirirken Mavi bilgisayarın bu şekilde batması açıkcası ücüzü birolay. Umarız zincirleme bir tepki yaratıp piyasayı daha zor bir durumasokmaz. !
Şu saat İnternet sitesinede erişim kesilmiş durumda(Siteyi geri açmışlardır.). Alacağı olan personellerin alacakları ödenmiş ve son günlerde yapılan siparişlerden para iadesi için sitelerinin ana sayfasında bir duyuruda bulunmuşlar. Garantiye gönderilen ürünlerin vs. akibeti ise merak konusu...

Son Düzenleme: Skyr3x ~ 02 Temmuz 2009 20:26
eozenir
02-07-2009, 23:25   |  #2  
eozenir avatarı
Yıllanmış Üye
406 mesaj

evet. bende ordan arkadaşa pc alacaktım. iyiki almamışım.

onlineTR
03-07-2009, 00:22   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

evet bende gordum yazıyı..

fizikooooo
03-07-2009, 01:54   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

ya şok oldum haberi okuyunca bende dün girmeye çalışmıştım girememiştim siteye. vay be halbuki çok da iyi satışı vardı. ben ordan bi ay önce taşınabilir hdd aldım 1 tb . çok da iyi fiyata. yazık oldu ya.

Hakuteiken
03-07-2009, 09:36   |  #5  
Hakuteiken avatarı
Yıllanmış Üye
215 mesaj

Penguen'in geçen haftalardaki kapağını okudunuz mu ??
Kriz Teğet Geçecek
Kriz Sürtünüp geçecek
Kriz .... geçecek.
Batan batana. ama batan halk oluyor hep nedense. Bazıları servetlerine servet katmaya devam ediyor.

HugOBoss___
03-07-2009, 09:58   |  #6  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

yazık çok yazık... ama şunuda belirtmek isterim ankara çukurambar mağzası ile vatancomputer yanyana denilecek kadar yakın... vatancomputer bu işi çok daha profosyonel yapıyor gibi gelmişti bana...

Son Düzenleme: HugOBoss___ ~ 03 Temmuz 2009 09:59
Murat.
03-07-2009, 11:18   |  #7  
Yıllanmış Üye
948 mesaj

Mağdurlara allah sabır ve kolaylık versin.

tolter
03-07-2009, 14:03   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,603 mesaj

bende 6 ay önce Ankaraya giittiğimde laptop alacaktım mavi bilgisayardan iyi ki almamışım.teknik destekten mahrum kalırdım

Skyr3x
03-07-2009, 15:46   |  #9  
OP Üye
91 mesaj
Alıntı: ibrahim7892  
bu haber konuda verildi...polen pc de kapanmıstı.ucuza satmak yaramıyor bu halka....kriz teğet gecti demisti birde basbakanımız ıyıkı tehet
Araştırdım bulamadım ben. Son cümlenede katılıyorum :)

centipede
03-07-2009, 16:55   |  #10  
centipede avatarı
Yıllanmış Üye
344 mesaj

mavi gider kırmızı gelir.
belkide ad değişir.
bu ülkeyede esnafınada bir şey olmaz.
olsa olsa mağduriyet halkına olur.

okancebi
04-07-2009, 13:47   |  #11  
Yeni Üye
24 mesaj

arkadaslar alınan ürünlerden kimse madur olmaz. bulundugunuz sehirdeki disbiritöre ürünü götürürseniz garantili olarak işlem yapılacaktır zaten. siz ürünü mavi bilgisayara gönderiyonuz olarda disbiritörlere gönderiyolar. değişen bişi olmuyor yani. elinizde faturanız olsun yeter. hatta bazı markalarda faturaya bille gerek yok. bunlardan biride beko ürünlerin üstündeki seri numaradan sizin hangi tarihte aldıgınız biliniyor. bizzat gördüm.

Skyr3x
04-07-2009, 17:45   |  #12  
OP Üye
91 mesaj
Alıntı: centipede  
mavi gider kırmızı gelir.
belkide ad değişir.
bu ülkeyede esnafınada bir şey olmaz.
olsa olsa mağduriyet halkına olur.
Katılıyorum kardeşim kesinlikle başka adla geri gelirler. Batar yeni şirket kurar. Ne olur ? Yeni şirket olarak görünür vergisi düşer, tüketici üzerinde kötü imajı varsa onu siler vb. . Çok olmadımı böyle ülkemizde ?

Battal Gazi
04-07-2009, 23:29   |  #13  
Battal Gazi avatarı
Yıllanmış Üye
366 mesaj

Zaten çok şikayetçi vardı tanıdıklarımdan. Hatta bu sitede bir ara ordan alınmaması konusunda birşey söyleyince ters tepkiler gelmişti...

Umarım alacaklı hakkını alır...

CapanQGLU
05-07-2009, 01:21   |  #14  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Havluyu attılar inş. en yakın zamanda düzelirler.

Kara Şövalye
05-07-2009, 08:40   |  #15  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 53
1,960 mesaj

Oradan almıştım PC'mi sorun çıkarsa ne yapacağım şimdi?

emrahcagigan
05-07-2009, 13:24   |  #16  
Yıllanmış Üye
291 mesaj

TEĞET küçük çemberi deler gecer
          büyük çemberi TEĞET gecer

blueagle
05-07-2009, 14:37   |  #17  
Taze Üye
11 mesaj
Alıntı: emrahcagigan  
TEĞET küçük çemberi deler gecer
          büyük çemberi TEĞET

Bu durumda teğet küçük çemberi delip geçti. Ama başbakanın (çocuklarının) gemileri o anda Türkiye' de değilse teğet geçmiş olabilir. Yani başbakan haklı olabilir. Bu değerlendirmeyi kendisi açısından yapmıştır.
Bu arada İzmir' de ve bir kaç şehirde daha mağazaları olan Tekmar' da battı. Şu an da Tekmar Oncu Buro Makineleri' nin yönetiminde...Her ne kadar şirket el değiştirmiş gibi gözükse de öyle değil. Çünkü bir kaç gün önce arızalanan yeni hoparlörü için Tekmar' a giden bir arkadaşıma "battık" denmişti. Bu kriz ortamında ürün değiştirmemek için ayak yapıyorlar diye düşünmüştüm. Ama görüyorum ki Tekmar' ın web sayfasında her şey açık seçik belli...Bu arada Oncu Buro Makineleri' nin işe acemilikle başladığını belirteyim. Belli ki İzmir' de en çok müşterisi olan Tekmar' ın bu müthiş müşteri tabanına ihtiyaçları yok. Çünkü web sayfasını yenilerken bütün veritabanını silmişler. Yani ne üyelik kalmış ne de müşteri bilgisi. Bir de İzmir içi kargosuz teslimatı kaldırmışlar. Tekmar' ın bu kadar tercih edilmesinin sebebi neydi siz ce? Kargosuz adrese teslim müşteri için önemli bir olaydır. Dedim ya, işe acemilikle başladılar. O zaman hayırlı işler diyerek Tekmar' ın yeni yönetimine buradan duyuralım. Siz bu kafayla başlarsanız, eski Tekmar kadar bile iş yapamazsınız.

Son Düzenleme: blueagle ~ 05 Temmuz 2009 14:53
fernandito
06-07-2009, 01:31   |  #18  
Yıllanmış Üye
208 mesaj

üzüldüm ya ben alışverişlerimi ordan yapardım çok güzel bi sitesi vardı.

cemir
06-07-2009, 11:47   |  #19  
Yıllanmış Üye
142 mesaj

hiçbirşey göründüğü gibi değildir 1000 düşün 1 söyle
bazı gazete ve partilerin dediklerini hemen kabul etmeyin başbakanımızın hataları var fakat şu an orada oturabilecek eniyisi Odur çünkü şu an türkiyenin demokratikleşme sürecinde büyük rol oynuyor amerika başbakanı bizi şu an çok iyi derecede kolluyor ve bunlar başbkanın amerikayla görüşmeleri sayesinde oluyor
sizin manıtıgınız çamur at izi kalsın mantıgıyla işliyor tamam sevmiyor olabilirsiniz benimde pek sevdiğim söylenemez fakat başbakan bana göre yapılabilecek en mantıklı şeyi yaptı kriz yok dedi eger varlıgını kabul etseydi batan firmaların sayısının 10 katından daha fazla banka batacaktı hadi gelin kabul edelim ki başbakan kriz var dedi ne olacak biliyormusun halk bankalardan parasını cekip yastık altına atacak bankalar iflas edecek imf den (tekrar kredi istenecek şu an istenenden 2-3 kat daha fazla) türk iş adamları fabrikalarını kapatıp çin gibi maliyetin ucuz oldugu ülkelere yönelecek ve tam bir kaos ortamı yaşanacaktı şu an mavi bilgisayar battıysa en az 5 firma ayakta kalmıştır gidene değil kalana bakın...

Son Düzenleme: cemir ~ 06 Temmuz 2009 12:28
zrgnlr04
06-07-2009, 12:26   |  #20  
Yıllanmış Üye
977 mesaj

Skyr3x
06-07-2009, 14:23   |  #21  
OP Üye
91 mesaj
Alıntı: cemir  
hiçbirşey göründüğü gibi değildir 1000 düşün 1 söyle
bazı gazete ve partilerin dediklerini hemen kabul etmeyin başbakanımızın hataları var fakat şu an orada oturabilecek eniyisi Odur çünkü şu an türkiyenin demokratikleşme sürecinde büyük rol oynuyor amerika başbakanı bizi şu an çok iyi derecede kolluyor ve bunlar başbkanın amerikayla görüşmeleri sayesinde oluyor
sizin manıtıgınız çamur at izi kalsın mantıgıyla işliyor tamam sevmiyor olabilirsiniz benimde pek sevdiğim söylenemez fakat başbakan bana göre yapılabilecek en mantıklı şeyi yaptı kriz yok dedi eger varlıgını kabul etseydi batan firmaların sayısının 10 katından daha fazla banka batacaktı hadi gelin kabul edelim ki başbakan kriz var dedi ne olacak biliyormusun halk bankalardan parasını cekip yastık altına atacak bankalar iflas edecek imf den (tekrar kredi istenecek şu an istenenden 2-3 kat daha fazla) türk iş adamları fabrikalarını kapatıp çin gibi maliyetin ucuz oldugu ülkelere yönelecek ve tam bir kaos ortamı yaşanacaktı şu an mavi bilgisayar battıysa en az 5 firma ayakta kalmıştır gidene değil kalana bakın...
Olayı siyasete döndermeyelim lütfen burda tartışmalarda ama bu yönden yukardaki sözlerin tamamen kendi mantığın üzerine ama şöyle düşünürsek. En fazla gelir yapan yerler özelleştirildi. En başta iletişim araçlarımız, elektriğimiz vs.. Bunların hangi birinin yüksek hissesi Türk işletmecilerde ? Allah saklasın bir savaş anında hangi birini elimizde tutabiliriz ? Adamın işletmelerde sözü geçiyorsa kapatır hepsini iletişimi keser. Bu durumda ne yapabilirsin ? Sadece izleyebilirsin.Birde kalan sağlar bizimdir mantığıyla yaklaşmışsın orda çalışan adamlar o maaşla kırt kanaat geçiniyorrdı artık ne yapacaklar bizim sünersonik başbakanımız onlara işmi buldu da o kadar rahatsın, birde amerikanın başkanı bizi kolluyormuş nasıl kollamaksa bizim davos fatihi başbakımız amerikadan izin almadan yediği yemeği boşaltamaz anca gider iki sırıtır gelir burda işler çok güzel geçtir der gelir.  Ayrıca başbakan kendi ağzıyla "Demokrasi bir amaç değil araçtır." demiştir. Ve bir sürü ayıbı vardır. Bunlara göz yumabilen insanlar nasıl yapıyorlar çok merak ediyorum. İşsizlik oranı gittikçe büyüyor... Daha yorum yok benden...

Ayrıca bana burda siyaset yapıyorsun diyenler olabilir. Ben siyaset yapmıyorum. Gerçekleri söylüyorum.

Son Düzenleme: Skyr3x ~ 06 Temmuz 2009 14:34
cemir
06-07-2009, 14:58   |  #22  
Yıllanmış Üye
142 mesaj

arkadaşım sende haklısın fakat ben bu söze yönelik konuştum abd ile olan ilişkilerimiz bizim avrupa ülkeleri arasındaki statümüzü arttırmaktadır benimde dedigim gibi ben sadece gercekleri söylüyorum başbakanı pek sevdigim söylenemez ama onun da büyük hataları var bunu da kabul etmek gerekir...özal zamanında işsizlik sorunu kalkmıştı ? neden düşündünüzmü imf den yıgınla borc alınıp halka dagıtılmıştı devlet zoranacagına halkın biraz dişini sıkması gerekir bence en büyük sorun kimse iş beğenmiyor aslında çalışılacak çok yer var bakır köyde heryerde eleman arıyorlar... ve kimse başvuru yapmıyor...
hiçbirşey medyanın veya kulaktan dolma şeylerin belirttiği gibi değildir

alloss
06-07-2009, 15:06   |  #23  
alloss avatarı
Yıllanmış Üye
628 mesaj

2000 YTL nin üzerinde ürün aldım. Hiç bir üründe sorun yaşamadım. Üzüldüm iflasına. Güzel firmaydı.

mustafaasil66
06-07-2009, 17:37   |  #24  
Yıllanmış Üye
373 mesaj

Bende toptancılardan almadığım zaman hep mavibilgisayardan alırdım fiyatları uygundu aldığım ürünlerin bugün ankara demirtepe şubesinin önünden geçtim kepenkler kapalıydı ciddi çok kötü olmuş :S

Mustafa Can
06-07-2009, 19:51   |  #25  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

üzüldüm yaws... :((((((((

http://mavibilgisayar.com/
Yaşadığımız bu süreçte, mağdur olan müşterilerimiz yaşadıkları problemi "bilgi@mavibilgisayar.com" adresine gönderebilirler.

Mavi Bilgisayar olarak, elimizden geldiğince yaşanan problemleri çözmeye çalışacağız.

Göstereceğiniz ilgi ve anlayış için teşekkür ederiz.