Mavi ekran hatası ve kayıt defteri hataları

hazardogu
03-01-2019, 00:26   |  #1  
hazardogu avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhabalar, 

Yaklaşık 1 yıldır bilgisayarım günde ortalama 1 defa mavi ekran hatası veriyor genelde hiç bir şey yapmadığımda ya da youtube üzerinden müzik dinlerken oluyor. Silkroad gibi bir oyundan 2 client açık olduğunda pc hatasız çalışıyor. Mavi ekran hatası dışında bilgisiyarım i5 yeni formatlı performansı gayet iyi ama durduk yere mavi ekran vermesi canımı sıkıyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

excel_mustafa
03-01-2019, 02:11   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

öncelikle sorunun yazılım kaynaklı olup olmadığını belirlemek için tüm driverları kaldırıp üretici sitesinden yada pc nin beraberinde gelen cd den yükle. kaspersky ve malwarebytes ile ful tara. sonuç alamazsan hdtune ile bad sector testi yap. ramları farklı şekillerde dene. bios pilini çıkarıp tak. farklı psu ile test et.

White-Fox
03-01-2019, 15:04   |  #3  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Cevap soruda gizli :) 

Merhabalar, 

Yaklaşık 1 yıldır bilgisayarım günde ortalama 1 defa mavi ekran hatası veriyor genelde hiç bir şey yapmadığımda ya da youtube üzerinden müzik dinlerken oluyor. Silkroad gibi bir oyundan 2 client açık olduğunda pc hatasız çalışıyor. Mavi ekran hatası dışında bilgisiyarım i5 yeni formatlı performansı gayet iyi ama durduk yere mavi ekran vermesi canımı sıkıyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

hazardogu
03-01-2019, 20:37   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Ben bulamadım ? :-))

White-Fox
03-01-2019, 20:45   |  #5  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
1,104 mesaj
Alıntı: hazardogu  
Ben bulamadım ? :-))
Ne gibi bir sorunla karşılaşıpta format atma gereği duydunuz ? koskoca işletim sistemini kaldırıp kuracak kadar önemli olan neydi ?

Bu şeye benziyor , arabanın motorunu söktüm taktım performansı iyi ama vites geçmiyor.

hazardogu
03-01-2019, 21:29   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

Hocam , dediğim gibi yaklaşık 1 yıldır bilgisayar mavi ekran hatası veriyordu. Format atınca düzelir diye düşündüm ama düzelmedi.

White-Fox
03-01-2019, 22:23   |  #7  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
1,104 mesaj
Alıntı: hazardogu  
Hocam , dediğim gibi yaklaşık 1 yıldır bilgisayar mavi ekran hatası veriyordu. Format atınca düzelir diye düşündüm ama düzelmedi.
Mavi ekran hatasının ayrıntılarını bizimle paylaşmanız gerekli , bu şekilde net bir şey söylemek zor.Her şey buna sebep olabilir.(donanım/yazılım)