Mavi ekran hatası

Ahmetskating
23-05-2019, 06:36   |  #1  
Ahmetskating avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar acil yardimlariniza ihtiyacım var bilgisayarım kendiliğinden mavi ekran vermeye başladı hata kodu   0x0000101  ne olduğunu çözemedim Windows 7 64 bit format attım olmadı bios guncelledim olmadı ama hata sadece internet tarayıcısı kullanınca geliyor peş peşe 5 adet uygulama açtım sorun yok tarayıcı kullanınca 1 dk sonra bu hatayı alıyorum kafayı yiycem bı çözüm bulamadım  minidump  dosyasında boş hata kodu düşmüyor

Sistem Bilgilerim
excel_mustafa
23-05-2019, 18:18   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

bios ayarlarını fabrika ayarına döndür. kasperky ve malwarebytes ile full tara. driverları orijinal üretici sitesinden yükle (özellikle anakart driverları). hd tune ile badsector testi yap. sonuç alamazsan ramları farklı şekillerde takıp dene. ekran kartını çıkarıp onboardla dene.

klyglsn
23-05-2019, 18:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

mavi ekran hataları neden olur

1) pcye hız aşımı yanlış yapmışsanız

2) birbirine uyumsuz ram kullanıyorsanız veya yanlış slotlara takmışsanız

3) yükleme modunu değiştiediğinizde mesela ben raid yapmışım bios güncellemesi yaptığımda ahcı moda geçiyor hddleri bile görmez oluyor

4) hddlerin yerini değiştirirseniz

5) işletim sistemini uefiykenyüklü sistemi bios güncellemesinden sonra legacy alırsanız

6)hatalı kurulmuş eksikbir kopyalı işletim sisteminden

7)hddniz vürüslenmiştir yada tarayıcınız çökmüştür yadahddniz bozulmuştur  yada hddyi gpt mbrye çevirmek veya tersini yapmak şimdilik aklıma bukadar geldi belkide hiçbiridir