mavi ekran

Recep Yüksel
25-04-2019, 15:33   |  #1  
Recep Yüksel avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba Arkadaşlar ben pc mi yükseltme yaptım 2 yıl sorunsuz kullandım sonra bir gün oyun oynarken pc kapandı birdaha tepki vermedi bir baktım 4 li pin yanmış bilgisayarcıya götürdüm 4 lü pinin girişini değiştirdi sonra bana birtane güç kaynağı verdi sistemi açtım win 10 kurdum fakat şimdide mavi ekran hatası alıp duruyorum Sorun sizce Güç kayanğında mı yoksa HDD de mi hdd çok eski 9 senelik falan he birde şunu ekliyim mavi ekran hatası aldıktan sonra pc açılmıyor tepki vermiyor ram kaynaklıda olabilir mi ?

zombi
25-04-2019, 16:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

sen şu geçen yine psu pini yandığı için anakartı değişen eleman değil misin? sana anakartı iade et demiştik. o anakart sorunlu. ya da at çöpe. naparsan yap elinde kalıcak. bi şey değil elindeki donanımlara da hasar vericek sonunda

Recep Yüksel
25-04-2019, 16:54   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

anakart değişmedi pin değişti reis anakart aynı anakartta sorun var diyorsun yani

Recep Yüksel
25-04-2019, 17:34   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

anakart değişmedi pin değişti reis anakart aynı anakartta sorun var diyorsun yani

zombi
25-04-2019, 17:36   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

ayrıntısını hatırlamıyorum. ama anakartın pini yanmışsa eğer o zaman vrm lerde muhakkak bi arza olmuştur. ben pini yanmış anakrtın tüm vrm lerini değiştiriyorum. tabii tuzlu oluyor ama garanti bi yol. işlemci ya da daha kötüsü pwm kontrolcü giderse düzeltilemiyor çünkü. bilen birine baktır anakartını.  verilen psu nun özellikleri mne bu arada marka model vs