Max. 1500 tl ye sistem toplıcam, yardım..

an4cond4
04-06-2011, 20:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Merhaba arkadaşlar.Maksimum 1500 tl ye bir sistem kurucam ama pcye alanındaki yenilikleri uzun zamandır takip edemiyorum, bu yüzden tercih konusunda yardımınıza ihtiyacim var..

Öncelikle işlemci kafamdaki bir problem.. İntelmi amd mi almalıyım bilmiyorum, sistem oyun üzerine olucak bu yüzden amd nin yeterli olacağını düşünüyorum ama bilen birilerinin düşüncesini almak istiyorum bu konuda.

İkinci olarak ekran kartı ve monitör..Seçenekler var ama aynı parayı vererek en iyi performansı sağlamayı amaçlıyorum çünkü pcyi aldıktan sonra 4-5 yıl daha bir ekleme yapmayı düşünmüyorum.Bu konudada yardıma ihtiyacim var :)

Son olarakta ram.. 4 veya 6gb ram takıcam pcye ama 8e yükseltsem bana ne gibi bir yararı olur, performans açısından çok etkilermi? Kafamdaki pcyi yazıyorum yorumlarınızı bu pc üzerinden yapabilirseniz sevinirim.

İşlemci:Phenom II X4 955 =268tl
Anakart: Gigabyte GA-880GM-D2H =179tl
Ekran Kartı:HIS ATI HD 6850 =335 TL
Kasa:Aerocool VS-9 550W (Emin değilim, daha ucuza bir öneriniz varsa bekliyorum)= 174 tl
Bellek:Kingston HyperX 6gb DDR3 100Mhz (3x2gb) =170 tl
Sabit Disk:Samsung 1TB (HD103SJ) =118 TL
Optik Sürücü:LG GH22NP21 =60 TL
Monitör: INCA IL-1021 Full HD 2 ms DVI (Sitedeki sistem önerilerinin içinden bunu seçtim ama farklı bir öneri olursa değerlendirebilirim) =290 TL
TOPLAM :1594 TL

Evet arkadaşlar kafamda aşağı yukarı böyle bir pc var.Sizlerden bu fiyata bir sistem önerisi değilde kurduğum sistemde değişiklik yaparak yardım etmenizi rica ediyorum sebepleriyle beraber..Şimdiden yardım eden tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

KaRa_PreNs
04-06-2011, 21:21   |  #2  
KaRa_PreNs avatarı
Yıllanmış Üye
431 mesaj

seçtiğin sistem çok ve çok güzel ama amd işlemciler genellikle asus marka ankartlara uyumludur ekran kartında süper işlemciye birebir uyumlu ama sadece dediğim gibi asus marka bi anakart alsan daha iyi olur paylaşacağım linkte bi ankarta baq hem performan hemde işlemcin için birebir uyumludur
http://www.hepsiburada.com/Liste ... oryId=152#Gorseller

Kapalı Hesap (203105)
04-06-2011, 21:33   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj

bu sistem daha iyi HD6950 oyunlar için daha iyidir ki sizde zaten 3-4 yıl pc ye ekleme yapmak istemiyorsunuz ve 4 gb ram yeterlidir ben üst düzey 3 tane oyun açtım 4 gb ram ile banamısın demedi yani paranız bolsa 8 gb alın derim ama 4 gb yeterlidir.buyur sistem bu

[/url]                                                                                                                                                                                                                            XILENCE
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/xilence-09agl.br-xilence-redstorm-600w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=49052]XILENCE REDSTORM 600W MidT ATX SİYAH KASA
                                                                                                                                                                139,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                262,43                                                        TL                                                                                                                                                                *222,41                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/url]                                                                                                                                                                                                                            ASUS
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/asus-m4a87tdusb3-m4a87tdusb3-amd-870sb850-am3-ddr3-1600mhz--anakart/productdetails.aspx?I_ID=45915]M4A87TD/USB3 AMD 870/SB850 AM3 DDR3 1600MHz  Anakart
                                                                                                                                                                120,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                226,56                                                        TL                                                                                                                                                                *192,01                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/url]                                                                                                                                                                                                                            AMD
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/amd-hdz955fbgmbox-phenom-ii-x4-955-black-edition-am3-3.2ghz-8mb-cache-45nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=43210]Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2GHz 8MB Cache 45nm İşlemci
                                                                                                                                                                139,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                262,43                                                        TL                                                                                                                                                                *222,41                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/url]                                                                                                                                                                                                                            KINGSTON
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-khx1600c9d3k24gx-4gb-%282*2gb%29-kit-hyperx-genesis-ddr3-1600mhz-cl9-xmp-ram/productdetails.aspx?I_ID=48060]4GB (2*2GB) KIT Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram
                                                                                                                                                                65,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                122,72                                                        TL                                                                                                                                                                *104,01                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/url]                                                                                                                                                                                                                            SAMSUNG
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-sam_sata2_1tb_32mb-1tb-32mb-sata2-7200-rpm-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=33504]1TB 32MB SATA2 7200 RPM HARDDİSK
                                                                                                                                                                67,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                126,50                                                        TL                                                                                                                                                                *107,21                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/url]                                                                                                                                                                                                                            SAPPHIRE
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-11188-01-40g-hd6950-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=52236]HD6950 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı
                                                                                                                                                                299,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                564,51                                                        TL                                                                                                                                                                *478,42                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/url]                                                                                                                                                                                                                            ACER
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/acer-a221hqlb-21.5-a221hqlb-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=48839]21.5" A221HQLB GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
                                                                                                                                                                166,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                313,41                                                        TL                                                                                                                                                                *265,61                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Toplam (KDV Dahil):

1.878,56                                    TL

*1.592,08                                    TL

Sıkça Sorulan Sorular
04-06-2011, 22:05   |  #4  
Yeni Üye
45 mesaj

İşlemci: AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2GHz 8MB Cache 45nm İşlemci

Ekran Kartı: MSI 6850 CYCLONE 1GB 256BIT GDDR5

HDD: WD 3.5" 1TB Caviar Blue 7200Rpm SATA 3.0 32MB Cache Harddisk

DVD RW: PIONEER DVR-S19LBK 24X ± DOUBLE LAYER LABELFLASH SATA DVD YAZICI SİYAH

Bellek: GSKILL 4GB (2*2GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL7 1.5V Dual Kit Ram

Anakart: GIGABYTE GA-880GM-UD2H AM3 AMD 880G/ SB710 DDR3 1800MHz (O.C.) VGA&HDMI

Kasa: XILENCE XILENCE BLUESTORM 600W MidT ATX SİYAH KASA

Monitör: INCA 23" IL-1023DVI GENİŞ EKRAN LCD MONİTÖR

Bu da benim sistem. Hocam vatandan indirimde denk getirip istediğin fiyata alabilirsin

an4cond4
04-06-2011, 22:15   |  #5  
OP Taze Üye
10 mesaj
Alıntı: glscgn  
bu sistem daha iyi HD6950 oyunlar için daha iyidir ki sizde zaten 3-4 yıl pc ye ekleme yapmak istemiyorsunuz ve 4 gb ram yeterlidir ben üst düzey 3 tane oyun açtım 4 gb ram ile banamısın demedi yani paranız bolsa 8 gb alın derim ama 4 gb yeterlidir.buyur sistem bu
Teşekkür ederim dostum rami 4e düşürüp ekran kartını hd 6950e çıkarabilirim ki aklımdada zaten bu vardı ama nereden kısayım diye düşünüyordum :) Aslında rami sormamın nedenide buydu bu dediğini yapıcam sanırım. Birde anakart hakkında görüş istiyorum dostum senin dediğin anakart ile benimki arasında ne fark olur ne gibi bir yararı olur bana anakart seçimini çok özenli yapmadım açıkcası uyumlu olmasını düşündüm sadece diyebilirim :)

an4cond4
04-06-2011, 22:17   |  #6  
OP Taze Üye
10 mesaj
Alıntı: KaRa_PreNs  
seçtiğin sistem çok ve çok güzel ama amd işlemciler genellikle asus marka ankartlara uyumludur ekran kartında süper işlemciye birebir uyumlu ama sadece dediğim gibi asus marka bi anakart alsan daha iyi olur paylaşacağım linkte bi ankarta baq hem performan hemde işlemcin için birebir uyumludur
http://www.hepsiburada.com/Liste ... oryId=152#Gorseller
Dostum önerdiğin anakart benim bütçemi aşar 150-200tl arasında bir anakart almayı düşünüyorum, biraz daha ucuz bir anakart önerin olabilirmi? :)

Kapalı Hesap (203105)
04-06-2011, 23:20   |  #7  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

benim önerdiğim anakart da iyidir günümüz teknolojisini destekler sata 3 usb 3.00 gibi ve daha vir çok özellikleri vardır ben asus derim başka bir nedenide teknik servisi çok kaliteli ve iyidir. çizgi elektronik bakıyor servisine memnun kalırsın

Sıkça Sorulan Sorular
04-06-2011, 23:33   |  #8  
Yeni Üye
45 mesaj

ben de sistem topluyorum da 560 ve 6950 arasında kaldım. Hangisi daha iyi bir de kaç watt power istiyo bunlar

Kapalı Hesap (203105)
04-06-2011, 23:47   |  #9  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

HD6950 daha iyi bir karttır. birde bazı kartlarda mesela bende asus direx cu II var bir adet 6 pin bir adet 8 pin güç girişi var ama çoğu hd6950 de 2 adet 6 pin ve gerçek kaliteli 500 W psu yeter ama sen 600 W alırsan daha iyi olur fazladan HDD veya işlemciye o.c gibi durumlarda psu nun yüksek olması iyidir şimdi birde psu atıyorum 500 W belkide 450 W ı anca verir veya kaliteli psu bile % 100 ile çalışamaz 500 W olsa kaliteliyse 470-480 anca verir demek istediğim sen 600 W sağlam yani verimlilik değeri +80 olan bir psu al sonradan pişman olma

Sıkça Sorulan Sorular
05-06-2011, 00:02   |  #10  
Yeni Üye
45 mesaj

peki. Gtx 460 ve Gtx560ın physx kapalıyken ki fps değerleri 6850 ve 6950 ye göre nasıl yardımcı olabilir misin

Kapalı Hesap (203105)
05-06-2011, 09:13   |  #11  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

hertürlü amd yeniyor yani gtx460 ı HD6850 yeniyor GTX560 ı da HD6950 yeniyor peki sen hangi kartı alıcaksın ya HD6850 yada HD6950 hangisi