Mcafee anti-spyware sorunu

simeli
19-01-2008, 12:36   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
129 mesaj

Merhaba Arkadaşlar;

Ben Mcafee anti-spyware kullanıyorum.Önceden yoktu ama,son zamanlarda şöyle bir sorun çıktı.Bilgisayar ilk açıldığında,tarayıcının sayfayı göstermesi yaklaşık 2 dakika alıyor.görev yöneticisinden baktığımda,Massrv.exe nin bu 2 dk boyunca işlemcinin % 99-100'ünü kullandığını gördüm.Nitekim görevi sonlandır deyince sayfa anında görüntüleniyor.Ama her yeni başlangıçta aynı şey tekrarlanıyor.Yaklaşık 6 aydır Mcafee'yi kullanıyorum,ama bu ilk kez oluyor.Görev yöneticisinden Massrv.exe 'nin Mcafee'nin update'i ile alakası olup olmadığına baktım.Yok gibi.Çünkü update teşebbüsü başladığında,bu sefer Mcafee'nin update.exe si ayrı olarak çıkıyor ve işlemci gücünün bir kısmını Massrv.exe den alıp kendi kullanıyor.sonra update denetimi bitince her ikiside işlemci kullanmayı bırakıyor.
Merakım şu:Bu Massrv.exe gerçek görevi nedir ve ilk açılıştaki bu faaliyeti önlenemez mi.üstelik 150-180 k'lık bellek işgal ediyor.

Teşekkürler

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 19 Ocak 2008 13:20
XxXDaRKoXxX
19-01-2008, 12:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,720 mesaj

Aktif koruma yapmıyorsa açılışta çalıştırmayın....

simeli
19-01-2008, 14:29   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
129 mesaj

Aktif koruma yapıp yapmadığını nasıl anlayacağım.Mesela bazı programları kurarken bir uyarı veriyor,bir değişiklik yapılıyor diye.Bu aktif korumayı mı gösterir.