mcse pls

erol_taskin
13-06-2006, 23:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

--------mcse setifika sınavı çok zormu acaba sınavlarda çok korkuyorum bilen bi yardımcı olabilirmi lütfen çok tedirginim--------

MCSE SERTİFİKA SINAVINA HAZIRLANACAGIM TESTLERİ ACABA NERDEN BULABLİRİM!!! VE LONGHORN SERVER NE ZAMAN ÇIKACAK ?
ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER

Son Düzenleme: erol_taskin ~ 07 Ekim 2006 12:32
Kansav
18-06-2006, 03:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
521 mesaj

MCSE olabilmek için 7 sınava girmen gerek. Bende şu an hazırlanıyorum. Korkmayı gerektirecek bir durum yok. Tabi iyi çalışırsan...

AĞ SİSTEMLERİ - Bu 4 sınava girmek zorunlu

* 70–290 Managing and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Environment
* 70–291 Implementing, Managing, and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastructure
* 70-293 Planning and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastructure
* 70-294 Planning, Implementing, and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Active Directory Infrastructure

İSTEMCİ İŞLETİM SİSTEMİ - Bu 2 sınavdan herhangi birini geçmen yeterli

* 70–270 Installing, Configuring, and Administering Microsoft Windows® XP Professional
* 70-210 Installing, Configuring, and Administering Microsoft Windows 2000 Professional

TASARIM - Bu 2 sınavdan herhangi birini geçmen yeterli

* 70-297 Designing a Microsoft Windows Server 2003 Active Directory and Network Infrastructure
* 70-298 Designing Security for a Microsoft Windows Server 2003 Network

SEÇMELİ SINAVLAR - Bu sınavlardan herhangi birini seçip geçmen yeterli

* 70–086 Implementing and Supporting Microsoft Systems Management Server 2.0
* 70-227 Installing, Configuring, and Administering Microsoft Internet Security and Acceleration (ISA) Server 2000, Enterprise Edition
* 70-228 Installing, Configuring, and Administering Microsoft SQL Server™ 2000 Enterprise Edition
* 70-229 Designing and Implementing Databases with Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
* 70-232 Implementing and Maintaining Highly Available Web Solutions with Microsoft Windows 2000 Server Technologies and Microsoft Application Center 2000
* 70-284 Implementing and Managing Microsoft Exchange Server 2003
* 70-297 Designing a Microsoft Windows Server 2003 Active Directory and Network Infrastructure
* 70-299 Implementing and Administering Security in a Microsoft Windows Server 2003 Network

Sonuçta 7 sınavı geçebilirsen MCSE olmayı hak ediyorsun. Sorular doğal olarak ingilizce olarak soruluyor ama endişelenmene gerek yok çünkü anlaşılır ve basit bir ingilizce ile. İyi çalışırsan sınavları geçmemen için sebep yok.Kolay gelsin..

BwT
19-06-2006, 21:17   |  #3  
Yıllanmış Üye
720 mesaj

Sınava girmeden önce www.testking.com gibi birkaç siteden çıkmış soruları çözmek yararına olacaktır. Benzerleri veya aynıları çıkabiliyor çünkü.

ozgur_y
21-06-2006, 10:06   |  #4  
Yeni Üye
28 mesaj

testking ve benzeri braindumplara kendini alıştırma. Sadece örnek olsun diye sorulara biraz bak. Evet, soruların büyük kısmı bu testkingden çıkıyor ama ezbercilik yapıp aldığın bir sertifika sana gerçek hayatta birşey kazandırmayacak.

agahgirgin
04-07-2006, 14:26   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

Dışarıdan sınavlara girerek mcse olmak açıkçası çok zor. Belki işletim sistemini geçersin ama ilerliyen konular daha da zor olacaktır. Network mimarisi Server yönetimi falan. Bu konular için iyi bir eğitim merkezini seçebilirsin. Ancak dikkat et çok fazla uygulama yapabileceğin bir yer olsun.
Sevgiler. Kolay gelsin.

p@shason
05-07-2006, 17:21   |  #6  
Taze Üye
10 mesaj

selamlarr
ben çiçeği burnunda
bir mcse im 2 aylık:)
sınavlar için çalışmak bir işinize yaramazzz
benden sölemesi soruların son versiyonunu indirip
bi on çalışmadan sonra ezberlemeniz iyi bir yol olabilirr
bişi daha en zor olanı 291-92 ve 93 dikkattt:((
hepinize iyi şanslarr

ebagbozan
23-08-2006, 00:27   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Selamlar,
MSCE kursuyla ilgileniyorum,Ankara'da ikamet ediyorum. Ama Ankara'daki mevcut kurslar İstanbul'dakilerle yarisamaz ve İstanbul'dan bir şirketle görüştüm, benden baska 5 kisi daha olmasi durumunda, Ankara'da kurs acmayi onerdiler. İlgilenen arkadaslar lutfen iletisim kurun msnden. metumu@hotmail.com

ozzeybek
09-09-2006, 10:57   |  #8  
Yıllanmış Üye
357 mesaj

MSCE sınavlarına hazırlanmak yada serfitika almak bir kısım teşkil etmiyor arkadaşlar. Bende uzun zamandır sertifikasyon sahibiyim. Bu serfitika ne kadar çok geçerli olsada artık kurumsal firmalar MSCE MDAC fibi sertifikasyonu olan herkezi sınava sokuyor. İşinizi yapımıyorsanız orta okul diplomasının yanına asabilirsiniz. Sınava hazırlanırken en güzel yok bir sistem uzmanı ile de çalışıp konunda uzmanlaşmak başarılar şimdiden

Kapalı Hesap (2197)
10-09-2006, 18:15   |  #9  
Kapalı Hesap
230 mesaj

Arkadaşlar Ben MCSE eğitimi aldım. Fakat sınavlara girmeden ve sertifikayı almadan da
Şirketlerde çalışabiliyorum. Nasıl mı ? Arkadaşlar Sınav mınav hikaye . Olay Eğitimde ve uygulama tecrübesinde. Yani Networking ve İşletim sistemleri hakkında tecrübe edinilmiş ise her yerde iş var. Bu konuda iş bulamıyorum diyen varsa bence yalan söylemiş olur. Yani Ben 5 yerde çalıştım , şimdi 6. şirketteyim ve sadece CV'imde 2 şirket adı yazdım. Eğitimimi gördüler ve mülakatta tabi Sertifikamı sormadılar. Tecrübemi sordular. Belki ben 16 yıldır PC ile uğraşıyorum ama bunda çaba gayret ve azim çok önemli.

distorsion
19-09-2006, 13:22   |  #10  
Taze Üye
3 mesaj

2000 den gitmenizi tavsiye ederim havuzu sabittir

serpekan
23-09-2006, 12:02   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj
ozzeybek
MSCE sınavlarına hazırlanmak yada serfitika almak bir kısım teşkil etmiyor arkadaşlar. Bende uzun zamandır sertifikasyon sahibiyim. Bu serfitika ne kadar çok geçerli olsada artık kurumsal firmalar MSCE MDAC fibi sertifikasyonu olan herkezi sınava sokuyor. İşinizi yapımıyorsanız orta okul diplomasının yanına asabilirsiniz. Sınava hazırlanırken en güzel yok bir sistem uzmanı ile de çalışıp konunda uzmanlaşmak başarılar ş
Recep Baltaş
23-09-2006, 14:25   |  #12  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
p@shason
selamlarr
ben çiçeği burnunda
bir mcse im 2 aylık:)
sınavlar için çalışmak bir işinize yaramazzz
benden sölemesi soruların son versiyonunu indirip
bi on çalışmadan sonra ezberlemeniz iyi bir yol olabilirr
bişi daha en zor olanı 291-92 ve 93 dikkattt:((
hepinize iyi ş
Evet ne demzsiniz ezberleyelim soruları.Bu mantık nerde var.Nasıl bir mentalitedir bu..Bizi yıllarca geri götüren de bu değilmiydi...

edemirci1
25-09-2006, 18:38   |  #13  
Taze Üye
13 mesaj
erol_taskin
mcse setifika sınavı çok zormu acaba sınavlarda çok korkuyorum bilen bi yardımcı olabilirmi lütfen çok
Şuan Server ile ilgili bir yerde çalışıyormusunuz yoksa hedefiniz sertifika alarak çalışmak mı ?

Eğer çalışıyorsanız öncelikle bir kaç ciddi projede bulunmanızı öneririm. MCSE sertifikası kaçmıyor. Kaldı ki biraz sabredin Longhorn Server gelecek. Bir çok yeni teknoloji ve köklü değişiklikleri barındırıyor. Longhorndan alırsınız.

Eğer sertifika alır iş bulurum düşünceniz var ise gittiğiniz  kurstan staj yapabileceğiniz veya geçici çalışacağınız bir firma bulmalarını isteyin.

Sertifika bir çok eğitim merkezinden alabilirsiniz. Burada en önemli konu eğitmen kalitesidir. Gitmeyi planladığınız kursta bir derse katılarak öğretmenin nasıl ders anlatığını ve tecrübesi hakkında fikir sahibi olmaya çalışın. Öğretmeninizde Teknik dil hakimiyetini gözlemleyin. Ciddi projelere katılmış ise Microsoft dışında size çözümler ve tecrübeleri hakkında bilgi verip vermediğini gözlemleyin.

Aşağıda bir örnek veriyim. Konuyu daha iyi anlarsınız.

Fazla kullanıcı olmayan bir firma düşünelim Mesala 20 (Server lisansı Cal lisansı ücretileri ile 20 PC li bir firma tam örneklik :)  )

Server Userlarını Departmanlara göre grupladınız. Sonra Departmana göre Group Policy uygulamaya karar verdiniz. Satış Müdürünüz Yardımcısının Group Policy haklarınının genişletilmesini istedi. Muhasebe Müdürünüzde bir kişinin Group Policy Haklarının daha engelleyici olmasını istedi. İşte burada imdadınıza 3part programlar yetişiyor.

edemirci1
25-09-2006, 18:50   |  #14  
Taze Üye
13 mesaj
d_ozmengu
merhaba arkadaşlar, bende MCSE ile ilgileniyorum...Ama henüz araştırma aşamasındayım.Malumunuz eğitim merkezleri çok pahalı rakamlar 2 ile 6 milyar arası gibi ,değişken olabiliyor.Ben aynı zamanda üniversitede öğrenciyim,bilgisayar öğretmenliğinde okuyorum, okuldaki eğitimde yetersiz olduğu için,sadece diploma sahibi olmak yetmiyor.Aynı şey sertifika içinde geçerli bunuda biliyorum.Önemli olan işe hakim olmak ve tecrübe...Ama ilk adımı sertifika ile atıp,tecrübeyide zamana bırakmak gerekir diye düşünüyorum(benim için uygun olanı bu çünkü öğrenciyim).Aramızda MCSE sertifikası olan arklar war...Bizlere yol gösterirlerse çok sevinirim...Benim en büyük problemim işin maddi boyutu...Yeterli ingilizce bilgisine sahibim...

1- Sınavlara hazırlanmak için gerekli kaynağı(kitap,cd,pdf vs) nasıl ve nerden temin edebilirim ?

2-Kendi kendime kitaplarala çalışmam bu sınavları geçmeme yeter mi ?
(bu sorunun cevabı değişken tabii, kişiden kişiye değişir biliyorum ama aramızda mutlaka kendi kendine çalışıp sınavları  veren arklar wardır...onların fikirlerini öğrenmek isterim )

cvplarınızı bekliyorum ... Teşekkürler

1- Arkadaş Press in ingilizce MCSE eğitim kitini satın alırsınız.

2- İlk seferde sınavları geçeceksiniz diye bir zorunluluk yok. Başarısız olursanız tekrar girersiniz. Eğitim merkezinde eğitim almak kadar pahalıya çıkmayacağını garanti ederim. Zaten eğitim merkezleri ücretleri sınavları kapsamıyor. :)

erol_taskin
07-10-2006, 10:20   |  #15  
OP Taze Üye
7 mesaj

şuanda ben lise ögrencisiyim kendimi ancak bir egitim merkezine giderek geliştirebilecegimi düşünüyorum şuanda windows server 2003 hakkında genel bir bilgiye sahibim (karberos ou forestler gibi) acaba bana iyi bir egitim merkezi önerebilirmisiniz çok fazla neredeyse hepsi en iyi biziz diyor kafamkarıstı yardımcı olursanız sevinirim

sircin
12-03-2007, 15:22   |  #16  
Taze Üye
8 mesaj

MCSE eğitimi kesinlikle gerekli.MCSE eğitimi alıp da tescilli mcse olmamak da çok kötü açıkcası.Kimseye bakmayın arkadaşlar.Sağlam bir şekilde mcse eğitimlerine katılın.Gidemiyorsanız bu eğitimlere Türkçe mcse meteryallerinden yararlanmaya çalışın.mcse sınav ücretlerini hepiniz biliyorsunuzdur.Örnek sorulara çalışın.Kısacası mcse diplomasız mcse olunmaz,diplomalı olup da eğitim bilgilerine sahip olunmadan da mcse tabi ki olunmaz.Lütfen biraz gayret.Ki sağlam bir mcse iseniz bulunduğunuz konuma bakın.Eğer kaliteli bir işte çalışmıyorsanız o sizin bilginizi ölçüsünü gösterir veya sizin beceri durumunuzu gösterir.Teşekkürler.

edemirci1
08-10-2007, 13:35   |  #17  
Taze Üye
13 mesaj

Merhaba

Öncelikle uzun bir süre cevap veremediğim için özür dilerim. Amacım konuyu tekrar göndeme getirmek değil. Geriye dönük araştırma yapan arkadaşlara yardımcı olmak.

Yukarıdaki yazımda belirttim fakat altını çizerek tekrar sormam ve daha açık ifade etmem gerekiyor.

Şuan Server ile ilgili bir yerde çalışıyormusunuz yoksa hedefiniz sertifika alarak çalışmak mı ?

Eğer çalışıyorsanız:
Bilişim sektöründe çalışıyorsanız sizin mesleki gelişiminize katkı sağlayacaktır. Tabi bu arada çalıştığınız yerinde önemi çok büyük. Basit bir teknik serviste çalışıyoranız öğrendiklerinizi uygulamaya geçirme şansınız olmayacaktır. Üstelik öğrendiklerinizide utunacaksınız.

Sertifika alarak çalışmak mı ?
Amacınız sertifika alarak bilişim sektöründe yer almak ise bu mesleğin öyle 1 yılda 4-5 Bin YTL vererek öğrenemezsiniz. Çünkü bu meslekte sürekli acemisinizdir. Acemiliğinizin nedeni sürekli gelişen teknolojidir. Bu meslek sürekli takip gerektiren, sürekli eğitim almayı gerektiren, sürekli pratik yapmayı gerektiren bir meslektir. Ayrıca unutmayın ki MCSE alacağınız en son ünvan değildir. MCSE'den çok çok daha geçerli olan sertifikalar vardır. Bunları saymaya kalkarsam hem konu dağılmış hem konu dışına çıkmış olurum. Ama basit bir örnek verebilirim. Örneğin MVP (Most Valuable Professional)

Bir çok yazılı sınavı verebilir, ünvanları alabilirsiniz. Ama asıl zor sınavlarınızı müşterilerde veya çalıştığınız kurumda verirsiniz, bu sınvalardan ünvanınızı alırsınız.

sircin
MCSE eğitimi kesinlikle gerekli.MCSE eğitimi alıp da tescilli mcse olmamak da çok kötü açıkcası.Kimseye bakmayın arkadaşlar.Sağlam bir şekilde mcse eğitimlerine katılın.Gidemiyorsanız bu eğitimlere Türkçe mcse meteryallerinden yararlanmaya çalışın.mcse sınav ücretlerini hepiniz biliyorsunuzdur.Örnek sorulara çalışın.Kısacası mcse diplomasız mcse olunmaz,diplomalı olup da eğitim bilgilerine sahip olunmadan da mcse tabi ki olunmaz.Lütfen biraz gayret.Ki sağlam bir mcse iseniz bulunduğunuz konuma bakın.Eğer kaliteli bir işte çalışmıyorsanız o sizin bilginizi ölçüsünü gösterir veya sizin beceri durumunuzu gösterir.Teşekkürler.
Bazı yanlışlarınız var.
1- Türkçe MCSE eğitim materyalleri ile ingilizce sınava hazırlık olmaz.

2- Örnek sorulara çalışmaktan kastınız ezber olsa gerek. Bu işte ezber olmaz bu işte kafanızın çalışması gerekir.

3- Diplomalı ve eğitim bilgisine sahip olmayan bir kaç kişi ile tanıştım. Sadece soruları ezberlemiş.

4- Sağlam MCSE ne demek ? Tüm soruları doğru yanıtlamış iyi bir şirkette iyi bir para kazanan kişi mi ?

O bahse konu kişi 4 Yıllık Bilgisayar Mühendisliği okumuş, iyi bir yerde staj yapmış, iyi bir kurumda kendini geliştirerek başarılı projelere imza atmış kişidir. Olayı yanlış yönlere saptırıyorsunuz. Gerçek hayatta MCSE konularının çok dışında bilmeniz gerekenler var.

edemirci1
08-10-2007, 13:40   |  #18  
Taze Üye
13 mesaj
erol_taskin
şuanda ben lise ögrencisiyim kendimi ancak bir egitim merkezine giderek geliştirebilecegimi düşünüyorum şuanda windows server 2003 hakkında genel bir bilgiye sahibim (karberos ou forestler gibi) acaba bana iyi bir egitim merkezi önerebilirmisiniz çok fazla neredeyse hepsi en iyi biziz diyor kafamkarıstı yardımcı olursanız
En iyi eğitim merkezleri aşağıda.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği
ODTU Bilgisayar Mühendisliği

black_flood
08-10-2007, 22:39   |  #19  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

soru ezberi iyi güzel hemde çok güzel sadece yazılardan ibarettir ama gerçek sınav görsel olanıdır.sınavlarda artık en az 3 tane görsel soru çıkıyor.bence görselde geçme şansı daha yükse vede ezber kesinliklen hiçbir işe yaramaz onuda söyleyim işi gerçekten bilenler ve en az 3 yıllık server adminliği yapanların bir çoğu çok rahat soruları cevaplıyo ama gerçek server adminleri uyduruk active directory kurupta work group modunda activedirectory içinde yaşayan clientli networkleri yönetenler değil.

serdarates
17-10-2007, 23:15   |  #20  
Yeni Üye
37 mesaj

Selam Arkadaşlar uzun bir süre Türkiyenin en iyi kurumlarında eğitmenlik yaptım ayrıca şu an bir Holding de Sistem ve Network Yöneticiliği yapıyorum bakın forumda bir çok kez değinilmiş ama ben genede tekrarlıyım testkinglerden çalışarak o sertifikaların hepsini 3 ay içinde alırsınız ki testking işin ameleliğidir pass4sure kullanın derim :) ama sertifikanızın olması sizin işi bildiğiniz anlamına gelmez yani arkasında duramıyacağınız şeyi almanın anlamı yok diğer bir nokta bazı arkadaşlar Windows 2000 den girin demiş sınavlara soru havuzun sabit olduğunu söylüyor peki işimiz teknoloji iken geçmişte kalan bir sertifikayı almak ne kadar doğru tartışılır ben tam tersini söylüyorum MCP 70 -270 (XP) sınavına girmekdense 70 -620 girmek daha mantıklıdır ayrıca 70-270 in soru havuzu 270 soru iken 70-620(VISTA) sadece 113 soru dur bilmeyen arkadaşlar için anlamı 113 soru ezberle ve sertifika senin olsun demektir bu. Peki ayrıca bu gün gerçekci olarak bilgisayar sektörü ne baktığımızda

Alt Düzey Teknik Servis (Donanım, OS, vb... Kurulumdan anlayan eleman) 450 - 550 YTL arası maaş almakda şanslı ise 600 YTL

Orta Düzey Teknik Servis (yukardakine ek olarak Active Directory den az çok anlayan kendini biraz daha geliştirmiş biri) 700 - 800 YTL maaş almakda

Üst Düzey Teknik Servis ( Yukarıdaki ikisinin özelliklerine ek olarak Networkden anlayan adam ve en az 2 - 3 sene deneyimli ISA ve SQL vb... teknolojileride kurup kullanmayı bilen) 800 - 1100 arasında maaş almakda

Şimdi asıl konu MCSE nedir bu aşamada Yukarıda anlatılan konulara hakim MCSE sertifikasını almış İngilizce ile sorunu olmayan 3 - 5 yıl arasında deneyimli Active Directory, DNS, DHCP, ISA, SQL ve Exchange Server, gibi MS teknolojileri konusunda UZMAN Networkden anlayan 1100 ile 1800 arasında almakdadır (eğer ki bu tarif sanırım MCSE tarifi oluyo)

Eğer siz bu saydıklarım dışında CCNA - CCNP gibi sertifikalarada sahipseniz ve hakkınıda verebiliyorsanız 2500 YTL kadar gider  

Sertifika Etikettir Değerli olan Bilgi ve Deneyimdir ambalajınız ne kadar sağlam olursa olsun içiniz boşsa bir işe yaramaz kendinizi geliştirmeye bakın

demirogun
05-11-2007, 00:26   |  #21  
Taze Üye
1 mesaj

bir arkadas bilgisayar mühendisliği bitirmek gerekiyor demiş.ona cok güldüm. şu anda eğitim aldıgım yerdeki hocam bilgisayar mühendisi ama bu cümleye cok sinir olur.keske b.m. okumasaydım der bosuna 4 senem gitti der. kendisi aslen yazılımcı başta eğitmenlik sertifikası olamak üzere tüm microsoft sertifikalarına sahip,yurt dısında ibm ve philip morriste yazılımcı olarak calısmıs birisi. onun deneyimine sonsuz güvenim var ve söylediği tek şey serdarates'in de dediği gibi sertifika önemli fakat içi dolu olacak. o yüzden bir yerden başlamak lazım. o bir yerden başlamak o kadar zor ki serdar bey... ben antalya'da yasıyorum belki sorun buranın turizm şehri olması. ingiliz dili edebiyatı mezunuyum ve istesem de soruları ezberleyemiyorum,hepsini rahatça anlayıp ezber yapmak daha zor geliyor. o yüzden bir yerden başlamak çok zor burada

zotop
06-11-2007, 23:11   |  #22  
Yıllanmış Üye
133 mesaj
Kansav
MCSE olabilmek için 7 sınava girmen gerek. Bende şu an hazırlanıyorum. Korkmayı gerektirecek bir durum yok. Tabi iyi çalışırsan...

AĞ SİSTEMLERİ - Bu 4 sınava girmek zorunlu

* 70–290 Managing and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Environment
* 70–291 Implementing, Managing, and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastructure
* 70-293 Planning and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastructure
* 70-294 Planning, Implementing, and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Active Directory Infrastructure

İSTEMCİ İŞLETİM SİSTEMİ - Bu 2 sınavdan herhangi birini geçmen yeterli

* 70–270 Installing, Configuring, and Administering Microsoft Windows® XP Professional
* 70-210 Installing, Configuring, and Administering Microsoft Windows 2000 Professional

TASARIM - Bu 2 sınavdan herhangi birini geçmen yeterli

SEÇMELİ SINAVLAR - Bu sınavlardan herhangi birini seçip geçmen yeterli

* 70–086 Implementing and Supporting Microsoft Systems Management Server 2.0
* 70-227 Installing, Configuring, and Administering Microsoft Internet Security and Acceleration (ISA) Server 2000, Enterprise Edition
* 70-228 Installing, Configuring, and Administering Microsoft SQL Server™ 2000 Enterprise Edition
* 70-229 Designing and Implementing Databases with Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
* 70-232 Implementing and Maintaining Highly Available Web Solutions with Microsoft Windows 2000 Server Technologies and Microsoft Application Center 2000
* 70-284 Implementing and Managing Microsoft Exchange Server 2003
* 70-299 Implementing and Administering Security in a Microsoft Windows Server 2003 Network

Sonuçta 7 sınavı geçebilirsen MCSE olmayı hak ediyorsun. Sorular doğal olarak ingilizce olarak soruluyor ama endişelenmene gerek yok çünkü anlaşılır ve basit bir ingilizce ile. İyi çalışırsan sınavları geçmemen için sebep yok.Kolay gelsin..

s.a kansav kardeş sınava nasıl hazırlanıyorsun bir kuruma giderekmi hazırlanıyorsun ben çünkü özel bir kuruma gittigim için sordum hani belki aynı kuruma gidiyorsak tanısmak isterim diye düşündüm

Son Düzenleme: zotop ~ 06 Kasım 2007 23:12
sircin
22-04-2008, 23:05   |  #23  
Taze Üye
8 mesaj

Merhabalar.Nicedir foruma giremiyordum.Serdar arkadaşım çok güzel anlatmış her şeyi.MCSE bir etikettir.Kalitenizi belirler.Ben ağustosta almanya'ya gidiyorum.MCSE olarak çalışacağım.Almanyada basit bir teknik servis yani sabahtan akşama kadar bir firmanın garanti kapsamında sattığı ürünleri daha doğrusu bozulan ürün parçalarını değiştiren kişi demek istedim.Yalnız bu kişi ürün montajı ve değişimi yapmaktan başka hiç bir iş yapmıyor arkadaşlar.Windows bile firmanın merkez teknik departmanında kurulup geliyor.Bir gün boyunca bu arkadaşla servis sırasında birlikteydik.Aylık bahşiş harici aldığı maaş 5000 euro.Kaldı ki mcse ne kadar alır orasını bilmiyorum.Çok uğraştım en sonunda Almanya'ya gidiyorum.Herkese nasip olsun.Yine ülkeme döneceğim ama oradaki teknolojiyi kapıp da döneceğim.Nasıl mcse olduğunuz önemli değil.Kimi çok çalışır kimi soru ezberler vs vs vs ama iş yaşamınızda yaptıklarınız önemlidir.Biliyorum ki çoğumuz bu sınav ücretlerini verirken içimiz yanıyor.Az para değil.Sonuçta bu sınav ücreti bir rant.Bunu açıkca söylemek gerekiyor.Arkadaşlar bu iyi mcse bu kötü mcse yi boşverelim.mcse yim dediğiniz zaman eninde sonunda mcse liğiniz bilgi bakımından elbet sorgulanacaktır.Allah herkesin yardımcısı olsun.MCSE olmak kolay değil.Sürekli bilgi ve sınav bakımından ,tecrübe bakımından upgrade olmak zorundayız.saygılar sunuyorum hepinize.

Tuğsan
11-05-2008, 12:24   |  #24  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
879 mesaj

Mcse sınavlarında çıkan soruların ve simulasyonların  %90'a yakını, son versiyon testkinglerde oluyor. Sınava girmeden önce muhakkak testkinglere bakmalısın.

rayvan
13-11-2008, 10:44   |  #25  
Taze Üye
9 mesaj

Soruları ezberleme yoluna gıtmek yerıne bır bılgı edınıp kendı cabanızla bu sınavları gecmenız daha mantıklı bende bilişim egıtım merkezınde sınavların cogunu verdım 1 sınavım kaldı ama hıcte oyle sorulara calısma mantıgına gıtmedım kendı bılgılerımle gırdım bu sınavlara once egıtımını aldım sonra sertıfıka yoluna basvurdum