MCSE VE LONGHORN SERVER

globalerol
29-04-2007, 17:56   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj

Emin değilmerhaba benim sorum mcse hakkında olacak acaba siz uzmanlar bu sınava girmek için doğru zaman şimdi mi dersiniz yoksa longhorn server mı? bu soruya yanıtlarsanız ben mcse sınavını çok ciddi olarak düşünen birisi olarak vereceğiniz yanıt benim mcse kursuna gidip gitmememi belirleyecek şimdiden sağolun....

PcMaKeR
29-04-2007, 19:31   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

server 2003 baya yaygın. longhorn ise daha yaygınlaşacak falan da filanda. sistem yöneticiliğini almalısın derim. baya iyi bir sertifika. bankalarda vb yerlerde çok işine yarar ;)

black_flood
29-04-2007, 20:07   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

şuan için çok zaman var longhorn nede eğitimciler bilgi verebiliyor tam olarak.tabiki geçmişten gelen microsoft deneyimlerinden edinebildiğim deneyime dayanarak söyleyim 2003 serverin devamı buda ama birçok yeni özellik kolay kullanımının yanında şuana kadar server 2003te kullanımı ve yönetimi zor olan uygulamalar her nekadar daha kolay kurulup yönetilebilir olmuş olsada bu sürümde çok farklı bir arayüz ve özellikler gelmekte hatta active directory yönetimi bile bir hayli değişmiş düşüncen illada longhorn diyorsan eğer bence beta 3 sürümünü kurup karşılaştır anlayacaksındır dediklerimi.

rayvan
12-11-2008, 10:33   |  #4  
Taze Üye
9 mesaj

Server 2003 ede gerek yok artık server 2008 ıcın pacaları sınavasan ıı olur bende bılısım egıtımde bu sınava gırecegım .

Tuncay_Sukan
12-11-2008, 10:55   |  #5  
Yıllanmış Üye
255 mesaj

Sen neye yatırım  yapmak istiyorsan 2003 yaygın oldunu  hepimiz  biliyoruz  bu  demek değilki longhorn yaygınlaşınca 2003 biraz daha  geride  kalacak bu  hep  böyle olmuşdur geleceğine yatırım yapmak  istiyorsan LONGHORN derim ben

z-turk
12-11-2008, 11:46   |  #6  
Taze Üye
19 mesaj

eğer karar veripte kursa gitmek istersen bilişim eğitim'i tercih edebilirsin ben şu anda orada mcse eğitim alıyorum hocalar gerçekten bu işte iyiler her türlü konuda hertürlü soru ve sorununa yardımcı oluyorlar aklının kenarında kalsın

Bilson
19-12-2008, 11:12   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Bencede bilişim eğitim.Bu ii bir eğitim veren bir yer daha olduguna ınanmıyorum en fazla bılısım kadar kalıteye sahıp olabılır bunun daha ustune cıkabılemez.O kadar basarılı egıtmenlerle calısıyorlarkı bu ovgulerı hakedıyorlar.

mcp_06
04-01-2009, 00:00   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

Merhaba. Sertifika işin kağıt üzerindeki boyutu. Öncelikli olarak kendini Server
yazılımları ve bileşenleri ile ilgili olarak iyi yetiştirmen ve tecrübe sahibi olman gerekiyor. Sertifikayı hemen alabilirsin ama bilgi ve deneyimi hemen elde edemezsin. Ona göre seçimi yapmalısın.

ozzeybek
04-01-2009, 00:19   |  #9  
Yıllanmış Üye
357 mesaj

6 Yillik MCSE uzmanligim var. Bu iste en cok dikkat etmen gereken uzmandik dalini iyi secmendir. Egitimlere ne kadar zamaninda baslarsan senin icin daha avantajli olacaktir. Bu sektorde calismak istiyorsan olayi sadece longhorn olarak gormeyeceksin cunku piyasada halen aktif halede Windows 2000 serverlar bulunmakta. Bir gun ihtiyacin oldugunda ben MCSE yim ama uzmanlik dalim longhorn dediginde son kullanici kismi inanki bunu anlamayacaktir. Almis oldugum serfitikalarim sonucunda 3 yila yakin zamandir yurt disinda calisiyorum. Artik IT ile pek alakam kalmadi cunku bulunmus oldugum sirket degisik kariyer yetistirme egitimlerine gonderip yonetici durumuna getirdiler. Adimlarini her ne kadar hizli ve saglikli atarisen bu senin icin hep 1 adim ileride olmak demektir.

Calismalarinda basarilar dilerim

Son Düzenleme: ozzeybek ~ 04 Ocak 2009 00:19