MCSE

globalerol
20-02-2007, 15:55   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj

Merhaba ben kırklareliden erol ,chip bünyesi olarak size bir sorum olacak acaba network konusunda başarılı olmak için bana bu işin püf noktalarını açıklayabilirmisiniz...
çok garip bir soru oldugunun farkındayım ama en azından başta ne yapmam gerektigi hakkında bilgi sahibi olmak istedim yanıtlarsanız çok sevinirim yanıtlayacak olan herkeze şimdiden teşekkürlerSoru

Son Düzenleme: globalerol ~ 20 Şubat 2007 15:56
serdarates
22-02-2007, 20:53   |  #2  
Yeni Üye
37 mesaj

Öncelikle Kendinden bahsedersen sana yardımcı olmaya çalışırım

Serdar ATEŞ
MCP - MCSA - MCSA:M
MCSE - MCDBA

mcsemurat1980
07-05-2007, 13:02   |  #3  
Taze Üye
12 mesaj

Merhaba

Tabii Herkes için ortak bir yol sunmak zor ama en azından şunu söyleyebilirim terminolojiyi takip edecek kadar bir ingilizce ve özellikle pc ingilizcesi lazım. Ondan sonra önünde iki seçenek bir bu işi işlevsel olarak yapmak ikincisi ise sorulan sorulara yanıt verecek yapıya kavuşmak. İkincisi için devamlı döküman okuman ve gerekli gereksiz her şeyi öğrenmen gerekecek. Bu tipteki yapıya kavuşan kaba bir deyimle piyasa da çok insan var. O yüzden sen ilk adımda ilerle . Öncelikle sana basit de olsa bir network lazım . Bunları temin et gerisi için foruma yaz ne kadar gelişme sağlamışsan ona göre yönlendirmeye çalışalım...

stern
09-05-2007, 19:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

Bunun için internette biraz çalışman lazım.. sunucu taraflı işletim sistemlerini amacına göre öğrenmelisin... Active directory yapsını a'dan z'ye bilmen gerekor bunun yanında exchange ve isa server yapılarını bilmelisn ve bir şirketin ihtiyaçlarına göre yapılandırılmasını planlayı öğrenmelisin..

Bunun için takip edebileceğin bazı siteler

bu iki siteyi devamlı olarak takip et tabiki bunların yanında bir çok site var ama işin etim kurumlarındaki eğitmenlerin hazırladıkları siteler ancak çok çalışman gerektiğinide belirtmem gerekiyor....

İyi çalışmalar...

Son Düzenleme: stern ~ 16 Ekim 2008 10:03
ozgursen
18-05-2007, 20:05   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

Merhaba öncelikle Microsoft Certified System Expert sertifikasına sahip oldugumu soyleyeyim dolayısıyla rengim belli olsun  sana tavsiyem network konuunda uzmanlasmak ise Cisco alanına yonel MCSE eğitimleri  genelde Sistem Adminliği tarafındaki eğitimlerdir  domain kurulumu  kurulumdan sonra yonetimi  sistem in tasarlanması  networking kısmıda vardır Microsoft MCSE veya Cisco CCNA veya CCNP ikisiniden  birini almak istiyorsan bilgisayar bilginin cok iyi olması lazım en az bir bilgi işlemci kadar yoksa zorluk cekebilirsin cunku gordugun duydugun seylerin cogunu ilk defa gormus olacaksın  1000  kere format atmıs 10 senelik teknik servisciler biliim donanımda uzmanlar ama ipsec nedir deseniz ilk defa duymus olacaklar once alanın sec Microsoft mu  cisco mu ondan sonra olaya gir girdikten sonrada işe dort elle asıl surekli arastırma yap  evinde uygulamalar yap  vs vs  su anlık onerilerim bu kadar zaten işin icine girince sende anlayacaksın   iyi çalışmalar

Özgür ŞENERDOĞAN

Scala
19-05-2007, 09:46   |  #6  
Üye
62 mesaj

ozgursen
arkadaşıma ve diger arkadaşlara katılıyorum sürekli araştırma yapman lazım ve hep denemeler yapman yazım

Anilerduran
20-05-2007, 16:02   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

Eğer tam anlamıyla öğrenmek istiyorsan ,belli bir seviyeden sonra ufakda olsa bir şirkette bu alanda çalışmaya başlaman işine çok yarar.

onor
26-06-2007, 12:10   |  #8  
Yeni Üye
24 mesaj

arkadaşların dediklerine kısmen katılıyorum ama şunuda unutmamak gerekirki cisco örenmek için önce network altyapısı olması lazım bence cisco için once bi sistem eğitimi almak gerekli kolaygelsin

ozzeybek
27-06-2007, 13:36   |  #9  
Yıllanmış Üye
357 mesaj

Bana gerekli FTP adresini temin edersen sana Microsoft'un kendi egitim setlerinden bir kismini transfer edebilirim. Elimde full set olarak mevcut. Konu ile ilgili olarak ozzeybek@hotmail.com adresinden ulsabilirsin. Tum notlar ingilizcedir.

hakanuzuner
15-10-2008, 17:57   |  #10  
Taze Üye
11 mesaj

http://www.cozumpark.com