Media Markt Ortalığı Karıştıracak Bir Karar Aldı

broker001
18-07-2011, 19:22   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
59 mesaj

Elektronik sektöründe 1 numara olan Alman Devi Medai Markt, online anlamda da en ucuz olmak için kolları sıvadı. Elektronik market zinciri, piyasada en ucuz olma yarışını başarıyla yürütüyor ancak yeni bir atılımla internette de kendisini gösterecek. Media Markt – Saturn gurubunun geçen hafta bir konferansta yaptığı açıklamada 2012 yılının ilk çeyreğinden itibaren “ya hep ya hiç” mantıyla hareket edeceklerini bildiren şirket online anlamda da bir numara olmak istediklerinin üzerini çizdiler. Bu gelişmelerin sadece yurtdışı pazarı için geçerli mi yoksa Türkiye pazarı içinde aynı stratejiyi uygulayacakları henüz kesinleşmiş değil. Almanya’da İnternet dâhil aynı ürünü daha ucuza bulduklarında bedavaya vermeyi garanti eden Media Markt bu uygulamayı test ettikleri anlamına mı geliyor kısa bir süre içinde göreceğiz.
Kaynak: Yurtdışı

Son Düzenleme: broker001 ~ 18 Temmuz 2011 19:24
broker001
18-07-2011, 19:25   |  #2  
OP Üye
59 mesaj

Bence Gayet iyi bir karar almış olur elektronik ürünler internetde de ucuz olmuş olur ve Türkiyenin heryerine hitap etmiş olurlar.

faceman
18-07-2011, 19:38   |  #3  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

güzel.arkadaşlarım alışveriş yapmışlardı iyi diyorlardı media markt a

broker001
18-07-2011, 19:45   |  #4  
OP Üye
59 mesaj

Ben Almanyada hep Media Markt'dan alışveriş yapıyodum gayet memnunum, Türkiye'den de bir kere alışveriş yaptım aynı şekilde memnun kaldım. Beni en çok sevindiren,her zaman fırsatımız olmuyo AVM lere  gitmek eğer gerçekten 2012 yılında kadar online pazarına giderse diğer sitelerde mecburen fiyatlarını düşürmek zorunda kalacak.

MrChromosty
18-07-2011, 19:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
536 mesaj

o kadar uygunsa yeni hdd mi neden electro worldden aldım

MertBJK1903
18-07-2011, 19:50   |  #6  
MertBJK1903 avatarı
Yıllanmış Üye
1,020 mesaj

Şu anda Media  Markt mağazalarında bile diğer mağazalara oranla daha uygun bir fiyat var.Hele birde daha da ucuzlayacaksa ben düşünemiyorum bile.Çok kaliteli mağazaları var.Telefon almak için önce vatan bilgisayara gittim.Mağazada benimle birlikte 3 kişi olmasına rağmen kimse buyrun ne bakmıştınız demedi.Ben birini çağırdım o başkasını o başkasını herkes başından attı.Ama Media Markt'ta işaret parmağınızı görevliye kaldırın hemen ilgileniyorlar.Şahsen ben bir daha Media Markt harici bir yerde teknoloji alışverişi yapmam.

broker001
18-07-2011, 20:26   |  #7  
OP Üye
59 mesaj

Mert'e aynı şekilde katılıyorum,media markt electro world gelmeden önce Teknosa istediği fiyattan ürünlerini satıyodu rekabet edeceği kimse olmadığı için doğru düzgün ama media markt'ın gelmesiyle farkettiyseniz vatan bilgisay,teknosa ve diğer elektronikçiler kampanya üzerine kampanya yapmaya başladılar, vatan bilgisayar haftanın birgünü indirim sağlıyor,önceden yoktu bunlar. Sadece Türkiye'de değil Avrupada da Media Martk hem ucuz hem kaliteli hizmet veren ve çok tutulan bir market zinciri.Tavsiye ederim.Tabi diğer marketlerinde belirli günlerinde indirimleri oluyo. Takip etmek lazım..

MrChromosty
18-07-2011, 21:25   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
536 mesaj

ben sadece fiyat olarak baktım müşteri memnuniyetinde media markt tabi kki daha iyi

broker001
18-07-2011, 22:51   |  #9  
OP Üye
59 mesaj

Bakalım eğer gerçekten 2012 de online olarakta satışlara başlıycaksa ozaman bu online alışveriş sektörü mutlaka etkilenir.. bekleyip görelim

black_flood
19-07-2011, 17:34   |  #10  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

yaptıkları ve yapacakları PARALEL İHRACAT ile yapsınlar bakalım ne kadar kırabilecekler. en fazla olsa olsa tüm türkiyedeki firmaların verdiği fiyatın yarısına kadar kırar daha fazla yaparsa zaten kocaman kırmızı tabelalı dur diyen bir büyük firma çıkacaktır kimse enayi değil kıçı kırık bir firmaya bıraksın piyasayı.

broker001
19-07-2011, 18:46   |  #11  
OP Üye
59 mesaj

Kıçı kırık dediğin firma Türkiye pazarında daha yeni ama görüyoruz liderliğii kimin götürdüğünü demi ? Ben online satış yapan bir yatırımcıyım ve şu bir gerçek piyasada çok az sayıdaki alışveriş sitesi gider ithalat yapıp elektronik ürün alır. Elle sayılır kadar az ve diğer siteler ise genellikle piyasada bilinen toptancıdan ürünlerini alır ve en ucuz maliyetine satabilirler. Ki buda kimsenin işine gelmez,ama Kıçı kırık media markt tabi bu toptancıların babası anası olduğu için ve depolarında mallarını stok ettiği için istediği fiyata satabilir ve hiç bir başka kırmızı marka bunlara dur diyemez kolay kolay hele online pazarda çok zor.

broker001
19-07-2011, 20:51   |  #12  
OP Üye
59 mesaj

Media Markt'dan alışveriş yapıpta "Berbattı" diye varmı acaba merak ettim,olabilir belki bazı ürünlerden çok sıkıntı çıkmış olabilir.