Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
shehsuvar
13-03-2005, 18:47   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
779 mesaj

arkadaşlar kim n kadar msj yazmış belirtilmese nası olur. çünki kimilerinin bunu fazla yapmak için gereksiz şeyler yazdıklarını ve forumu kirlettiklerini düşünüyorum . mesela msj sayısı yerine üyenin siteye katılım tarihi ,en son n zaman giriş yapmış, siteye giriş sayısı , okuduğu forum sayısı , veya diğer arkadaşlardan aldığı puanlar falan olsa nası olur ? sizin  bu msj sayısı hakkındaki görüşleriniz önerileriniz nelerdir ?

theironman
13-03-2005, 19:01   |  #2  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

MSJ sayısı olayına değinmen iyi oldu benim de diyeceğim birkaç şey var: MSJ olayının kalkamsından yana değilim ama çok gerekli olduğunu da düşünmüyorum yani olmasa da olur. Ama bunun kalkması için herhangi bir talebim yok zaten ondan önce halledilmesi gereken bir sürü sorun var, bunu sorun diye ortaya koyup çözülmesini istemek yerine diğer konularda diretmemiz daha akıllıca olur. MSJ sayısını attırmak için yazan arkadaşlar yok mu? Var elbette, çok manasız mesajlar yazan, burada belirli bir rütbe sahibi olmak isteyenler bu yollara rahatlıkla başvuruyor, ama bunu çok önemsememek lazım, önemli olan hiçbir zaman MSJ sayısı değildir, sıl önemli olan üyenin forumdaki aktifliği ve verdiği faydadır. Bir üyenin foruma hiçbir katkısı yoksa onun mesaj sayısı çok olmuş neye yarar? Görünürde bir şeye benziyor ama aslında değeri yok.
Sözün kısası MSJ olayının kaldırılmasını talep etmiyorum, etsem bile bunun olacağına inanmıyorum bu bir, ikincisi de daha önemli sorunlarımız var önce onların üzerinde durulmalı, ama o sorunların üzerinde durulmak şöyle dursun bize cevap bile verilmiyor. Yani bence arkadaşlar yeni öneriler getirmek yerine öncelikle bir problemi aşmamaız gerek, o da ne biliyor musunuz? Kaale alınmamız ve Chip'ten yanıt beklediğimiz de bunu kısa sürede görmemiz. Benim diyeceklerim bunlar, şimdi söz sizin arkadaşlar...

cursed
13-03-2005, 19:18   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,123 mesaj

Doğru söze ne hacet arkadaşlar selim her şeyi yazmış zaten...bi kaç şey daha;
bazıları bu durumdan şikayetçide oalbiliyor burda bi gruplaşmanın olduğunu ve sürekli azarladığımızı hiç yardımcı olunmadığını hep ciddi sinirli kişilermiş gibi olduğumuzu söyliyen arkadaşlarda var fakat az bi şey forumu takip etseler bunu gerçek olmadığını her şeyin bir yeri ve de zamanı olduğunu anlarlardı....

theironman
13-03-2005, 19:23   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Yeni üyeler bizi tanımadan bazı ithamlar altında bırakabiliyor murat'ın dediği gibi, yok gruplaşmaydı yok bilmem ne. Oysa şu forumda bizi biraz tanısa bunları söylediğine bin pişman olacağına eminim. Biz'den kastım elbetteki bu forum için emek verenler yani faal olanlar...

shehsuvar
13-03-2005, 20:41   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
779 mesaj

elvis32 tabi ki  bundan daha önemli problemlerimiz var haklısın , sadece bu konuya da dikkat çekerek forumu kirleten , değersiz msj ların engellenmesi için böyle bi konu açmıştım

mrcplus
13-03-2005, 23:49   |  #6  
Yıllanmış Üye
564 mesaj

bakın bende bu msj sayısını ilk basta dert etmiştim ama simdi sorunum yok:))Sonucta mesaj sayısı yanda duryo ve sen bu sayıya bakarak adamin dediklerini ciddye alabilirsin yani bir bakıma bak bu profesyonel veya acaba dogrumu deme secenegi sagliyor.

SilencE
14-03-2005, 14:31   |  #7  
Yıllanmış Üye
150 mesaj

mrcplus da haklı. sonuç olarak beni pek etkilemiyo, ben adamın yazdığı mesajın içeriğine bakarım sayısına diil. yani uzun kısa z çok diil yararlı yararsız ayımı yaptıkça problem olmaz bence üstelik daha önemli problemler de var adminsizlik mesela

mrcplus
14-03-2005, 15:06   |  #8  
Yıllanmış Üye
564 mesaj

evet bu konuda +1 veriyoum slienceye.Yani onumuzde ki su sorunu hallettikmi gerisi kolay.Admin istiyoruz:)
Konuyla ilgili olarak ise sunu solemek isterim yani tamam mesaj sayısı arttirmak için atiyorlar filan deniliyo ama zaten burada amaç insanların katılımı yani amac mesaj atman foruma katılman soru sorman cevap alman insanlara yardim etmen veyahutta bir konu hakkında goruslerini belirtmen dahada sayabilirim.İşte bu yuzden insanlar mesaj atıyor ve bunun sayısı cokta onemli degil yani eger bu mesaj gereksiz ise atan arkadasi uyarın mesajı silsin bolelikle mesaj sayısıda duser yani baska cozumu yok bunun sonucta atarken adamı engelleyemiyorsun birde attıktan sonra inceleyecek adam da yok yani:))
iyi gunler..

cursed
14-03-2005, 16:40   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,123 mesaj

illa bu adminlerin ilgilenmesi için ağır konuşulacak ama konuşmuyorum....

Gökhan Varişler
14-03-2005, 16:42   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj
alıntı:
Gönderen : cursed

Boşver zaten hiç gerek yok olan yine sana olur.

Selçuk İslamoğlu
14-03-2005, 17:18   |  #11  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
alıntı:
Gönderen : cursed

İstersen yapma ;)

Banned
14-03-2005, 17:25   |  #12  
Banlandı
548 mesaj

Aaaa Selçuk abi gelmiş..Abi nerelerdesin sen yaaaaaaaaaaaaaaaa..Nerdeyse büroya gelicektim hasta falan oldun zanettim..Neyse ki iyisin baksana göz atmalar , gülücükler falan..Kendine iyi bak abide biraz daha fazla katılım göstersen diyorum hani..Şöyle günde ortalam 1-2 mesaj falan ha..Naber , nasılsınız çocuklar bile demen yeter ya valla..Kendine iyi bak..

Uğur-Onur
14-03-2005, 17:37   |  #13  
Üye
96 mesaj

Mesaj sayısının gösterilmemesine karar verilmiş olup, iptal edilmiştir...

Bilginize...