mesenger de takip olurmu

catli42
03-08-2009, 14:29   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
267 mesaj

selam sayin arkadaslar benim bir sorum olacakdi söyle messenger yani msn deki yazismalari görebilirmiyim yani konu su diyelimki evde iki bilgisayar var ikisindede msn acik birisi benim adima digeri oglanin ama oglanin ne yazdigini ne yaptigini görme yada kayit yapma imkanim olabilirmi haberi olmadan yani
yani takip etmek icin yada baska bir yöntem olabilirmi varmidir bu konuda görüslerinizi bekliyorum

HaaNKs
03-08-2009, 14:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
315 mesaj

Bunun için Messengerin kendi kayıt özelliği var. Bunu çocuğunuz görmeden çalıştırabilirsiniz. Başka bir yöntem ise Keylogger programları. Bu programlar bilgisayarınızda yazılan her türlü yazıyı kaydeder. Kısaca KLAYVE de basılan her tuşu tek tek kaydeder. Böylece hangi sitelere girmiş, msn de ne yazmış hepsini ayrıntılı olarak görebilirsiniz. Çoğu keylogger programlarında trojan vardır. Virus taraması yapmadan kullanmayınız. 

NOT: Çocuğunuz dahi olsa kimsenin özgürlüğünü kısıtlamayınız.!! Sadece sorunuza cevap vermek için yazdım. Bu yaptığınızı doğru bulmuyorum. 

catli42
03-08-2009, 14:39   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

okey kisitlamak degil amacim da yani ne yaziyorlar ne konusuyorlar onun icin yoksa yasak koymak amacim degil birde bunu nasil yapabilirim yani  Logmenin bunu bana resimki  sekilde anlatirmisin bir zahmet

Keylogger programları
birde bunu anlatirsaniz memnun olurum yani hic kullanmadim o yüzden

catli42
03-08-2009, 14:50   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

tamam buldum güzel bir anlatim sag olun bunu yarin haberleri yokken kurayim bir deneyim bakayim tabiki anahtarini bulabilirsem yoksa hep acik kaliyormus anahtari olamadi ekranda acik kaliyor

VOY
03-08-2009, 16:30   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
922 mesaj

Ama şöyle birşey de var siz keylogger kurduğunuz zaman oğlunuzun sadece msn veya anlık mesajlaşma yazılımlarındaki konuşmaları değil klavyeye bastığı her harf sayı, nereye girdi çıktı, üyelik şifreleri v.b. her şey e-mail adresinize gönderilecektir. Ayrıca anti virüs yazılımlarının çoğu keylogger ları bulacaktır ve kullanılması engelleyecektir. Keylogger 'ı çalıştırıken anti virüs yazılımını bir süre devre dışı yapın. Kolay gelsin...

catli42
06-08-2009, 01:58   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

selam sayin arkadaslar yeni konu acmadim bu konun altindan devam etmek istiyorum

sorum söyle bir kisi diyelim bana kendisinin msn adresini göndermis bende tanidik diye kabul ettim ama bu kisi terbiyesizce konusuyor sildim ama bunun nerden cikdigini bulabilirmiyim amacim kisi nerden cikdigini tespit etmek yani kötü bir amacimda olamaz
bu yüzden siz degerli ustalarin görüsüne ihtiyacim var
yani msn deki kötü söz söyleyen kisinin nerden cikdigini bulmak msn plus lan ugrastik olmuyor vista danmi nedense göstermedi bir tanidik arkadaslan ugrastik olmadi baska bir yöntemi varmi lütfen yardimci olursaniz memnun olurum 10 seneden beri ilk defa böyle bir kötü sözlu insanmi desem ne desem bilemiyorum kendimi suan kötü söz söylememk icin zor tutuyorum

yada isteyen olursa bu kisinin meil.adresini cikarsa yarin verebilirim tabiki silmisdim aklima sonra geldi tuh be

catli42
06-08-2009, 02:49   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj

selam denedik olmuyor yani orada göstermiyor bir arkadaslan kurdu malesef göstermiyor ya system vista oldugundan  yada antiviruz programindan avast engeliyor galiba yani cmd yazip bulunmuyormu

GazI_9o9
07-08-2009, 20:36   |  #8  
GazI_9o9 avatarı
Yıllanmış Üye
1,126 mesaj

msn adresine araçlar/seçenekler/gizlilik
engellediyseniz engelli listesinde vardır adresi..yda msn plus kişi listesi temizleyici ile adresleri görebilirsiniz..

ip bulmaya gelince commview denen bi program var(shareware-30 günlük deneme)..kullanımına ve indirme linkine googledan ulaşılabilir..

ama siz nerden çıktığını derken adamın yerini bulmaktan bahsediyosanız valla biraz değil bayağı zor hatta kendi gayretinizle imkansız. =] microsofta veya mahkemeye mi başvurursunuz ip adresiyle artık bilemem..üstteki arkadaşın dediği gibi ölme eşşem ölme.

Furkan Okutan
11-08-2009, 13:55   |  #9  
Furkan Okutan avatarı
Yıllanmış Üye
689 mesaj

ohoo her msn den küfredenin yeri bulunmaya kalkılsa neler olurdu kim bilir:)...

Pc_-_FiXeR
19-08-2009, 23:09   |  #10  
Yıllanmış Üye
553 mesaj

bunun en basit yolu bilgisayarınıza bir KEYLOGGER kurmaktır,forum da veremem ama şöyle google'dan bir araştırma yaparsanız bulabilirsiniz.

Banned
22-08-2009, 15:37   |  #11  
Banlandı
4 mesaj

Keyloger ile ne yapacaz şimdi anlamadım?

Son Düzenleme: Özgür Dünyam ~ 22 Ağustos 2009 15:38