Messenger 9.0 sorunu

tm_sansar
26-11-2009, 16:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

arkadaşlar ben 8.5 i kullanırken sorun yoktu fakat güncelleme istedi.Güncelleme yapmadan açılmıyordu.Ben de güncelleme yaptım.Messenger 9.0 oldu.Şimdi de net.service ile bağlantınız yok diyor açılmıyor ne yaptıysam olmadı defalarca silip yeniden kurdum fakat nafile lütfen yardım edin..
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

zxsel
26-11-2009, 17:24   |  #2  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

msn 8.5 kullanmak ıstermısın msn 8.5 yukle C:/ PROGRAM   fıles ıcıne gır ordakı msn messenger klasoru ıcınde msnmsgr.exe yesıl cocuk ısaretı yanı onu mausun sagıyla tıkla ozellıklerde  acılan kutuda uyumluluk  tıkla uyumluluk modu nu ısaretle kutuyu uyumluluk modu wındows 95 tır onun wındows 2000 yap ok uygula tamam de kapat msn yı acmaya gıt masaustune tıkla bır sefer msn onarılıyor dıcek vede msn 8.5 calısacaktır bu yontemle msn 9 kullanmak ıstemeyenler bu yontemle yapabılırler

tm_sansar
26-11-2009, 18:41   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

çok teşekkürler..yardımın için...

JelixViewer
26-11-2009, 22:22   |  #4  
Taze Üye
11 mesaj

Hocam ben dediğini yaptım ama olmadı malesef

clickonline
27-11-2009, 01:07   |  #5  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
459 mesaj

Microsoft .NET Messenger Hizmeti durumunu denetleme.NET Messenger Hizmeti durumu kapalıysa veya teknik sorunlar yaşanıyorsa, Windows Live Messenger oturumu açamayabilirsiniz veya uzun yanıt süreleri ile karşılaşabilirsiniz. Hizmet kapalı olduğundan veya teknik güçlükler yaşandığından Windows Live Messenger hizmetinde oturum açamıyorsanız, yeniden oturum açmayı denemeden önce lütfen en az 20 dakika bekleyin.
.NET Messenger Hizmeti durumunu denetlemek için, Yardım menüsünü tıklatın ve sonra Hizmet durumu'nu tıklatın.
— veya —
Oturumunuz kapalıysa, Messenger oturum açma penceresinin en altındaki Hizmet durumu'nu tıklatın.

Notlar

• Windows Live Messenger doğrudan .NET Messenger Hizmeti hizmetine bağlanamazsa, bağlanmak için otomatik olarak tarayıcınızın HTTP proxy sunucu ayarlarını kullanmayı dener. Bağlantı başarılı olursa şu iletiyi görürsünüz: "Şu anda .NET Messenger Hizmeti ile varsayılan tarayıcınızın HTTP Proxy sunucu ayarlarıyla bağlantı kurmuş durumdasınız."
  • Messenger özelliklerinin çoğu aynı HTTP ağ geçidiyle olduğu gibi çalışır. Ancak dosya aktarımları, Paylaşım Klasörleri ve diğer bazı veriye duyarlı özellikler doğrudan .NET Messenger Hizmeti bağlantısına göre daha yavaş çalışır.
  • Doğrudan .NET Messenger Hizmeti bağlantısı yapmak için güvenlik duvarı ayarlarınızı denetlemeniz gerekebilir.
  • Yönlendiricinizde Evrensel Tak ve Kullan (UPnP) (Bilgisayarları, çok çeşitli ağ aygıtları arasında uyumluluk sağlayan aygıtlara bağlamak için kullanılan yaygın bir standart.) özelliğinin etkinleştirilmiş olduğundan emin olun.

onlineTR
29-11-2009, 16:21   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj
Alıntı: JelixViewer  
Hocam ben dediğini yaptım ama olmadı

evt olmadı...

Son Düzenleme: onlineTR ~ 29 Kasım 2009 16:31