messenger ı yükleyemiyorum..

HPQ-User
20-06-2010, 21:06   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mehmet akcay sormuş:
işletim sistemim vista iken windows 7 yükledim.ama messenger i yüklemek istediğm zaman yüz de yüze geldikten sonra geri alınıyor diyip hata veriyor..bu yükleme için gereken dolap dosyası bozzulmuş bu nedenle kullanılmaz.'msgrcore.cab' dosyası bozulmuş diyo..yardımcı olursanız sevinirim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
windows 7 professional
ram 1 gb
sistem türü 32 bit
işlemci intel pentium dual cpu T2310

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US) AppleWebKit/533.4 (KHTML, like Gecko) Chrome/5.0.375.70 Safari/533.4

burak_pc
20-06-2010, 21:23   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj

Windows 7 o kadar iyi değil sen xp ye geçiş yap şu anda daha windovs 7 nin hataları çok

Jubei76
20-06-2010, 21:43   |  #3  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

burak_pc Doğrumu Okuyorum Yoksa Gözlerim Beni Yanıltıyormu ? Windows 7 O Kadar İyi Değilmi ? Şakamı Yapıyorsun ? <

Metal_Milita
20-06-2010, 22:44   |  #4  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj

Windows 7 deneme sürümlerini bitirdi artık oturmuş bi halde kullandığımız  sürümler hata olma olasılığı daha aza indirgenmiştir burada hatalı olan Messenger programının kurulum dosyaları cabin dosyaları hasarlı ondan bu hatayı veriyor yeni bir kurulum dosyası indirip kurmayı deneyebilirsin

Nicoll
20-06-2010, 23:02   |  #5  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Eğer MSN'yi hiçbir şekilde kuramaz iseniz sizlere MSN'ın en güçlü alternatifi olan ve ondan daha güvenli olan aMSN'yi tavsiye edeceğim... Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz...

İşletim sistemi seçme hakkınız size kalmış... Zira aMSN Windows dahil, Linux, Mac, BSD ve Nokia telefonlarda bile çalışıyor...

aMSN: http://www.amsn-project.net/

"aMSN MSN Messenger'ın açık kaynak kodlu bir benzeridir, işte bazı özellikleri:

• Çevrimdışı Mesajlaşma
  • Sesli iletiler
  • Görüntü resimleri
  • Özel duygu ifadeleri
  • Çoklu dil desteği (Şu anda yaklaşık 40 dil desteklenmektedir)
  • Kamera desteği
  • Tek oturumda birden çok hesaba bağlanma
  • Çok hızlı dosya aktarımı
  • Grup desteği
  • Hareketsiz, hareketli ve sesli duygu ifadeleri
  • Sohbet kaydetme
  • Zaman bildirimi
  • Olay bildirimi
  • Toplu görüşme desteği
  • Sekmeli sohbet pencereleri"

Son Düzenleme: Nicoll ~ 20 Haziran 2010 23:04
Erşah
20-06-2010, 23:08   |  #6  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Revo uninstaler pro programınla bilgisayarında daha önceden yüklediğin massanger i sil.Fakat silmeden önce yukarıda tools menüsünden options sekmesine gir.Solda   "all programs "  bölümünden   "show system components" bölümüne tik koy.OK de.Sonra messenger'a çift tıkla.Program kayıt defterini tarayacak .Messenger ile ilgili gördüğün bütün herşeyin başına tik koy.Sonrada sil. Sistemi yeniden başlat.Sonra messengeri yeniden yükle.    Umarım yardımcı olabilmişimdir.

ersinbakar
22-06-2010, 16:09   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,253 mesaj

bak gözüm iki yolun var revo unistaller veya your unistaller yükleyeceksin orada zaten msn kaldır çıkar çünkü kayıt defterinde bazı kayıtlar silinmemiş bunları silerek windowsun msn var olayısını algılamasını kaldırabilirsin diğer yolda başlat çalıştır regedit yazarak regedit e giriyoruz burada ctrl+f tuşuna basıyoruz oraya windows live yazıyoruz arattırıyorum çıkan bütün kayıtlı uzantıları siliyoruz daha sonra messenger olarak değiştirip tekrar arattırıyoruz bir kaç tane daha bulunacaktır bunlarıda sildikten sonra pc yeniden başlatıyoruz ve msn yi gönül rahatlığıyla yüklüyoruz bende yaşadığım için denenmiş ve başarılmıştır bilgine sunarım saygılar....