Metin2 Adlı oyun hakkında Kendim Server Kurmak İSt

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
oyuncu321
29-01-2010, 17:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Mrb'lar internet oyunları hakkında pek bilgim yok ama metin2 ile aram iyi ve bu oyunun pvp die bi şey yapıyorlarmış yani kendiler bir server kurup oynuyolarmış(pravite Server)gaiba olmaası gerek Bende Bir metin2 pvp kurmak istiyorumve kurmak için hangi programlara ve dosyalara ihtiyacım war bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim

İtacHi_
29-01-2010, 17:17   |  #2  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Metin 2 görüntüleri,oynanışı ve diğer özellikleriyle vasat bir oyun.Sürüyle hilesi var ve sizde host alıp server kurursanız hileli oyunculardan ve bunun gibi illegal şeyleri engelleyemessiniz.Ayrıca basitte bir iş değil.Bir yerden Metin 2 DB (database) bulmanız gerek.Ayrıca mysql öğrenmeniz lazım yoksa yapmanız gerçekten çok zor olacaktır.

Erhan Tiryakioğlu
29-01-2010, 17:18   |  #3  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Google'da araştırma yaparsan ız bulmanız mümkün, Chip online'da pek Metin 2 Oynayan yok.

Ozan Can
29-01-2010, 18:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
913 mesaj

http://www.turkmmo.com/metin2-private-server-kurulumu/ burda çok fazla bilgi var oradaki kişilere sorarsanız daha iyi bilgi alabilirsiniz

oyuncu321
29-01-2010, 19:55   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj

Yinede Bilgi Verdğiniz İçin teşekkürler ama yapmayı bılmııyorum ama chip.com.tr uygun buluyorum ben buradan öğrenmemin şansı daha yüksek olduğunu düşünüyorum.Turkmmo.com adresini gırın demişsniz ama tm açklayıcı şeyler olmadıgın oraya gırmeyı tercıh etmıyorum.Hamachi Ve Nacivat + Virtual Programları ıle yapılıyormuş.Kendi İp üzerimden oynanyıyormuş ve en fazla 13 kişi bağlanabılırmış tek bilgim bu :)

CarL CoX
07-02-2010, 21:38   |  #6  
CarL CoX avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
614 mesaj

sen bilgisayar kullanma neden dersen windows server windows'un başka bi işletim sistemidir ama sen bunu bilmemişsin gelmişsin metin2 server dan bahsediyosun :D

Turkish Developer
14-02-2010, 00:20   |  #7  
Turkish Developer avatarı
Yıllanmış Üye
671 mesaj

Her ne kadar '' Server '' konusu olsada , Oyun ile ilgili detayları ve sağlıklı bilgileri  Oyun Bölümü ndeki arkadaşlardan yardım isteyerek çözüm bulabilirsiniz. Windows Server ile - Metin 2 adlı oyun server ile ilgisi isim benzerlidir. Oyun ve oyun hakkındaki diğer ilişkili konuları , Oyun bölümünde  çözüm arayıp, çözüm bulabilirsiniz.

Konu Kapatılmıştır.