Mevcut Windows 7'yi Format DVD'si Yapma ??

legolas307
03-03-2014, 18:11   |  #1  
legolas307 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
33 mesaj

Evet arkadaşlar ben sürekli programlar deneyip pcye sık sık format atan birisiyim.Genelde format sonrası ihtiyacım olan belli başlı programlar var ve ben bunları her format sonrası kurmaktan sıkıldım.Acaba temiz bir format attıktan sonra gerekli programlarımı kurup bu haliyle bir format dvd'si oluşturabilir miyim? Oluşturulabiliyorsa nasıl yapılacağını anlatırsanız sevinirim.

padisah
03-03-2014, 18:41   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: legolas307  
Evet arkadaşlar ben sürekli programlar deneyip pcye sık sık format atan birisiyim.Genelde format sonrası ihtiyacım olan belli başlı programlar var ve ben bunları her format sonrası kurmaktan sıkıldım.Acaba temiz bir format attıktan sonra gerekli programlarımı kurup bu haliyle bir format dvd'si oluşturabilir miyim? Oluşturulabiliyorsa nasıl yapılacağını anlatırsanız sevinirim.
 Program denemelerin için sanal pc deneyebilirsin.
Sistemi istediğin gibi kurduktan sonra Norton ghost, Acronis true image gibi programlarla diskin imajını alıp sonra o imajı yükleyebilirsin

Son Düzenleme: padisah ~ 03 Mart 2014 20:20
mhmt06
03-03-2014, 20:03   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

istersen  yedek alabilirsin.
bu şekilde istediğin programı kur kaldır, hatta windowsu boz kayıt defterini boz  virüs yükle sorun değil.  yedekleri geri yükleyince onbeş yirmi dakikada format atmış programları yüklemiş ve güncellemeleri yapmış olursun.

mhmt06 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]