Michael Jackson hayatını kaybetti

isn
26-06-2009, 15:42   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Yıldızlarda Kayar..
Her canlı ölümü Tadacaktır..

Banned
26-06-2009, 15:45   |  #27  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj
EREN_58
KİMSEYE DERS VERMİYORUM DERS ALAMAK İSTEYEN ALIR...
BAHSETTİĞİM KONU ABUK SUBUK BİR ŞEY DEĞİL BELİRTMEK İSTEDİĞİM SADECE ALLAHIN RAHMETİ SADECE MÜSLÜMANLARIN ÜZERİNEDİR....
Yorumsuz..!

alloss
26-06-2009, 15:56   |  #28  
alloss avatarı
Yıllanmış Üye
628 mesaj

"Allah rahmet eylesin" sözü bir dilektir. O kişi için Allahtan bağışlayıcılık dilemektir. İster müslüman olsun, ister ateist olsun. Sen Allahtan rahmetini o kişi için dilersin. O affeder yada affetmez. Bu yaratıcımıza kalmıştır. Sadece müslümanlar için söylendiğini ilk defa senden duydum.

Bknz:
Allah ' ın sıfatlarından rahman ' la aynı kökten gelir ve bağışlama fiilinin de ifade ediliş biçimlerinden biridir. ölmüş kişi hakkında allah ' tan dilenir .

Trance
26-06-2009, 16:06   |  #29  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,058 mesaj

Sabah haberi alınca bende şok oldum, zaten sabahtan beri NumberOne TV de Michael Jackson Specical program yayına geçtiler, O nu izliyorum, gelmiş geçmiş en güzel klipleri, röportajlar, ve özel hayatından kareleri gösteriyorlar, eski günlerin anısına.
Bence erken yaşta gitti, bir daha bu kadar ünlü dünya starı gelmez heralde. Şahsen çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Kapalı Hesap (90304)
26-06-2009, 17:09   |  #30  
Kapalı Hesap
646 mesaj

ALLAHRAHMETEYLESİN

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (62017) ~ 26 Haziran 2009 17:10
_AFD_
26-06-2009, 17:15   |  #31  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

Ben gerçekten çok şaşırdım. Oha!

Son Düzenleme: _AFD_ ~ 26 Haziran 2009 17:16
OnlyMann
26-06-2009, 17:15   |  #32  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Allah'ın Rahmeti üzerine olsun.

ibrahim19
26-06-2009, 17:17   |  #33  
Yıllanmış Üye
635 mesaj

11 gibi şok haber diye vermiişlerdi izledim

üzüldüm

ama çokkda şaşırdım adam 750 milyon satmış helala olsun sevenide çok sevenlerine Allah sabır versin

matrax551
26-06-2009, 17:53   |  #34  
Yıllanmış Üye
801 mesaj

müzikle, görselliğin birleştiği son noktaydı..tşkler m. jackson

ParanoiD
27-06-2009, 12:51   |  #35  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj

The King of Pop.Unutulmuycak.Ne eserleri, ne dansı, nede kendisi.

hiko91
27-06-2009, 12:52   |  #36  
OP Yıllanmış Üye
1,899 mesaj

Jackson İslami usullere göre mi gömülecek? İddialara göre ünlü yıldız ölmeden Müslüman oldu. İşte kardeşinin Jackson müslüman mı oldu dedirten açıklamaları...

Ahmet Ertuğrul
27-06-2009, 14:00   |  #37  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Allah rahmet eylesin. Şok oldum ve çok üzüldüm. Hala inanamıyorum.

OnnuuR
27-06-2009, 16:17   |  #38  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
2,675 mesaj
EREN_58
KİMSEYE DERS VERMİYORUM DERS ALAMAK İSTEYEN ALIR...
BAHSETTİĞİM KONU ABUK SUBUK BİR ŞEY DEĞİL BELİRTMEK İSTEDİĞİM SADECE ALLAHIN RAHMETİ SADECE MÜSLÜMANLARIN ÜZERİNEDİR....
Omu istedi hristiyan olmayı senmi seçtin Müslümanlığı?
MJ Müslüman olmuş diye duymuştum...

thecurse666
28-06-2009, 13:08   |  #39  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaşlar evet allah rahmet eylesin sözü sadece müslüman olanlar için kullanılıyormuş haberiniz olsun dün  Televizyon Makinası'nda konuşuldu ve orada da allah rahmet eylesin sözünün müslümanlar için kullnıldığı belirtildi.Toprağı bol olsun dememiz daha mantıklı sanırım....
ayrıca müslüman olduğu da kesinleşmiş birşey değil bildiğim kadrıyla biraz kulaktan dolma haberler bunlar....ona bakılırsa camii yaptırdığı da söylenmişti....
sonuç olarak toprağ bol olsun....onun gibi birisi bi daha da gelmez dünyaya...seni özliyeceğiz MJ ....

Son Düzenleme: thecurse666 ~ 28 Haziran 2009 13:15
Selçuk İslamoğlu
28-06-2009, 13:41   |  #40  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: thecurse666  
arkadaşlar evet allah rahmet eylesin sözü sadece müslüman olanlar için kullanılıyormuş haberiniz olsun dün  Televizyon Makinası'nda konuşuldu ve orada da allah rahmet eylesin sözünün müslümanlar için kullnıldığı belirtildi.

Cahilce bir geyik yapılmış gibi geldi. Madem Allah'ın rahmeti Müslümanların üzerine, neden zaten olan bir şey dilensin ki o zaman?

Allah herkese beyin vermiş düşünsün diye ama bazıları nankörlük ediyor Allah'ın bu nimetine...

Banned
28-06-2009, 13:48   |  #41  
Banlandı
5,024 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  

Cahilce bir geyik yapılmış gibi geldi. Madem Allah'ın rahmeti Müslümanların üzerine, neden zaten olan bir şey dilensin ki o zaman?

Allah herkese beyin vermiş düşünsün diye ama bazıları nankörlük ediyor Allah'ın bu nimetine...

Ben genelde bir kişi öldüğü zaman direk Allah rahmet eylesin derim ister müslüman olsun ister olmasın sanırım ağız alışkanlığı.
Ayrıca artık bu MJ müslüman değil denmez muhabbeti baydı diğer arkadaşların bir daha bu tarz mesaj yazmaması önemle rica olunur.

tuana09
28-06-2009, 14:50   |  #42  
Yıllanmış Üye
213 mesaj

(Umarım aşağıdaki haber müslümanmı, değilmi konusuna yeterince açıklık getirir ve artık tartışılmaya mahal bırakmaz.)

Michael Jackson'ın kardeşi Jemaine Jackson'nın kardeşinin ölümü ile ilgili yaptığı konuşmayı, "Allah daima seninle olsun" sözleri ile kapatması ünlü yıldızın bir müslüman gibi gömüleceğinin işaretini verdi.
İngiltere'nin akşam gazetelerinden Evening Standrad, ünlü yıldızın kardeşi Jemaine Jackson'nın konuşmasını bu sözlerle tamamlamasının ‘Michael Jackson bir Müslüman gibi mi gömülecek?' sorusunun işaretini verdiğini yazdı.

Öte yandan, Michael Jackson'ın cenaze töreninin şov dünyasının en kalabalık cenaze töreni olması bekleniyor. Gazete, cenazeye Prenses Diana'nın cenaze töreni ile kıyaslanacak kadar büyük bir kalabalık beklendiğini kaydetti.
Daha once Michael Jackson'ın Los Angeles'ta bir imamın huzurunda düzenlenen törenle Müslümanlığa geçtiği basında yer almıştı. Michael Jackson'ın kardeşi Jemaine Jackson da 1989 yılında dinini değiştererek Müslüman olmuştu.
Organizatör Ahmet San, Micheal Jackson'ın İslamiyet'i seçtiğine yönelik iddiaları ağabeyi Jermain Jackson'a doğrulatamadığını ancak "Hayır" cevabı da almadığını belirterek, bu nedenle Michael Jackson'un "İslam'a sığındığından emin" olduğunu bildirdi.
San, yaptığı yazılı açıklamada, dünyadaki tek efsane şarkıcı Michael Jackson'un, uğradığı büyük haksızlıktan sonra dünya basınına küstüğünü ve bir nevi inzivaya çekildiğini belirtti.

Jackson'un moralsiz geçen yılları geride bırakacak şekilde Londra'da tekrar sahnelere dönmeye karar verdiğine işaret eden San, çeşitli ülkelerde vereceği 50 konserin satışa çıkan biletlerinin tükendiğini, bunun da Jackson'un müzik severler için ne kadar önemli bir isim olduğunu göstermeye yettiğini vurguladı.
Ahmet San, şunları kaydetti:

"Maalesef, o çok inandığı Allah onu yanına aldı. Bir kandil gününde vefat etti. Yıllardır hala dostluğumu devam ettirdiğim Müslüman olan ağabeyi Jermain Jackson'dan bir türlü Michael Jackson'ın Müslümanlığa geçtiğini doğrultamamıştım ama hiçbir zaman da ‘Hayır' cevabını almadığım için Michael'ın da İslam'a sığındığına emindim.
MICHAEL JACKSON'UN ÖLÜMCÜL İLAÇ KOKTEYLİ

Pop müziğinin efsane ismi Michael Jackson'u ölüme götüren ve şarkıcının aşırı dozda aldığı ilaçlar belli oldu.
Amerikan medyasında, Michael Jackson'un ‘ölümcül kokteyl' olarak adlandırılan ilaçlar listesi yayınlandı. Buna göre Jackson, dünya turnesi öncesi formda kalmak icin narkotik sayılan üç güçlü ağrı kesici ilaç kullanmaktaydı.

Jackson'un kullandığı ilaçlardan ikincisinin bile potansiyel olarak ölümcül sonuçlara yolaçabilecek kadar güçlü olduğu belirtildi. Amerikan medyasında Michael Jackson'a yakın kaynaklara dayandırılarak verilen haberlere göre, Jackson gunde 3 kez ‘Demerol' adlı ağrı kesici iğnesi ölüyordu. Ünlü şarkıcı aynı zamanda bir başka ağrı kesici ilaç olan yalnızca reçeteyle satılan ‘Dilaudid' adlı ilacı kullanıyordu. Jackson bunların yanısıra ‘Vicodin' adlı yine yalnızca reçeteyle satılan ağrı kesici ilaç kullanmaktaydı. Jackson, bu ağrı kesicilerin yanısıra düzenli olarak kas gevşetici olarak Soma, yatıştırıcı etkisi olan "Xanax' ve anti depresyon ilacı olan ‘Zoloft' kullanıyordu. Michael Jackson'un ‘ölümcül kokteyl'inin son halkalarını da heyecan ve ürküntüye karşı aldığı 'Paxil', mide yanmasına karşı kullandığı ‘Prilosec' adlı ilaçlar oluşturdu.

Michael Jackson'ın avukatı, sanatçının ölümünden sonra yaptığı açıklamada, Jackson'ın aşırı doz ilaç kullanımından olduğunu iddia etmişti. Avukat Brian Oxman, Jackson'ın dünya turnesi öncesi formda kalmak için aşırı dozda ilaç tükettiğini, çevresinin de buna göz yumup izin verdiğini söylemişti.
Kaynak: Mynet Haber

Son Düzenleme: tuana09 ~ 28 Haziran 2009 14:50
Toxic
28-06-2009, 20:00   |  #43  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

kendi sonunu kendi götirdi :( dünya için büyük bir kayıp sanki üzerimizden bi yıldız kaydı :( 2 gündür MTV de yayınlanan şarkılarını dinliyorum

matrax551
29-06-2009, 19:16   |  #44  
Yıllanmış Üye
801 mesaj

adam ölmüş, arkasından ne teoriler ürettiler be...11 eylülü abd yaptıysada, inanmaz oldum artık...

Kapalı Hesap (63969)
01-07-2009, 14:36   |  #45  
Kapalı Hesap
116 mesaj

Michael i 90'larda Tanıdım Kasetlerini Alırdım. Çocukluk Anılarımın En Güzel Parçasıydı. Öldüğünü Duyduğumda Şok oldum. Doğa İçin İnsanlık İçin Çok Güzel Mesajları Vardı, Faliyetleri Vardı. Onu Özliyeceğim.

Hiper£l£v£nKids
01-07-2009, 16:05   |  #46  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Kendisi ve Madonna Amerikan popundan dinlediğim tek isimlerdi.Eğer ki Müslüman olduysa çok şey kazandı..

Mekanı cennet olsun..

Allah rahmet eylesin )-:

CU_GS7
01-07-2009, 21:09   |  #47  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Her ne kadar müziğini pek sevip dinlemesem de özgün olup kendi tarzını yaratmış olmasını hep takdir etmişimdir..

man on the moon
09-07-2009, 21:01   |  #48  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
2,151 mesaj

allahın rahmeti meselesine bir açıklık getireyim.
besmele de allahın iki ismi geçer rahman ve rahim. 
rahman, esirgeyen demektir rahim ise bağışlayan demek. allahın rahmeti rahim yönüne bakar.
aynı zamanda rahman ismi müslümanlara rahim ismi ise tüm insanlara bakar. 
yani allahın rahmeti herkesedir. allahın bağışlaması tüm insanlara bakar. yoksa onun rahmeti olmasa bugün ona karşı gelenlerin dünya üzerinde yaşaması söz konusu olmazdı. o yüzden başta müslümanlar olmak üzere herkesin allahın rahmetine ihtiyacı vardır. kimse ameliyle cennete gidemez. ancak allahın rahmetinden nasiplenenler müstesna.

Banned
09-07-2009, 21:37   |  #49  
Banlandı
5,024 mesaj
Alıntı: e-eyup  
allahın rahmeti meselesine bir açıklık getireyim.
besmele de allahın iki ismi geçer rahman ve rahim. 
rahman, esirgeyen demektir rahim ise bağışlayan demek. allahın rahmeti rahim yönüne bakar.
aynı zamanda rahman ismi müslümanlara rahim ismi ise tüm insanlara bakar. 
yani allahın rahmeti herkesedir. allahın bağışlaması tüm insanlara bakar. yoksa onun rahmeti olmasa bugün ona karşı gelenlerin dünya üzerinde yaşaması söz konusu olmazdı. o yüzden başta müslümanlar olmak üzere herkesin allahın rahmetine ihtiyacı vardır. kimse ameliyle cennete gidemez. ancak allahın rahmetinden nasiplenenler müstesna.
Demek ki istendiğinde mantıklı olunabiliyormuş.

kuzeyisiklari
31-05-2011, 17:25   |  #50  
Yeni Üye
49 mesaj

Michael Jackson vefat etmeden önce ve Yetenek Sizsiniz programı başlamadan önce Türkiye`de bu kadar hayran kitlesi olduğunu bilmiyordum açıkcası. Ben de bir Michael Jackson hayranı olarak vefatına üzüldüm. Kendine has dansıyla onu izlemek güzeldi.