Microsoft, Android'li ceplere Windows istiyor

CHIP Online
05-10-2013, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Eğer Microsoft ve HTC arasında bu anlaşma gerçek olursa, cep telefonu piyasası fena kızışacak!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/mic ... -istiyor_43025.html

Resimlerle: En popüler cepler ve SAR değerleri!

İddialar doğruysa Microsoft, HTC'nin şu anki Android'li ceplerinin Windows Phone'lu sürümlerinin de sunulmasını istiyor. Bunun gerçekleşmesi halinde Microsoft, lisans maliyetlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Bloomberg'in raporuna göre Microsoft, bu talebi geçen ayki görüşmeler sırasında sundu. Microsoft'un işletim sistemleri bölümünün başındaki Terry Myerson, iddiaya göre HTC'yle lisans ücretlerini kısma veya tamamen ortadan kaldırmayı konuştu. Rapor, Myerson'un bu ay HTC yöneticileriyle görüşüp teklif üzerinde konuşacaklarını iddia ediyor.  Rapor, ceplerin iki işletim sistemiyle birden mi geleceği konusunda bilgi vermiyor. Ancak aynı telefonların farklı işletim sistemleriyle, iki farklı model olarak piyasaya sürülmesi daha olası.

Haziran ayında ortaya çıkan bir söylenti, HTC'nin Android'li One'ın Windows Phone'lu bir sürümünü piyasaya süreceğini iddia etmişti. Bu iddiaya göre HTC, Microsoft'un 22 Ekim'de resmi olarak ortaya çıkacak GDR3 güncellemesini bekleyecekti.

HTC'nin şu an Windows Phone 8X, Windows Phone 8XT ve Windows Phone 8S olmak üzere üç Windows Phone'lu cebi bulunuyor.

Tüm Konu: Microsoft, Android'li ceplere Windows istiyor

Resimlerle: En popüler cepler ve SAR değerleri!

Kaynak: www.chip.com.tr