MICROSOFT BİLGİ SORGULAMASINI KAPATMAK : XP

cino1623
19-11-2008, 07:32   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
96 mesaj

Hoş değil:Bilgisayarınızla her internete bağlandığınızda sisteminiz Microsoft tarafından sorgulanır.Bu işlem sistem kayıt defterindeki RegDone değeri "1" e ayarlanmadığı sürece böyle devam eder .

Windows Update sırasında bilgisayarınızla ilgili tam olarak hangi bilgilerin karşıya gönderildiğini ise sadece Microsoft bilmektedir. Eğer bilgisayarınızla ilgili bilgilere bakılmasını istemiyorsanız: sistem kayıt defteri düzenleyicisini açın. "HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion" altında "RegDone" değerine çift tıklayın Çıkan kutuya "1" değerini girin.

Son Düzenleme: cino1623 ~ 19 Kasım 2008 21:19
HanifTürk
29-11-2008, 03:04   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

Teşekkür

man on the moon
29-11-2008, 04:15   |  #3  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

Bana bunlar efsane gibi geliyor.. vistayı lisanssız kullanıyorum. ve bütün müşteri deneyimi programlarına katılıyorum. bütün hataları microsofta gönderiyorum. eğer gerçek bir ölçüm varsa neden microsoft benim kullanım alışkanlıklarıma göre bir windows üretmesin. windowstan şikayetçiyiz. madem şikayetçisiniz geri bildirim yapın. microsoftun kendi haber grubuna sorunlarınızı bildirin....

hata raporlarının çok defa faydasını da gördüm. gerçekten önerilen çözümler işimi gördü.. bazıları hemen olmadı. sonraki sorgulamam da cevap geldi ama yinede iyiydi..

WaDe
16-11-2009, 14:06   |  #4  
WaDe avatarı
Yıllanmış Üye
114 mesaj

microsoft bilgi sorgulaması tam olarak ne işe yarıyor microsoft güvenlik ihlali yapmıyormu böyle yaparak...