Microsoft Nat.Erg.4000 Klavye

SchenooL
20-10-2008, 14:37   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

Elimde bulunan Microsoft Nat.Erg.Keyboard 4000 marka klavyemin iç kartını (eski tip slikon yonga değil de 3 kat şeffaf naylon gibi bir şey diyebilirim) değiştirmek istiyorum (içine kahve döküldüğü için ortadaki enter ve sol shift tuşları çalışmıyor). Bu parçayı istanbul'da bulabilirmiyim? Eğer iç kartı ayrı olarak bulamazsam, aynı klavyenin ikinci elini alıp kartlarını birbiriyle değiştirsem olur mu? Aslında bu kadar uğraşa ne gerek var diyebilirsiniz tabiki de ama yeni aldığım için paramın boşa gitmesini istemiyorum. İlgilenenlere teşekkürler... Saygılar.

Son Düzenleme: SchenooL ~ 20 Ekim 2008 14:58
uGuR.uK
20-10-2008, 18:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

iç kartı ayrı bulabilecegini hiç sanmıyorum, 2. bitane alıp takabilirsin dogru. ancak aynı model ve dizaynda olmalı. cünkü onların üstünde birbiriyle temas edip iletkenlik saglicak olan hatlar tam örtüşmeli. bu senin soruna cevap, benim sana bi sorum var, 2. eli aldıktan sora ne diye degistirmek istiyorsun ki? direk onu kullan, nede olsa asıl mühim olan kısım ic kısmı ki o yine 2. el olcak. kaldıki o modelin 2. elini kolay kolay bulabilir misin oda muamma zaten. cok yüksek fiyatlı ürünler olmadıgından 2. elleri zor bulunur, hele bide tek bi marka-model arıyorsan. ve hepsinden öte, 2. eli almadan icini yine ac o şeffaf katmanları hafif nemli bi bezle temizle ve herşeyi tam olarak yerine oturttugundan emin olup tekrar o tuşları bi dene. cünkü sadece kahve dökmüşsün, bu o katmanlara zarar vercek asitli yada metaligi bozup iletkenligi etkilicek bişey degil. kuruyup katman bırakmıştır en fazla üstündeGöz kırpma

Borga-x
20-10-2008, 18:28   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj
elazigli
..şeffaf katmanları hafif nemli bi bezle temizle ve herşeyi tam olarak yerine oturttugundan emin olup tekrar o tuşları bi dene. cünkü sadece kahve dökmüşsün, bu o katmanlara zarar vercek asitli yada metaligi bozup iletkenligi etkilicek bişey degil. kuruyup katman bırakmıştır en fazla üstündeGöz kırpma
Kesinlikle katılıyorum. Beğendim

SchenooL
21-10-2008, 10:57   |  #4  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

İki kez tamamen söküp, kurulayıp tekrar topladım. O iki tuşun ileti yolu hasar görmüş olmalı ki bir türlü çalıştıramadım. Yardımın için teşekkür ederim. ;)