Microsoft: Özel bir Windows 7 sürümü geliyor

CHIP Online
13-01-2009, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft'tan yeni bir Windows 7 sürprizi daha: Firma özel sürüm ile kimleri hedefliyor?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Micr ... -geliyor_10408.html

Resimlerle: Windows 7 Build 6956 performans testi detayları

Microsoft, Windows 7'yi farklı sürümlerde sunacak. Firma konu ile ilgili açıklamasını bu hafta Londra'da yaptı. İşletim sistemi bilhassa netbook'lar ve subnotebook'lar için özelleştirilecek . Ayrıca son kullanıcılar (client) ve firmalar için (server) en az bir sürüm olacak. Netbook'lara has sürümün genel olarak satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz açıklanmadı.

Yazılım firması bunun dışında birkaç Windows 7 detayı daha açıkladı: Mesela yeni işletim sistemi ile USB bellekler direkt şifrelenebiliyor ve başka bilgisayarlarda bir parola aracılığıyla tekrar kullanıma açılabiliyor. Şifreleme bir güncelleme sayesinde Windows Vista altında da mümkün kılınacak. Ayrıca Windows 7 GPS-yongaları ve ışık algılayıcıları gibi birçok donanıma üçüncü parti yazılım gerekmeksizin yerel olarak destek verecek.

Tüm konu: Microsoft: Özel bir Windows 7 sürümü geliyor

İzleyin: Aero Shake

Resimlerle: Windows 7 Build 6956 performans testi detayları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Microsoft akıllıca bir adım attı çünkü...

frozen
13-01-2009, 01:10   |  #2  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

Microsoft sanırım bu kez herşeyi düşünmüş. 3. parti yazılımlara muhtaciyeti azaltması zaten doğrudan prim yapmasını sağlar. En çok dikkatimi çeken noktalardan birisiydi bu. Şifreleme, donanımlara yazılımsal destek, güvenlik çözümleri .....

Bence Windows 7 ile gelen en güzel gelişmeler bunlar.

Fattur
13-01-2009, 18:18   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Vista çok fazla eleştiriye uğradı :D

brkzn
31-01-2009, 17:00   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

microsoft bu sefer herşeyi eline yüzüne bulaştırmayı bırakmış. yeni bir xp yaratmaya çalışıyo mu desek yoksa vista'da neler yapmaması gerektiğini öğrendi ona göre windows7'yi mi çıkarıyo desek karar veremedim bi türlü :D

uGuR.uK
31-01-2009, 17:16   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

çünkü vista'dan ağzı yandı, süt-yoğurt hesabı işte. şimdi herşeyi ince detaylarına kadar düşünüyor ve geliştiriyorlar. MS, Win.7 ile XP gibi köklü bir adım atıcak gibime geliyor...