Microsoft: Silverlight 3 indirilmeye sunuldu

CHIP Online
11-07-2009, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Adobe Flash Player'ın belalısı yenilendi: Microsoft Silverlight 3 bağlantıları burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/micr ... -sunuldu_13897.html

Resimlerle: Silverlight iş başında

Microsoft, tarayıcı eklentisi "Silverlight"ın 3. sürümünü indirmeye sundu. Firma, yeni sürümde Adobe Flash Player ile arasındaki açığı fazlasıyla kapatıyor.

Silverlight 3 aynı rakibi gibi yüksek çözünürlüklü videolar için H.264 codec'ini destekliyor. HD filmler tam ekran oynatıldığında Silverlight, yeni sürümde bulunan ekran kartı tabanlı donanım hızlandırmasını da kullanıyor. Ayrıca eklenti iyileştirilmiş metin ve yazı tipi işlemenin yanında vektör içeriklerine has Bitmap-Caching'ler daha hızlı çalışıyor.

Aynı zamanda "Out of Browser Capability" de yeni özellikler arasında yer alıyor. Bu özellik sayesinde Silverlight uygulamaları sağ tıklama ile tarayıcıdan çıkarılıp direkt masaüstünden başlatılabiliyor. Eğer internet bağlantısı yoksa öncelikle veriler ara belleğe kaydediliyor ve internet erişimi sağlandığında eşitleniyor.

Download: Silverlight 3

Tüm konu: Microsoft: Silverlight 3 indirilmeye sunuldu

Resimlerle: Silverlight iş başında

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Silverlight kullanıyor musunuz?

PrQmatHeuS
11-07-2009, 12:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
280 mesaj

Microsoft'un bazı yan sitelerinde silverlight gerekiyor. Ne olur ne olmaz bulunsun diye kurulu.

Mustafa@PC
11-07-2009, 14:40   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Tartışıyoruz: Silverlight kullanıyor musunuz?

Bende de kurulu...

Kapalı Hesap (53751)
11-07-2009, 17:12   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Silverlight kullanıyor musunuz?

Hayır.

Qromodynmc
11-07-2009, 17:14   |  #5  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

ne halta yaradığını daha çakmadım tam olarak ama microsoftun sitesinde görmüştüm havalı gözüküyo diye kurdum:)