Microsoft Silverlight

purikss
15-10-2008, 17:42   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
48 mesaj

Microsoftun sitesinde Silverlight yüklensinmi diye bir link var internette arastırdım ama pek anlamadım ne işe yarar silverlight bana daha detaylı bilgi verebilecek kimse varmı acaba...

qazx
15-10-2008, 18:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
560 mesaj

burdan bakabilirsin:

Banned
15-10-2008, 18:30   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

https://www.chip.com.tr/konu/Silv ... yayinladi_9140.html

Muhtemelen Update yoluylada sisteminize bu adda bir yama kurulmuştur.Bu teknoli ile hazırlanmış sitelerde sorun yaşanmaması için.

Editör
15-10-2008, 19:00   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
190 mesaj

Silverlight, WPF türevi görsel programlama tekniğiyle multimedya, grafik, animasyon ve interaktif uygulamaların tek eklenti üzerinden yürütülmesini sağlıyor. Silverlight ile oluşturulan içerik, Macromedia Flash'in aksine derlenmiyor ve Vektör grafik ve animasyonların işaretleme dili biçiminde kodlanmasını sağlayan görsel geliştirme dili XAML, içerdiği belgedeki JavaScript değerlerine ulaşıp çalıştırabilmesi sayesinde, XAML belgeleri DHTML/Ajax/JavaScript içerikleri tarafından düzenlenip, programlanabiliyor.

Silverlight, WMV ile bazı VC-1 türü videoları ve WMA, MP3 formatlı ses içeriklerini desteklenen tüm tarayıcılarda oynatılmasını, çalıştığı sistemde Windows Media Player veya ActiveX eklentilerine ihtiyaç duymadan sağlıyor.