Microsoft'ta "Android ihaneti!"

CHIP Online
03-02-2014, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft'un resmi bir Twitter hesabının Android üzerinden güncellenmesi, dalga konusu oldu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/mic ... -ihaneti_45169.html

Resimlerle: 2013'ün en iyi Android oyunları

Bir şirketin ürünlerine şirket çalışanlarının gösterdiği ilgi, müşteriler için önemli bir referans noktasıdır. Örneğin, A marka otomobiller üretip satan bir firmanın çalışanları B marka rakip otomobilleri satın alıp kullanıyorsa, müşterilerine A marka otomobilleri satarken büyük problemlerle karşılaşabilirler.


İşte şimdi aynı sorun Microsoft için gündemde zira Windows Phone mobil platformun sahibi olan Microsoft'un oyun departmanı Xbox'ta çalışanlardan birinin rakip mobil işletim sistemi olan Android'li telefon kullandığı ortaya çıktı. Bu çalışan, Twitter'da Xbox'ın resmi hesabından Tweet atarken Android işletim sistemli mobil cihaz kullandığını kimsenin fark etmeyeceğini düşünüyordu ama üçüncü parti Twitter uygulamaları kullananlar, Tweet atanların hangi mobil sistemlerden mesaj gönderdiklerini görebiliyorlar. Xbox hesabından atılan mesajların Android sisteminden geldiğini görenler ise, bunu sosyal medyada paylaşınca, Microsoft'un karizması fena dağıldı.


Şimdi herkes merakla, Microsoft'un, Android kullanıcısı çalışanına bir Windows Phone hediye edip etmeyeceğini konuşuyor...

Tüm Konu: Microsoft'ta "Android ihaneti!"

Resimlerle: 2013'ün en iyi Android oyunları

Kaynak: www.chip.com.tr