Microsoft'tan Apple'a karşı gerilla taktiği

CHIP Online
01-11-2008, 12:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

MS ve Apple'ın reklam savaşı ilginç bir hal almaya başladı. Savaş TV'leri aştı, sokağa kadar taştı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Micr ... a-taktigi_9397.html

Microsoft ve Apple arasındaki reklam savaşlarını biraz gülerek, biraz da şaşırarak izlemeye devam ediyoruz. Son olarak Microsoft, [url=""]Seinfeld'li reklamları [/url] bir kenara itip [url=""]I'm a PC reklamlarına [/url] ağırlık vermiş, Apple ise [url=""]yeni Get a Mac reklamları[/url] ile yazılım devine karşılık vermişti. Bu savaş ne kadar ileriye gidebilir derken, bizim bile aklımıza gelmeyen oldu ve Microsoft savaşı sokağa kadar taşıdı.

Yandaki küçük resme tıklayarak ulaşabileceğiniz fotoğraf İngiltere'nin Birmingham şehrinde çekilmiş. Daha önce de sizlerle [url=""]paylaştığımız [/url] gibi, yazılım devi insanlardan "I'm a PC - Ben PC'yim" mesajı veren kısa videoları göndermelerini istiyor ve bu videoları hem özel bir web sitesinde, hem de TV reklamlarında kullanıyor. Şirket, bu iş için çeşitli ülkelerde sokaklara özel kiosk'lar da yerleştiriyor. Ancak bu kiosk'lar için yapılan yer seçimi gerçekten de ilginç. Görünüşe göre Microsoft, Vista'nın kötü ününü ortadan kaldırmak için her yolu denemeye hazır.

Bir Apple mağazasının önünde I'm a PC kiosk'unun yerleştirilmesi hiç kuşkusuz iyi bir fikir. Bu kiosk'a kaç kişinin girip Ben PC'yim diyeceğini ise merak etmeden edemiyoruz...

Tüm konu: Microsoft'tan Apple'a karşı gerilla taktiği

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu savaşta daha neler göreceğiz?

Kapalı Hesap (91855)
01-11-2008, 16:34   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

microsoft bu reklamları Türkiye'de hiç yapmıyor

Fattur
01-11-2008, 21:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

ohoo ne güzel olmuş be.benim yaşadığım yerde de böyle birşey olsa herhalde bende gider derdim :D:D