Microsoft'tan Firefox'a eklenti desteği

CHIP Online
04-12-2008, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft Firefox için eklenti geliştirdi! Çok mu şaşırdınız? Gelişmeler sadece bu kadar da değil!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Micr ... i-destegi_9895.html

Resimlerle: Firefox'un olmazsa olmaz eklentileri

Microsoft yayınladığı bir bildiriyle açık kaynak kodlu Firefox'un MSOffice programlarını tanımasını ve açmasını sağlayacak bir Open XML eklentisi geliştirdiğini duyurdu.

Yazılım devinin açıklamasına göre, eklenti Firefox ile uyumlu olarak çalışıyor; Linux ve Windows işletim sistemlerini destekliyor.

Yapılan açıklamaya göre Firefox için geliştirilen eklenti, Word, Excel, Powerpoint gibi Office uygulamalarının paket dosyalarını okuyabiliyor ve bunları .html formatına dönüştürebiliyor. Böylece Office uygulamalarını Firefox kullanarak internet üzerinden görüntüleme imkanı veriyor.

Şirket ayrıca OXML/ODF çevirisini sağlayan ve Office 2003, 2007 ve Windows XP'de kullanılan eklenti paketinin yeni bir sürümünü çıkardı. Bilindiği üzere bu eklenti paketi de Open Office ve Microsoft Office dökümanları üzerinde karşılıklı çeviri yapıyor.

Şirketin son bombası ise Java geliştiricileri için sağlamış olduğu bir SDK (Yazılım Geliştirme Paketi). Bu paket de profosyonel Java geliştiricilerine Office belgelerinin programlama yapısı ve bellek kullanımını inceleme fırsatı sunacak. Bu da Office belgelerinin bağımsız geliştiriciler tarafından diğer dillere uyarlanmasına imkan sağlayacak.

Tüm konu: Microsoft'tan Firefox'a eklenti desteği

Resimlerle: Firefox'un olmazsa olmaz eklentileri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Girişim Hakkındaki Düşünceleriniz..

Fattur
04-12-2008, 18:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

ççok akıllıca olmuş.Ayrıca bu girişim aklıma başka şeyleride getiriyor..

Kapalı Hesap (91855)
04-12-2008, 18:41   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

ben de windows live paketini yükledikten sonra gördüm
windows live choice guard eklentisi vardı

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 04 Aralık 2008 18:43