Microsoft'tan Ocak güncellemesi geliyor

CHIP Online
10-01-2009, 12:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft, Ocak için hazırladığı güncelleme ile 2009'a merhaba diyor. Yeni pakette kaç yama olacak?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Micr ... -geliyor_10398.html

Microsoft, Windows işletim sistemleri için düzenli olarak yayınladığı yamalarla, sistemdeki bilinen güvenlik açıklarını kapatır. Sadece özel durumlarda planların dışına çıkıp, takvim dışı yamalar yayınlamayı tercih eden Microsoft bu uygulamayı en son çok ses getiren Internet Explorer güvenlik açığı  nedeniyle yapmıştı. Ve işte takvime göre ilk olağan 2009 yamasının da vakti geldi. Microsoft 2009'un ilk yamasını yayınlamaya hazırlanıyor.

Yapılan açıklamaya göre bu yama Windows'un sunucu ve masaüstü sürümlerindeki bir açığı giderecek. Bahsedilen güvenlik açığı, saldırganların kullanıcının haberi olmadan sisteme program yüklemesine imkan sağlıyor.

Bu yama paketinde sadece tek bir güncelleme yer alacak ama bir sonraki haftanın paketinin içeriği şu an için belli değil. Şu anda bilinen iki önemli güvenlik açığı bulunuyor. Bunlardan ilki WordPad Metin Çeviricisi'nde daha önceden tespit edilmiş bir açık. İkincisi ise SQL sunucuları kapsayan bir güvenlik açığı. Bakalım Microsoft önümüzdeki hafta bu iki açığı birden giderecek bir yama paketi yayınlayacak mı?

Tüm konu: Microsoft'tan Ocak güncellemesi geliyor

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows işletim sisteminizin güncellemelerini düzenli olarak indiriyor musunuz?

xAngmar
10-01-2009, 12:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
190 mesaj

ben ayda 1 yada 2 haftada 1 olarak indiriyorum indirdiğim zamanda alayını

Fattur
10-01-2009, 13:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

hee.bi itirazın mı var?

H@ckerCesur
10-01-2009, 15:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj
Fattur
hee.bi itirazın mı var?
Sırf cevap yazmış olmak için mi yazıyosunuz anlamıyorum ki. Doğru düzgün yorum görmeye hasret kaldık.

Ben oto güncellemeleri açık tutmuyorum aklıma düştükçe kendim manuel olarak kontrol ediyorum ve tüm hepsini toptan indiriyorum... Göz kırpma

emrah33
10-01-2009, 15:54   |  #5  
emrah33 avatarı
Yıllanmış Üye
802 mesaj

Yamasız bir işletim sistemi hayalini kuruyorum. Elbette güncelleme olacak ama bu yama boyutuna gelince,işletim sistemimizden şüphe duyar oluyoruz.
Yamasız bir Windows 7 dileğiyle...

gelefsane
10-01-2009, 16:29   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
353 mesaj
H@ckerCesur
Sırf cevap yazmış olmak için mi yazıyosunuz anlamıyorum ki. Doğru düzgün yorum görmeye hasret kaldık.
helal olsun al benden de o kadar...bu arada mümkün oldukça indirmeye calışıyoruz bizdee...Islık