Microsoft'tan resmi hack açıklaması geldi!

CHIP Online
11-12-2008, 20:10   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bazı yayın organlarında çıkan MS İrlanda sitesinin çökertildiği haberine resmi cevap geldi.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Micr ... asi-geldi_9996.html

Microsoft Türkiye'den, bazı sitelerde 10.12.2008 tarihinde yayınlanan ve İrlanda'da Microsoft internet sitesinin çökertildiğine ilişkin haberle ilgili açıklama geldi. Açıklamada hack'lenen sitenin bahsedildiği gibi Microsoft İrlanda'nın kurumsal internet sitesi olmadığı belirtiliyor ve yaşananlar özetleniyor. İşte o açıklama:

Habere konu olan www.microsoft.ie web sitesi, Microsoft İrlanda'nın kurumsal internet sitesi değil; siteye barındırma hizmeti veren  üçüncü bir parti üzerinde yerleşik bir web arayüzüdür. Bu arayüz sayesinde kullanıcılar, Microsoft İrlanda'nın kurumsal internet sitesi olan www.microsoft.com/ireland   adresine yönlendirilmektedir.

web sitesine yönelik bu kanunsuz işlem, Microsoft İrlanda yetkililerince kısa sürede tespit edilmiş, tedarikçimizle birlikte gerekli güvenlik önlemleri alınmış ve gerekli makamlara bilgi verilerek kanuni işlem başlatılmıştır.

Yönlendirme sitesi ile ilgili sorun ise hızla giderilmiştir. Microsoft İrlanda kurumsal internet sitesi (ya da Microsoft'a ait diğer internet siteleri) bu olaydan herhangi bir şekilde etkilenmemiştir.

Saygılarımızla.

Microsoft Türkiye

Tüm konu: Microsoft'tan resmi hack açıklaması geldi!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Açıklamayı tatmin edici buldunuz mu?

Banned
11-12-2008, 20:30   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

sıradan bir iki hackerin microsoftla başa çıkabileceğini hiç sanmıyorum ayak takımı işlerle kendilerini kandırıyorlar.

Hiper£l£v£nKids
11-12-2008, 22:14   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Ya Microsoft Türkiye'ye açıklama yapmak nerden düşüyo?

Fattur
11-12-2008, 23:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

Adı üstünde Microsoft..

de aynı şekilde çalışıyor...

Hiper£l£v£nKids
11-12-2008, 23:26   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj
Fattur

Adı üstünde Microsoft..

de aynı şekilde çalışıyor...

Bu durumda Microsoft Irlanda'nın açıklama yapması gerek

İlk Deneyimli Mesajım.

Toxic
11-12-2008, 23:54   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,600 mesaj

Tartışıyoruz: Açıklamayı tatmin edici buldunuz mu?

evet buldum

Selçuk İslamoğlu
12-12-2008, 01:15   |  #7  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
enes39
Bu durumda Microsoft Irlanda'nın açıklama yapması gerek

İlk Deneyimli Mesajım.

İrlanda'nın Türkiye'de Microsoft için çıkan haberleri anlayacağını sanmam. Doğal olarak MS Türkiye bizlere açıklama yapıyor...

Olay basitçe defacing. Microsoft zaten kullanılmadığı için o URL'yi herkese yer sağlayan bir sağlayıcıdan kiralamış. Zaten gelen, asıl microsoft.com'a gidiyor. Sırf yönlendirme olduğu için de, kendine özgü bir server tutmamış.

Hiper£l£v£nKids
12-12-2008, 10:53   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj
Selçuk İslamoğlu
İrlanda'nın Türkiye'de Microsoft için çıkan haberleri anlayacağını sanmam. Doğal olarak MS Türkiye bizlere açıklama yapıyor...

Olay basitçe defacing. Microsoft zaten kullanılmadığı için o URL'yi herkese yer sağlayan bir sağlayıcıdan kiralamış. Zaten gelen, asıl microsoft.com'a gidiyor. Sırf yönlendirme olduğu için de, kendine özgü bir server tutmamış.

Son paragrafı biliyorum.Mesela ben www.microsoft.com.tr yerine www.microsoft.com/turkiye adresinden MS Türkiye'ye giriş yapıyorum daha hızlı giriş yapıyor www.microsoft.com.tr www.microsoft.it gibi adresler it için www.microsoft.com/italia  www.microsoft.com/turkiye gibi adreslere yönlendirme yapar.

Microsoft İrlanda'nın açıklama konusundanda vazgeçtim haklısınız...

Toxic
12-12-2008, 19:42   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,600 mesaj

microsoft türkiye ile irlanda arasında ki fark sunulan dillerdir