Microsoft'tan Security Essentials itirafı!

CHIP Online
27-09-2013, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Testlerde bir süredir adeta "sürünen" Microsoft'un bedava antiviriüsü için sonunda açıklama geldi!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/mic ... -itirafi_42883.html

Resimlerle: Tarihin en etkili 50 bilgisayar virüsü...

AV-Test'in testlerinde bir süredir sonuncu olmaktan kendini kurtaramayan Security Essentials'ın yetersiz olduğu itirafı sonunda Microsoft'tan geldi.


2009'da tüm Windows kullanıcılarına ücretsiz sunulmaya başlanan Security Essentials, kısa zamanda en çok kullanılan antivirüs tarayıcısı haline geldi. Microsoft'un aktif olarak desteklediği yazılım, Windows 8'de de Windows Defender adıyla yer aldı.


Ancak son zamanlarda bağımsız antivirüs laboratuvarı AV-Test'in testlerinde üst üste başarısız olan yazılım, kafalarda soru işaretlere uyandırmaya başladı. Microsoft Zararlı Koruma Merkezi baş program yönetmeni Holly Stewart, bir röportajında Security Essentials'in amacının "temel seviyede" koruma sunmak olduğunu söyledi ve daha iyi bir güvenlik için kullanıcılara Security Essentials'ın yanında bir antivirüs kullanmalarını önerdi.


Stewart'a göre "temel seviyede koruma", Security Essentials'ın kötü olduğu anlamına gelmiyor. Stewart'ın Dennis Technology Labs ile yaptığı röportajın tamamına bu adresten ulaşabilirsiniz.

Tüm Konu: Microsoft'tan Security Essentials itirafı!

Resimlerle: Tarihin en etkili 50 bilgisayar virüsü...

Kaynak: www.chip.com.tr