Microsoft'tan Win7 için sıkı fiyat politikası

CHIP Online
11-06-2009, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft Win7'nin fiyatı konusunda ser verip sır vermiyor. Ama sızan bir ileti Win7  bakın ne diyor

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Micr ... litikasi_13283.html

Resimlerle: Windows 7'ye doğru bir adım daha: Sürüm 7201

Microsoft daha önce Haziran ortasından Windows 7'nin çıkış tarihi olan 22 Ekim'e kadar geçen sürede yeni bir Vista'lı bilgisayar alan kullanıcılara ücretsiz Windows 7 yükseltme sürümü sağlayacağını üreticiler ve satış mağazaları aracılığı ile duyurmuştu. Yeni gelen haberler ise diğer Vista kullanıcılarınıniçin Windows 7 yükseltme sürümlerinin fiyatları ilgili.

Ünlü Amerikan Best Buy alışveriş mağazaları zincirinden sızan bir mesajda mağazanın Windows 7'nin çıkış tarihinden önce, yani 26 Haziran-11 Temmuz tarihleri arasında Windows 7 yükseltme sürümlerini ekspres yükseltme adıyla satmayı planladığı yazıyordu. Yeni söylentiler ise bunun sadece Best Buy mağazalarına özel değil, bütün Vista kullanıcıları için geçerli olduğu yönünde.

Best Buy'dan sızan mesajda Windows 7 Home Premium yükseltme sürümünün fiyatı 49,99$, Professional yükseltme sürümünün ise 99.99$'dan satılacağı belirtiliyor. Microsoft'un bu düşük fiyat politikasında rakibi Apple'ın, Snow Leopard işletim sistemini eski Leopard kullanıcılarına 29$ karşılığında sağlayacağını açıklamasının da etkisi olduğu kesin.

Bu yükseltme işleminin nasıl olacağı, eski Vista DVD'lerine ihtiyaç olup olmayacağı, kutulu ürünleri de kapsayıp kapsamayacağı veya diğer mağazalarda da uygulanıp uygulanmayacağı belirsiz. Microsoft'un da bu konuda bir açıklaması yok. Şimdilik söylentilerle yetinmek zorundayız. Bir gerçek var ki o da bu fiyatların ülkemize geldiğinde her zaman olduğu gibi biraz daha yükseleceği.

Tüm konu: Microsoft'tan Win7 için sıkı fiyat politikası

İzleyin: Windows 7 yine şaşırtıyor

Resimlerle: Windows 7'ye doğru bir adım daha: Sürüm 7201

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Türkiye'de yükseltme fiyatı ne olmalı?

Kapalı Hesap (53751)
11-06-2009, 20:28   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Harbiden yeni aklıma geldi Snow Leopard'a yükseltme için Apple 29$ istiyor ama bakalım Bilkom ne yapacak hadi iki katı fiyat + kdv falan 75 tl'den pahalı olursa olay çıkartacağım. Artık isyankar kullanıcı diye CHIP Online habere konu oluruz:))

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 11 Haziran 2009 20:29
ntquartex
11-06-2009, 21:19   |  #3  
Üye
85 mesaj

Adam gibi satış yapmak istiyorsa bence hiçbir işe yaramayan Vista gibi bir işletim sistemini para verip de alan kullanıcılara az da olsa bir kıyak yapmalı MS.Bence TR fiyatı 50 TL olmalı.Bundan fazla olursa geçmem.Orjinal vista kullanacağıma sahte Win 7 veya XP kullanırım.

yas
11-06-2009, 21:39   |  #4  
Yıllanmış Üye
592 mesaj

50 YTL'den fazla olursa, 10 yıllık pc kullanım hayatımda ilk kez korsan işletim sistemi kullanacağım (Oyunlar için tabi... Kalan herşey için MacOs).

Kimse de hak talep etmesin, evdeki orjinal XP Home, Vista Home Premium ve 2xVista Ultimate dvdlerini kafasında kırarım.

ntquartex, bu mesajı yazarken senin mesajın yoktu. Neredeyse aynı şeyleri yazmışız. Kalb kalbe bu kadar karşı olur.

Microsoft kork bizden... Ağzımı bile açmadan, sadece öfkemizle birlik oluyoruz, patlarsak vay haline...

Son Düzenleme: yas ~ 14 Haziran 2009 13:48