Microsoft'un cevapları Win 7 sorularında...

CHIP Online
23-01-2009, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft'un Windows 7 Beta kullanıcılarına gönderdiği bir anketten ilginç anlamlar çıkıyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Micr ... ularinda_10606.html

Resimlerle: Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin

Microsoft'un 2,5 milyonla sınırladığı indirme adedini kaldırmasının üzerine, milyonlarca kişi Windows 7 Beta'yı indirip kullanmaya başladı. Beta programının amacı sistemin olası sorunlarını tespit edip, kullanıcı yorumları doğrultusunda final sürümün mümkün olan en sağlıklı halde yayınlanabilmesi. Bu amaçla geçenlerde Microsoft, Windows 7 Beta kullanıcılarına bir anket gönderdi. Anketteki sorulardan bazıları Microsoft'un aslında ne yapmayı planladığını da ortaya koyuyor.

Anketteki 28 soru sadece kullanıcıların bilgisayarlarında kullanacakları programların kurulması, kaldırılması ve güncellenmesi ile ilgili. Sorular içerisinde üçüncü parti yazılımların kurulması ve güncellenmesi konularında Microsoft'un özel bir sistem geliştirmesinin faydalı olup olmayacağına yönelik olanlar da var. Tüm bu sorular bir araya gelince, Microsoft'un, Linux'ta var olan yazılım yönetim sistemine benzer bir yapı planladığı sonucu ortaya çıkıyor. Bu sistem tek bir merkezden yazılımların güncellenmesini ve güvenlik sorunlarının yönetilmesini mümkün kılacak gibi görünüyor. Her ne kadar bu kullanıcılar için pratik bir çözüm gibi görünse de, ortaya kullanıcı gizliliği anlamında bazı soru işaretleri çıkaracağı da bir gerçek.

Tüm konu: Microsoft'un cevapları Win 7 sorularında...

İzleyin: Aero Shake

Resimlerle: Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: PC'nizdeki tüm programların Microsoft'un yönetiminde güncellenmesi sizin için bir problem yaratır mı?

Fattur
23-01-2009, 11:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Hsayır.Aksine daha iyi bile olur....

Boracalin
28-01-2009, 01:07   |  #3  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

yav microsofta ne benim pc'mde ki programlardan... allah allah... ben kendim güncellerim güncellenecekleri... üstelik ms'nin xp ve msn'den başka elle tutulur bir faydası olmamışken bide benim pc'min orasını burasını kurcalayıp bozmasın...

Son Düzenleme: Boracalin ~ 28 Ocak 2009 01:09