Microsoft'un sizlere sürprizi var

Banned
21-10-2006, 19:48   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
1,148 mesaj

Microsoft'un sizlere sürprizi var
Uzun bekleyiş sona erdi ve Microsoft, sonunda Internet Explorer 7’yi piyasaya sürdü. Bu programı indirmek için acele etmeyin. Çünkü yazılım devi Microsoft, kopyacılara tuzak hazırladı. Tuzak kimsenin farkedemeyeceği bir şekilde oluşturuldu. Microsoft piyasaya sürdüğü Internet Explorer 7 Web tarayıcısının son sürümüne yerleştirdiği sistem kopyacıları gafil avlıyor.

İnternet Explorer 7'yi yüklemeye çalışanları bekleyen kötü sürpriz Windos sisteminin çökmesi oluyor. Kopya Windows işletim sistemi kullananların bilgisayarlarına indirilmek istenen Explorer'ın içine yerleştirilen sistem kopyayı algılıyor ve otomamik olarak bilgisayarı ve Windows'u çökertiyor

İŞTE YENİ EXPLORER'İN ÖZELLİKLERİ

IE 7 ile beraber gelen güvenlik güncellemeleri arasında Internet dolandırıcılığına karşı geliştirilen “anti-phishing” özelliği ve geliştirilmiş ActiveX kontrolleri başı çekiyor. HTML 4.01 ve CSS 2 yeni Web standartlarını destekleyen tarayıcı, uzun süredir beklenen sekmeli (tabbed) tarama fonksiyonu ve daha çok haber sitelerinde kullanılan RSS hızlı bilgilendirme özelliğini destekliyor.

IE 7’nin şimdilik sadece İngilizce sürümü kullanıcılara sunuldu. Arapça, Fince, Fransızca, Almanca ve Japonca sürümlerinin önümüzdeki iki hafta içinde kullanımda olacağı belirtiliyor. IE 7 ayrıca şu an için sadece Windows XP SP2, Windows XP Professional x64 Edition ya da Windows Server 2003 SP1 işletim sistemlerinde çalışıyor.

Internet Explorer 7’nin birkaç hafta içerisinde otomatik güncelleme ile sunulması bekleniyor. Tarayıcı http://www.microsoft.com/windows/ie/default.mspx  adresi ziyaret edilerek indirilebiliyor.
internethaber.com
klavyemarizali....yorumyazayorum

Son Düzenleme: Banned ~ 21 Ekim 2006 19:52
Selçuk İslamoğlu
21-10-2006, 21:08   |  #2  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Açıkçası kopyaları çökertme diye bir şey söz konusu değil. Kopya olanlara kurulmuyor. Sadece orjinallere kuruluyor. Eh, kurulmayınca, böyle bir şey söz konusu değil haliyle.

Banned
21-10-2006, 21:41   |  #3  
OP Banlandı
1,148 mesaj

bu haberi bilgilendirme amaçlı yazdım ben kendim ie 7 kurmadım    ama kurmak isteyipte kuramayan arkadaşlar isterlerse onlara bu sorunu ortadan kaldıran programı mail olarak yolluyabilirim...
bu sadece ie7 için değil...mp 11 içinde bir çözüm yolu...
bilgilendirdiğiniz için teşekkürler...selçuk bey....

birde şuan klavyem arızalı olduğu iin Click-n type adlı programla yazıyorum...
sorun klavyedeki bazı tuşlar(bmdwy) ara sıra basıyor ama çoğu zaman basmıyor...
bunu nasıl çözebilirim...
saygılar...

Son Düzenleme: byzihh ~ 21 Ekim 2006 21:42
CU_GS7
21-10-2006, 21:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
byzihh
kurmak isteyipte kuramayan arkadaşlar isterlerse onlara bu sorunu ortadan kaldıran programı mail olarak yolluyabilirim...
bu sadece ie7 için değil...mp 11 içinde bir çözüm yolu...
bilgilendirdiğiniz için teşekkürler...selçuk bey....
Kurmak isteyip de kuramayan arkadaşlar işletim sistemleri orjinal olmadığı için kuramayanlar olsa gerek..
Onlara çözüm de bir program olmamalı sanki..Çözümü orjinal windows kurmaları gerekli şeklinde olmalı değil mi??..:))
Sorunu ortadan kaldıran program dersen ve onu isteyene yollarım dersen illegal bir duruma aracıyım demiş gibi oluyorsun sanki..Bu da CHIP forumda zaten yasak..
Beni ilgilendirmez zaten ama neyse boşver..

Banned
21-10-2006, 22:26   |  #5  
OP Banlandı
1,148 mesaj

cugs7 kardeş ben zaten chip forumlarında değil mail adresi aracılıüı ile yollayacağım...
uyarın için teşekkürler...
saygılar...

omer2197
21-10-2006, 23:07   |  #6  
Yıllanmış Üye
166 mesaj

uyardığın için sağol

yesillili
22-10-2006, 01:24   |  #7  
Yıllanmış Üye
415 mesaj

aslında mp11 gibi ise aşması kolay ama bu seferki gömme bir  program ile  direk çökertecekmiş diyor haberde...

mp de sadece kurulmuyor.  çökertme gibi bir durum yok orda.

bakalım yakında kokusu çıkar.

ama  benden size  söylemesi yavaş yavaş linuxa bilenin... mozilladan ala browser mı olur... :D

viking20
22-10-2006, 01:59   |  #8  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

olur:opera

CU_GS7
22-10-2006, 02:10   |  #9  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

firefox - maxthon el ele hep beraber tribüne..:))

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 22 Ekim 2006 16:12
theironman
22-10-2006, 10:22   |  #10  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
Selçuk İslamoğlu
Açıkçası kopyaları çökertme diye bir şey söz konusu değil. Kopya olanlara kurulmuyor. Sadece orjinallere kuruluyor. Eh, kurulmayınca, böyle bir şey söz konusu değil haliyle.
Yani... Gerçi kopya windowslara da kurulabiliyor illegal yollarla; yani tamamen önleyememişler. Bu gibi bir olay da şu ana dek hiç duymadım.