Microsoft'un Windows 7 Beta gafı...

CHIP Online
30-05-2009, 11:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

MS'in Windows 7 Beta kullanıcılarına gönderdiği e-posta, kullanıcıların yüreklerini ağzına getirdi.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Micr ... eta-gafi_13072.html

Resimlerle: Windows 7'nin yeni logoları su yüzüne çıktı

Microsoft, geçtiğimiz gün Windows 7 Beta kullanıcılarına gönderdiği e-posta ile küçük çaplı bir krize yol açtı. Bilindiği Windows 7 Beta 1 Ağustos 2009 tarihinden sonra kullanılamayacak. 1 Temmuz'dan itibaren ise, eğer Windows 7 Beta kullanıyorsanız, sisteminiz 2 saat arayla baştan başlayacak.

Ancak Microsoft'un yolladığı e-postada, yeniden başlatma uygulamasının 1 Haziran'dan itibaren başlayacağı yazıyordu. Bu e-postayı alan kullanıcılar pek çok forumda şikayetlerini dile getirdi, alelacele Windows 7 RC'yi indirmeye koyuldu.

Neyse ki Microsoft hatasını erken fark etti ve 24 saatten kısa bir süre içerisinde bir düzeltme mesajı yolladı. Bu mesajda doğru tarihin 1 Temmuz olacağı belirtiliyor; kullanıcılardan bu tarihe kadar Windows 7 RC'ye geçmeleri isteniyor. Microsoft, düzeltme mesajında kullanıcılardan özür dilemeyi de ihmal etmiyor.

Yukarıdaki resimde ilk e-posta'da tarihin 1 Haziran (June 1) olarak belirtildiğini görebilirsiniz. Resme tıkladığınızda ise  ikinci e-postadaki düzeltme metnini ve doğru tarih olan 1 Temmuz'u (July 1) görebilirsiniz...

Tüm konu: Microsoft'un Windows 7 Beta gafı...

İzleyin: Aero Shake

Resimlerle: Windows 7'nin yeni logoları su yüzüne çıktı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu e-postayı aldınız mı, aldıysanız tepkiniz ne oldu?

Hiper£l£v£nKids
30-05-2009, 13:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Windows 7 kullanmıyorum ki alayım ):

uGuR.uK
30-05-2009, 17:09   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

epostalara baktığımda buda düzeltmeside alt alta olduğundan pek takmadımGülümseme.

Mustafa Akın
30-05-2009, 18:00   |  #4  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,236 mesaj

Ben de aldım ama daha kurmadığım için bir kaygılanma yaşamadım, RC kuracağım ben de.

Ahmet Ertuğrul
30-05-2009, 20:21   |  #5  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj
Bu e-postayı alan kullanıcılar pek çok forumda şikayetlerini dile getirdi, alelacele Windows 7 RC'yi indirmeye koyuldu.
RC'nin indirilme miktarına bir ivme kazandırmak için bilerek mi yaptılar acaba? Ağzı kulaklarına varıyor