Microsoft virüs programını ücretsiz verecek

s_V_s
20-11-2008, 08:48   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
317 mesaj

Dünyanın bir numaralı yazılım şirketi Microsoft, PC'leri virüslerden koruma programını gelecek yıldan itibaren kullanıcılara ücretsiz verecek.

Güvenlik yazılım firmalarının canını epey sıkacak bu kararla merkezi Washington eyaletinin Redmond kentinde bulunan Microsoft, kod adı Morro olan güvenlik yazılımını gelecek yılın ikinci yarısından itibaren kullanıcıların ücretsiz indirmelerine izin verecek.

Morro adlı güvenlik yazılımı, Microsoft'un 30 Haziranda satışına son vereceği, 49,95 dolara sattığı Windows Live OneCare adlı güvenlik yazılımının yerini alacak.

Microsoft'un ücretsiz güvenlik yazılımı sunmasının Symantec, McAfee gibi bağımsız virüs programı üreticileri açısından önemli bir pazar sorunu yaratması bekleniyor.

Kapalı Hesap (74491)
20-11-2008, 09:44   |  #2  
Kapalı Hesap
334 mesaj

Konu açılmıştı;

savasmeral
Microsoft'tun güvenliğe pek önem vermediğini düşünüyordum örneğin Windowsun kendi güvenlik duvarı kadar dandik bir yazılım yok Windows Defenderin de ne kadar işe yaradığı tartışılır

bütün dünyada milyarlarca pc de kullanılan bir işletim sisteminiz var ama onu korumaya yönelik en ufak bir çabanız yok kendi güvenlik açıklarını en iyi kendi bileceği için microsoftun böyle bişe yapması gerçekten gerekli ve geç kalınmış bir uygulamadır

inşallah dandik bişe çıkmaz gerçi direk ona emanet etmeyiz pc lerimizi önce bi deneme sürecinden geçircez test ederiz illa

Üstüne üstelik kendi yanıtında bu konu içerisinde

s_V_s
20-11-2008, 14:03   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
317 mesaj

Evet önce konuyu açtım sonra baktım konuyla ilgi bi başlık varmı diye varmış orayada yorumumu yazdım...

Ne oldu ki