Microsoft, Windows 7'deki UAC'yi değiştiriyor

CHIP Online
13-10-2008, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Vista'nın Kullanıcı Hesabı Denetimi özelliği bir sonraki Windows için yeniden elden geçiriliyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Micr ... istiriyor_9105.html

Microsoft, Vista'nın kullanıcılar tarafından "sinir bozucu", geliştiriciler tarafından "güvenli" olarak tanımlanan Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) özelliğinde ince ayar yapacak; tabii ki Windows 7'de. Windows 7 blog'unda konu ile ilgili yeni bir girdi yayımlandı. Girdiye göre Windows 7'de UAC'nin sinir bozucu olma derecesini ayarlayabileceksiniz. Tüm değişiklikler için uyarılmak, program kurulumlarında uyarılmak yahut bir programın Windows ayarlarında bir değişiklik yapması sırasında uyarılmak gibi farklı seçenekler olacak. Sonuç olarak UAC'nin sağladığı güvenlik özelliklerinden sinir katsayınız artmadan faydalanabileceksiniz.

Windows 7'nin bir öncül sürümünden alınmış ekran görüntüsünde UAC'nin uyarı derecelendirmesini görebilirsiniz. Tam boy görmek için resmin üzerine tıklamayı unutmayın. Dileyenler, Windows 7'den önce de ek yazılımlar yardımıyla daha akıllı bir UAC'ye sahip olabilir:

Download: Smart UAC Replacement

Download: Norton UAC Tool - Beta

Tüm konu: Microsoft, Windows 7'deki UAC'yi değiştiriyor

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Eğer UAC vaat edilen şekilde değişitirilirse sürekli olarak kullanmayı düşünür müsünüz?

uGuR.uK
13-10-2008, 00:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

tabiki düşünürüm, uac temelinde cok güzel düşünülmüş ve yararlı bir sistem. sadece işleyişi yanlıştı ve buda düzeltilip ideal hale gelirse ne diye kullanmayalım...

kalamarr
13-10-2008, 01:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
561 mesaj

uac'ı ben hiç sevmedim vistayı ilk kurduğumda mutlaka kapatırım. çünkü bir işlem yapacağın zaman karşına zönk diye çıkıyor ve programlar hata verebiliyor. virüs işlerinde ise kasperky'ye güveniyorum. sistem geri yüklemeyi de kapatırım.

Lammoth
13-10-2008, 02:01   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
178 mesaj

Kullanmam. Yarışma programında gibi, o ne ya. Emin misin, abi bak açıyorum günah benden gitti... Ben silme onay iletisini de kaldırıyorum. Bir şeyi silmek istiyorsam, silmek istiyorumdur. Bir kez daha ne soruyorsun ki? Zaten eylemim onu silmek istediğimi göstermiyor mu?

Fattur
13-10-2008, 16:28   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Zaten eylemim onu silmek istediğimi göstermiyor mu?

o güvenlik için yanlışlık sonu shift+delete ye basarsan önemli bir dosyana ne oluyor gör.sonra ağlanıp sızlanma :D

herhealde kullanırım...