Microsoft Windows Güncelleştirmeleri

sobersoft
01-05-2007, 23:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Arkadaşlar windows günçelleştirmelerin setup lazım servis pack2 değil ama ondan sonra çıkan 79 günçelleştirmenin setup eğer biliyorsanız yardımlarınızı esir eylemeyin...Ağlıyor

sobersoft
02-05-2007, 08:33   |  #2  
OP Taze Üye
12 mesaj

Şu günçelleştirmelerin setup'ını bilen yokmu gerçekten herkezin  işine yarayacak....

Borga-x
02-05-2007, 09:12   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

google'da autopatcher programını bul, yanlız XP'nin ingilizce sürümü için var yanılmıyorsam birde burayı bir dene

sobersoft
02-05-2007, 20:57   |  #4  
OP Taze Üye
12 mesaj

Eğer Linkini bulursan çok makbule geçer kardeş.

Aranel
03-05-2007, 16:39   |  #5  
Yıllanmış Üye
117 mesaj

Bu konuda tüm güncelleştirmelerin bir arada olduğu paketler var fakat yasal açıdan uygun değil. Özel Mesaj yoluyla size yardım ederim.

Borga-x
03-05-2007, 16:49   |  #6  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Gerçi benim söyledigim paketi ben hıc kullanmadım ama yasal mı değil mi ? bilmiyorum

sobersoft
03-05-2007, 18:49   |  #7  
OP Taze Üye
12 mesaj

Kardeşler çok saulun çok yardımcı oldunuz.

Serkan Karadaş
03-05-2007, 19:37   |  #8  
Serkan Karadaş avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 15
909 mesaj
Aranel
Bu konuda tüm güncelleştirmelerin bir arada olduğu paketler var fakat yasal açıdan uygun değil. Özel Mesaj yoluyla size yardım ederim.
gerek forum konusuna cevap vererek gerekse özel mesaj yoluyla,yasal olmayan paylaşımlar sunmak chip forum kurallarına aykırıdır.

turuçi
04-05-2007, 00:11   |  #9  
Yıllanmış Üye
172 mesaj

Selam herkese arkadaşın sorusuna ek olarak windowsun şu ana kadarki güncelleştirmelerini tek bir paket olarak nereden indire bilirim

black_flood
04-05-2007, 00:38   |  #10  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

dpğru yasak ama şunuda söyleyim sp2 entegre edipte kopya yapmakta yasal değildir eğer sp2 sonrası yamaları entegre ederek yeni bir cd yapmak yasal değil ise.yasal ve yasal değil kavramları karışmış burda.eğer orjinal lisanslı ürün kullanıcısı ise bir kişi bu tarz isteklerde bulunur ve cevabıda çok basittir.nlite yazılımı kullanarak entegre etmelisin dosrum yada oturup bat yazacaksın. .... /q /s koyarakta sonuna battaki komutalar yükleme bitene kadar
karşına çıkacak olan uyarıları kesersin.aslında bu bat dosyası geçen sene dergi tarafından verilmişti.al benden sana yasal link burda kim derse yasal değildir halt etmiş çünkü başka hiçbir yolu yok programcılar tarafından paket hazırlanmasının.

kim ne derse desin kulak asmıyorum bu konuda lisanslı ürün kullanan kullanıcılar haklı fasa fiso sallamalarlan astarı olmayan korsan üründür diyen kişilere sorarım modlarda dahil ozaman sp2 entegre etmekte suç yasal yaptırımı var ve siz bunu formlarda yayınlıyorsunuz.iyi düşünün yasal kavramını arkadaşlar bu kadar basit değil windows update administrator panelinden elde etmek mümkün hepsini ama entegresi saatler alır en iyisi verdiğim linkte profesyönel çözüm isteyenlere duyrulur.

tonic
04-05-2007, 03:06   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

böyle bir konu yasak olabilir. fakat şunu da düşünün: bu ülkede çoğu internet kullanıcısı şuan 4GB kotalı kullanıyor benim gibi. bu yüzden güncelleştirmelerle kotasını doldurmak istemezler. bende bu yüzden sp2den sonraki bütün güncellemeleri bir kurulum dosyası olarak tutuyorum. formattan sonra da kotamı harcamamış oluyorum. bunu da düşünün. güncellemeleri isteyenler bana özel msj atsınlar. onlara gerekli bilgiyi veririm...

chiemsee111
04-05-2007, 03:32   |  #12  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Arkadaslar bildiginiz gibi Windows artik illegal windows kullanicilarini tespit ediyor vede onlarin Update yapmasini engelliyor. Yani önce pc nizin legal olup olmadigina dair bir test ten geciyorsunuz sonra update yapabiliyorsunuz. Yani update paylasimi kesinlikle illegaldir vede updatelerin indirilebilicegi tek site www.microsoft.com dur. Buna ilaveten pc konulu dergilerde bu updateleri cd yada dvd lerinde verebilirler ancak bunun ilk sarti yine genune advantage yani yasal kopya testi ile mümkündür. (bildigim kadari ile)

black_flood
04-05-2007, 09:34   |  #13  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

haydaa ne alaka bunlan yama edinmenin administrator modunda microsoft update sitesine oturum açınca gerekmiyor böyle bir denetleme direk yamaları alabiliyorsunuz.

asimileci
04-05-2007, 12:55   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

o güncelleştirmeleri tektek yüklüyeceksin makinene
onları bir program var onunla birleştiriyorsun
bilmem anlatabildim herhalde.sonrası tamamdır işte.
anladın sen onu.bu iş tamamen yasaldır.
kim diyor yasal değil diye.bunu yapmak yasaldır.
Windows u korsan olanda yüklemek yasaktır.

tekrar söylüyorum bunu birleştirmek yasaldır.

o zaman bende servise pack 3 var yasakmı??
esas microsoft suçludur,hep hata hep hata,hata yapmasın o zamana,açık açık insanlar kafayı yedi bea 150 küsür açık
adamlar ne yapıyorlar anlamadım.

Vistayı yaptılar yine açık...

gelsin o zamana windows hapse atsın beni.
adresim bellidir microsoft a şikayet edin beni o zamana.
ama bende orjinal windows xp ve office 2003 var
bunu cd ye atıp okulda onca pc ye hemen yüklüyorum tektek nerden yapıcam yoksa,sonrada image alıp keyfime bakıyorum..

black_flood
04-05-2007, 19:26   |  #15  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

işte budur cevap asilemci en iy cevap bu umarım sayın moderatör sizi tatmin etmeye yetmiştir.siz saf sandınız milleti ama saf olan sizsiniz sp entegreyide öğretenler sizsiniz sonrada yasal değil diyende!!!

asimileci
04-05-2007, 19:40   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

artık bilgimi tartışmaya değil
paylaşmaya açtım...

chiemsee111
04-05-2007, 20:02   |  #17  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Bakin arkadaslar, yukarida yazimda belirtmek istedigim illegal XP sahipleri icindi. Eger lisansli xp ye sahipseniz zaten microsoft.com dan indirebilirsiniz,daha sonra bunlari cd ye yada dvd ye yazdirabilir istediginiz zaman tekrar kullanabilirsiniz. Ayrica bu updateleri baska legal pc lerde kullanabilirsiniz. Ancak benim anlatmak istedigim windows updatelerin illegal yani kopya xp ler icin paylasilmasi yasaktir. Bu dogrultuda ; internet ortaminda tanimadiginiz biri icin kendi updatelerinizi dahi, örnegin rapid e upload edip paylasirsaniz suc islemis olursunuz. XP Update lerinin zaten buralarda aranmasinin tek sebebi soruyu soranlarin illegal XP kullanmalaridir. Yoksa adamlar gider kendileri indirir microsoft.com dan. Ayrica bu updateler internette cesitli dillerde en az 10.000 sitede illegal olarak paylasilmaktadir. Birakin burada paylasilmasin. Arayan nasilsa bulur. Arama motorloru ile birakin updateleri XP nin kendisini yada vista yi hatta bilinen-bilinmeyen ne kadar yazilim varsa kirilmis halde bulmak mümkün. Burasi temiz kalsin bari.

GRaNZaT
05-05-2007, 09:58   |  #18  
Yıllanmış Üye
4,234 mesaj

Konuyu baştan sona okudum ancak silinen mesajlar olduğun bazı kopukluklar var..

Öncelikle hepinizin bildiği gibi en yasal ve doğru olan satın aldığınız orijinal Windows kopyasını kurup Internetten güncelleştirmeleri indirmek. Ancak belirli nedenlerle, örneğin kota yetmemesi vs, tüm güncelleştirmeleri sonradan, paket halinde yüklemek isteyebilir bir kullanıcı. Güncelleştirmeler ücretsizdir, bu yüzden böyle toplu paketlemelerin yasal olmayan bir yönü yoktur.

Ancak;

Tek tek günclleştirme yaparken dikkat ettiniz mi bilmiyorum, örneğin Windows size 50 tane güncelleştirme var dedi ve yüklediniz. Güncelleştirme bittikten bir kaç dakika sonra tekrar size güncelleştirme olduğunu belirtebilir. Bu noktada şunu da aklınızda tutmanız gerekiyor. Güncelleştirmenin güncelleştirmesi.. Örneğin .NET Framework, örneğin Windows Media Player vs.. O yüzden güncelleştirmeleri Windows'a bırakmanız en doğrusu..

SP2 ile birleştirmeye, bütünleştirmeye gelince.. Yani entegre etme.. Açıkçası bu konuda kendi fikrimi söyleyebilirim. Orijinal bir Windows'un üstüne güncelleştirme kurmak ve bunu daha sonra kurmak üzere paketlemek, tıpkı Microsoft'un Windows 98 ve Windows 98 SE'de yaptığı gibi, tıpkı Windows XP SP2 versiyonlarını yasal bir şekilde çıkarıp sattığı gibi, kolaylık olması açısından yasal olmayan bir yanı yok. Hatta bunun için hazırlanmış programlar bile var diye biliyorum. Ama hepsinin temeli aynı, orijinal bir Windows kopyasına sahip olmak.

Ayrıca eklemek istediğim bir konu daha var.. Burada CHIP Online olarak, en üst seviyesindeki admin ve biz moderatörlerden, en yeni kullanıcısına kadar bir dostluk, arkadaşlık, paylaşım ortamı oluşturmaya çalışıyoruz. Benim ismimin başında fazla yazan 3 harf, farklı olan renk, şu forumda biraz daha düzen sağlanması, herhangi kötü bir olay olmaması için önlem alabilmemiz açısından bir kaç fazladan yetki.. Onun dışında benim sizden, onların bizden, kimsenin kimseden farkı yok. O yüzden hitaplarımızda, yazdığımız mesajlarımızda biraz daha dikkatli olmamız gerektiği kanaatindeyim.

Nutukçu GRaNZaT'tan sevgilerle :)

black_flood
05-05-2007, 15:01   |  #19  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

programcılar için .net zor değil aslında 3.0 net framework bile mevcut elimde.dotnet1.0 + 2.0 + tüm sp1 ve sp2 leri + dil paketleri + visual basic + dotnet 3.0 bunları paketlenmiş hali mevcut tabiki ben dotnet 3.0 daha yapmadım. bunların tek tek yüklenmesi yarım saat civarı indirilip kurulmasının toplamı.

asimileci
05-05-2007, 17:14   |  #20  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

orjinal ve yasal windows xp servise pack3 2008 yılında çıkacak,
ve şu an bildiğim kadarıyla bedava olarak kullanıcılara dağıtılacak. servise pack 2 bedava dağıtıldığı gibi. Bu gecikmede Vistanın çıkışının rol aldığı belirtiliyor.

alıntı: http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=16652

orjinal servise pack2 adrese yolluyor microsoft link burada ama türkiyeye artık gönderme yapmıyor,servise pack 3 çıktığında türkiyeye yollamaya başlar büyük ihtimalle.

Son Düzenleme: asimileci ~ 05 Mayıs 2007 17:20
eRasEr2934
30-07-2007, 14:48   |  #21  
Taze Üye
1 mesaj
tonic
böyle bir konu yasak olabilir. fakat şunu da düşünün: bu ülkede çoğu internet kullanıcısı şuan 4GB kotalı kullanıyor benim gibi. bu yüzden güncelleştirmelerle kotasını doldurmak istemezler. bende bu yüzden sp2den sonraki bütün güncellemeleri bir kurulum dosyası olarak tutuyorum. formattan sonra da kotamı harcamamış oluyorum. bunu da düşünün. güncellemeleri isteyenler bana özel msj atsınlar. onlara gerekli bilgiyi veririm...