Microsoft Wireless Comfort Klavye..!!

bultar
21-04-2006, 18:40   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Bu ay derginizi biraz gecikmeli aldım fakat bir bölümde hayal kırıklığına uğradım..

Bu ay test ettiğiniz ve 1. seçtiğiniz Microsoft Wireless Comfort Edition klavye hakkında bir kaç bişey demek istiyorum..

Öncelikle klavye ofis uygulamaları için birebir ergonomik rahat ve kaliteli fakat Multimedia Performansında sınıfı geçemez. Nedeni ise basit siz o klavye ile PES 5, NBA 2006 yı sorunsuzca oynayabildinizmi... (şöyle diyeyim oyuna girin capraz kosarak sut cekmeye calısın... Ben kendime yeni bir pc topladım ve ilk tercih ettigim klavye seti bu oldu (Microsoft Wire. Comf. Edt. ) boyle bir olayı fark edince urunu iki kez değiştirdim aynısıyla... sonuc aynı... değişen birşey yoktu. Yine olmuyor yine olmuyor..

Şimdi aynı anda 4 tusa basabildigim ve sizin test merkezinize ulasmamıs Bir Logitech set kullanıyorum ve mükemmel...

Burdan Microsoft Wireless Comfort Edition Alacaklara duyrulur...

Sevgiler..

CU_GS7
21-04-2006, 19:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Ben de Microsoft Wire. Comf. Edt. kullanıyorum..
Her anlamda memnunum..
Ayrıca iyi bir oyuncuyum diyorsan,spor oyunlarını klavye ile oynamazsın zaten..Spor oyunları,özellikle PES gamepad ile en rahat şekilde oynanır..
Diğer strateji ve FPS türü oyunlarda da klavyem ile hiçbir sorun yaşamadım..

Alacaklara benim tarafımdan da duyurulur..Chip`i de ürünün hakkını birinci seçerek verdiği için tekrar kutluyorum..

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 21 Nisan 2006 19:37
bultar
21-04-2006, 20:09   |  #3  
OP Yeni Üye
22 mesaj

O zaman her oyunu oynamak için Özel donanım almamız gerek... olaya senın bakıs acından bakarsak.

Bence Bir oyunsever için; bir klavyeden aynı anda 4 tusa basılmaması buyuk bir eksi. bunu chip gibi bir derginin yazmaması ise üzücü...

CU_GS7
21-04-2006, 21:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

PES5`i kalvye ile hiç oynamadım..
Bu klavye ile de hiç..Ama birazdan deniycem: Çapraz koşarak şut çekmeyi..
Yani, yukarı+sol+hızlı koşma tuşu+şut tuşu diyorsun mesela..
Ben de merak ettim şimdi..Sonucu yine yazarım buraya..

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 21 Nisan 2006 21:30
bultar
21-04-2006, 22:03   |  #5  
OP Yeni Üye
22 mesaj

Evet aynen öyle diyorum...

CU_GS7
22-04-2006, 03:39   |  #6  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Evet PES5 konusunda haklısın..Bırak koşarken şut çekmeyi, çapraza hızlı koşmalarda bile kesilmeler oluyor..İlginç gerçekten..
Ancak ben yine bu klavye ile diğer hiçbir oyunda sorun yaşamadım..Mesela FPSler, sorunsuz oynanıyor..

selman1989
26-04-2006, 14:44   |  #7  
Yeni Üye
22 mesaj
bultar
Bu ay derginizi biraz gecikmeli aldım fakat bir bölümde hayal kırıklığına uğradım..

Bu ay test ettiğiniz ve 1. seçtiğiniz Microsoft Wireless Comfort Edition klavye hakkında bir kaç bişey demek istiyorum..

Öncelikle klavye ofis uygulamaları için birebir ergonomik rahat ve kaliteli fakat Multimedia Performansında sınıfı geçemez. Nedeni ise basit siz o klavye ile PES 5, NBA 2006 yı sorunsuzca oynayabildinizmi... (şöyle diyeyim oyuna girin capraz kosarak sut cekmeye calısın... Ben kendime yeni bir pc topladım ve ilk tercih ettigim klavye seti bu oldu (Microsoft Wire. Comf. Edt. ) boyle bir olayı fark edince urunu iki kez değiştirdim aynısıyla... sonuc aynı... değişen birşey yoktu. Yine olmuyor yine olmuyor..

Şimdi aynı anda 4 tusa basabildigim ve sizin test merkezinize ulasmamıs Bir Logitech set kullanıyorum ve mükemmel...

Burdan Microsoft Wireless Comfort Edition Alacaklara duyrulur...

Sevgiler..

senin şikâyetin klavyeden sırf oyunda işe yaramıyor diyeyse.....öhöööö ö nediyim bilmem dostum,tek diyeceğim yuh!.Bİlgisayarı kullanırken (oyun dışında) hiçmi ihtiyacını karşılamadı?

selman1989
26-04-2006, 14:50   |  #8  
Yeni Üye
22 mesaj

yaw arkadaşlar sadece oyunda çalışmamış....Bukadar da büyütülmez ki.

Mdg
02-05-2006, 17:10   |  #9  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

oyun değil aynı anda 3'den fazla  tuş bastığınız her uygulamada bu sorun var
micrısıft klavyeyi'de 1. seçmilerse yazıklar  olsun abit'in bütün anakartlarıyla uyum sorunu  yaşayan  windows  driveri'ı  sorun çıkaran linux'da  daha düzgün çalışan bi klavye bu asıl sorun wireless çalıştığı için aynı anda 3'den fazla tuş'u adresleyememesi
ayrıca bilgisayarda  oyun klavye+mouse ile oynanır
ayrıca  mesafe olarakda çok çok kısa  kalıyor 15+20 ytl daha verip canavar  gibi logitech almak daha mantıklı

CU_GS7
02-05-2006, 19:46   |  #10  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
Mdg
ayrıca  mesafe olarakda çok çok kısa  kalıyor
Mesafe olarak kısa kalmıyor kesinlikle..
310 cm`lik çalışma uzaklığı ile bu alanda birinci..
Bu uzaklığa yetişen kablusuz set YOK..!!

Mdg
03-05-2006, 00:00   |  #11  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

Tamam öyle  olsun  tek klavye ile yaptığın testler öyle  söylüyorsa  bişey diyemem
Logitech S510 her koşulda  ms'inkinden daha iyi bi klavye mesafe olarakta 2'ye katlar

CU_GS7
03-05-2006, 00:10   |  #12  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
Mdg
Tamam öyle  olsun  tek klavye ile yaptığın testler öyle  söylüyorsa  bişey diyemem
Logitech S510 her koşulda  ms'inkinden daha iyi bi klavye mesafe olarakta 2'ye
Canım kardeşim..!!

Testleri ben değil CHIP yapmış (11 Klavye ve Logitech S510 dahil).. => BU 1..
Her klavyeyi ben alıp deneyemem.. => BU 2..
CHIP`in testinde Logitech S510`un mesafesi 153cm..=> BU 3..
Microsoft Wireless Comfort Edt. Setin mesafesi 310cm.. => BU 4..
Mesafede hangisi hangisini katlamış??

Ben CHIP`in yaptığı testin "yalancısıyım" ve klavyemden de senin kendi klavyenden memnun olduğun kadar MEMNUNUM..!! => BU da 5..

Bir şeyi gerçekten bilmeden,araştırmadan bilmemne yarıştırmazsan İYİ OLUR..

Hadi mutlu oL..!!

Mdg
03-05-2006, 01:39   |  #13  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

bendemi sıralıyım
1.o microsoft klavyeden bendede var gayet güzel test ettim ne olduğunu biliyorum
2.chip yanlış test yapmışsa ben ne yapayım gel gösterelim sana
3.kendi yapmadığın testlerin  kriterlerini marifet gibi sayma
4.hadi sen git şimdi mutlu ol

CU_GS7
03-05-2006, 02:04   |  #14  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

BEN OLAN NEYSE ONU SÖYLEDİM..!!
Her testi ben yapacam diye bir şey olamaz..!!

Senin testin sana kalsın;ben inanacağım testlere kendim karar veririm..Saçma salak yönlendirmeler yapman anlamsız..!!

Kriter vardır;gerçektir,hesaplanmıştır ve doğru olduğu için yazılmıştır..!!

Çekemiyorsan o senin derdin..!!

Ayrıca "yanlış biliyormuşum özür dilerim.." tarzında cevap vermeyip bilmemne yarıştırmaya çalışman da senin KARAKTERSİZLİĞİN..

Ben mutluyum yeterince..Çok şükür..:))

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 03 Mayıs 2006 02:07
Mdg
03-05-2006, 02:59   |  #15  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

Sen Memnunsan Sorun yok ben olanı söylüyorum chip'de tarafsız test yapsın madem

CU_GS7
03-05-2006, 04:11   |  #16  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Ben CHIP`in taraflı test yaptığını düşünmüyorum yine de..

Aytun Çelebi
22-05-2006, 01:29   |  #17  
Üye
68 mesaj

Merhabalar,

Multimedya performansıyla oyunun hiçbir alakası yok. Oyunlar için çapraz koşup şut atmak bir ölçüt sayılamaz, en azından testlerde. Zira donanım testlerinde, labaratuar şartlarını yerine getirerek, her ürüne aynı ölçümleri yapmanız gerekiyor. Elbette ki ayrıca bu klavyeler denenerek ayrı bir kullanım puanı oluşturuluyor, ancak bu dediğim şekilde yapılamadığından çok düşük bir yüzdeyle etki ediyor.

Microsoft'un Wireless Comfort Edition serisi konusunda bana ulaşan çeşitli şikayetler sonrasında, Microsoft Türkiye ile görüştüm ve bu klavye modelinin bir serisinde hatalı üretim olan klavyelerin de (sadece bir parti olduğunu belirttiler) Türkiye'ye getirildiğini ve bunların bazılarının ne yazık ki satışta olduğunu da belirttiler. Microsoft Yardım Hattı'nı arayarak elinizdeki hatalı üretim klavye setlerini ücretsiz değiştirebilirsiniz. Bunun için aramanız gereken telefon:  0212 - 3366 999

Son olarak, ürünleri bu kadar kolay karalamanın da doğru olmadığını düşünüyorum. Hatalı ürünlerinizde satın aldığınız bilgisayarcı kadar, dağıtıcı firmaların teknik servislerini ve hatta varsa üretici firmanın Türkiye ofisini rahatsız edebilirsiniz. Bu tip durumlardaki tecrübelerinizi forum aracılığıyla bizlerle paylaşırsanız, ve bunu (elbette x ürün berbat, x firma rezil, x dergisi çok kötü) şeklinde sadece söyleyene mana ifade eden şeylerle değil, kendinize yakıştıracağınızı umduğum nezaketle yaparsanız, eminim hayatta da daha mutlu olursunuz.

bultar
08-06-2006, 17:43   |  #18  
OP Yeni Üye
22 mesaj
Aytun Çelebi
Merhabalar,

Multimedya performansıyla oyunun hiçbir alakası yok. Oyunlar için çapraz koşup şut atmak bir ölçüt sayılamaz, en azından testlerde. Zira donanım testlerinde, labaratuar şartlarını yerine getirerek, her ürüne aynı ölçümleri yapmanız gerekiyor. Elbette ki ayrıca bu klavyeler denenerek ayrı bir kullanım puanı oluşturuluyor, ancak bu dediğim şekilde yapılamadığından çok düşük bir yüzdeyle etki ediyor.

Microsoft'un Wireless Comfort Edition serisi konusunda bana ulaşan çeşitli şikayetler sonrasında, Microsoft Türkiye ile görüştüm ve bu klavye modelinin bir serisinde hatalı üretim olan klavyelerin de (sadece bir parti olduğunu belirttiler) Türkiye'ye getirildiğini ve bunların bazılarının ne yazık ki satışta olduğunu da belirttiler. Microsoft Yardım Hattı'nı arayarak elinizdeki hatalı üretim klavye setlerini ücretsiz değiştirebilirsiniz. Bunun için aramanız gereken telefon:  0212 - 3366 999

Son olarak, ürünleri bu kadar kolay karalamanın da doğru olmadığını düşünüyorum. Hatalı ürünlerinizde satın aldığınız bilgisayarcı kadar, dağıtıcı firmaların teknik servislerini ve hatta varsa üretici firmanın Türkiye ofisini rahatsız edebilirsiniz. Bu tip durumlardaki tecrübelerinizi forum aracılığıyla bizlerle paylaşırsanız, ve bunu (elbette x ürün berbat, x firma rezil, x dergisi çok kötü) şeklinde sadece söyleyene mana ifade eden şeylerle değil, kendinize yakıştıracağınızı umduğum nezaketle yaparsanız, eminim hayatta da daha mutlu olursunuz.

Ben iki kez değişmeme rağmen sanırım hep aynı seriye rasladım 3.de seti değiştirdim...

Bu hatalı partinin Serileri gibi bilgiler varsa hiç değilse bundan sonra alacak olanlar hatalı ürün partisinden almazlar.. Cunku gercekten insanın sinirini bozan bir durum bir klavye takımına o kadar para veripde istenileni karsılamaması...

nukanta
09-06-2006, 20:14   |  #19  
Yıllanmış Üye
256 mesaj

arkadaşımda jaguar diye bir klavye var siyah kullanananız var mı olmasa bile önerirmisiniz

yas
10-06-2006, 16:07   |  #20  
Yıllanmış Üye
592 mesaj

Bir parti mi? Microsoft tek kelimeyle kıvırmış. O seti alıp da 3 tuştan fazlasına basabilen bir Allah'ın kuluna rastlamadım. Az kalsın ben de alıyordum da sağolsun mağdur arkadaşlar mani oldular, Logitech forever :)

Asıl bomba yolda. Fotolara bakılırsa Microsoft aynı setin lazer mouse'lu versiyonunu oyunculara hitap etmesi için piyasaya sürdü. Klavye aynı klavyeyse siz seyredin gümbürtüyü! :)

Son Düzenleme: yas ~ 10 Haziran 2006 16:11
nukanta
19-06-2006, 17:30   |  #21  
Yıllanmış Üye
256 mesaj

creative in klavyesini görmüştüm süper modelini hatırlıyamıyorum

gabemeclogan
19-06-2006, 18:14   |  #22  
Yıllanmış Üye
197 mesaj

Multimedia diyince ortaya Müzik, Video, Resim türü şeyler gelir. Arkadaşımız konuyu bilmeden karıştırmmış herhalde oyun farklı bir kategoride yer alıyor.
   Şunu söylemek gerekiyorsa CHIP bir ürünü test ederken bir veya iki gün uğraşmıyor. En ince detayına kadar inip ondan sonra ürünü test ediyor. CHIP editörleri başta Şahin Bey olmak üzere işlerini çok iyi yapıyorlar. Bu arada Microsoftun Klavyesinden bende kullanmaktayım. Ve gayette memnunun. Tek bir tuş için ön yargısızca CHIP bünyesini eleştirmeni anlamıyorum. Eğer tereddütün varsa CHIP editörlerin yanına gidip kontrol edebilirsin. Özellikle de Şahin Beyin yanına. Bir ürünü test ederken nasılda alınların terini döktüklerini görünce o zaman anlarsın.

Son Düzenleme: gabemeclogan ~ 30 Haziran 2006 15:17
Roşnay_Çımo
31-07-2006, 12:33   |  #23  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar bende geçen hafta aldım bu klavyeden Şunu söylemek gerekirse ben memnun kalmadım bu klavyeden çünkü  1.5 metrede bile görmüyor ki normalde 3 metreden fazla olması gerekirdi
diger bir kötü özelligi klavyeden zoom yaprken sadece yazı karekterleri %5 gibi çok az büyütüyor
başka bir kötü özelligi
shift delete tuşlarını çok kullanıyorum ama çogu kere basmıyor diger markaları denemedim ama bunu degiştirmeyi düşünüyorum tavsiyesi olan arkadaş varsa mikail1361@hotmail.com dan veya forma yazarsa sevinirim Şimdiden teşekkürler.....

jollyman
02-08-2006, 14:43   |  #24  
Taze Üye
1 mesaj

öhhöö ...yuuh  yani  sözleriyle verilen cevaptaki bilgi ve öneriye nasıl güvenilir acaba ?
önce yazışma uslübunu öğrenmek gerek..
bence  bir cihaz görevini eksik yapıyorsa  , daha nitelikli olanla değiştirmeli.
aklın yolu birdir...                                                               sadece bişeyler yazmak için.... yazmayın arkadaşlar. sizin vaktiniz değersiz olabilir,
ama başkalarının vaktini boşa harcamaya hakkınız yok.......

Banned
28-08-2006, 04:00   |  #25  
Banlandı
27 mesaj

Klavyeme laf ettirmem şşşş..:DD