Microsoft WP8 için canını dişine taktı

CHIP Online
18-09-2012, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Nokia'nın yeni bombası Lumia 920'nin en büyük bilinmeyeni, bakın halen neden bilinmiyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/mic ... ne-takti_35892.html

Resimlerle: Nokia Lumia 920 ve Nokia Lumia 820

Geçen hafta tanıtılan Windows 8 tabanlı Nokia Lumia 920 ve 820'nin lansmanında birçok aksilik yaşanmıştı. En önemli sorun ise, tanıtımı yapılmasına rağmen, yeni Lumia'ların ne zaman piyasaya çıkacağına dair bilgi verilmemesiydi.


The Verge'ün raporuna göre bu sorun Nokia'dan değil; Microsoft'tan kaynaklanıyor. Yeni işletim sistemi Windows 8'i, Ekim ayı bitmeden yetiştirmek için gece gündüz çalışan yazılım devi, hedeflediği tarihi tutturamamış.


Microsoft, Windows Phone 8'i aslen Ekim'in başlarında piyasaya sürmek istemiş. Ancak testler sırasında beliren aksilikler, bu tarihi haftalar sonrasına, yani büyük ihtimalle 29 Ekim'e ertelemiş.


Meydana gelen sıkıntılardan etkilenen yalnızca Nokia değil. Windows 8 tabanlı akıllı cihazlarını çıkarmak için Microsoft'tan net bir tavır bekleyen HTC de ertelemeye takılanlardan.


Rapora göre, tanıtımda basın mensuplarının Windows 8'i "kurcalamalarına" müsade edilmemiş. İddiaya göre Microsoft, henüz duyurmadığı ve hazır olmadığını düşündüğü işletim sistemini medyadan saklayarak, olası eleştirilerin önüne geçmek istemiş. Lumia 920'nin tanıtımı sırasında Windows 8'in beta testinin niçin hazır olmadığı, basını kızdıran bir başka detay.


Microsoft'un ağırdan aldığı diğer ürünü de yazılımcıların Windows 8 uygulamalarını geliştirebilmek için sabırsızlıkla beklediği Yazılım Geliştirme Kiti'nin (SDK) önizlemesi. Neyse ki SDK'nın önümüzdeki günlerde çıkması bekleniyor.

Tüm Konu: Microsoft WP8 için canını dişine taktı

Resimlerle: Nokia Lumia 920 ve Nokia Lumia 820

Kaynak: www.chip.com.tr