Microsoft yenilenen Live'ı anlatıyor

CHIP Online
22-12-2008, 04:10   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

CHIP Online ÖZEL: Microsoft'un kaleminden yenilenen Windows Live hakkında her şey...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Micr ... nlatiyor_10140.html

Resimlerle: Microsoft yenilenen Live'ı anlatıyor

Yeni Windows Live ile ilgili haberlere ve kapsamlı makalelere sık sık yer veriyoruz. Okuyucularımız tüm gelişmeleri CHIP Online sayfalarından takip etmeye devam ediyor. Ama şimdi konuşma sırası Microsoft'ta... Microsoft yetkilileri, CHIP Online okuyucuları için çok özel bir Windows Live dosyası hazırladı. Şimdi gelin, yeni Live'ın neler getirdiğini bir kez de konunun tam merkezinden öğrenelim...

Günümüz tüketicisinin İnternet'teki yaşamı hayatını bazı zamanlarda zorlamakta. İstatistikler, ortalama bir insanın, üç e-posta hesabı ve bu hesapların yanı sıra sosyal ağ üyeliği, cep telefonu kontak listeleri, anlık haberleşme ve e-posta haberleşmesi vb. ihtiyaçlar için şifre gerektiren dört İnternet hesabının1 olduğunu gösteriyor. Tüketicilerin bugün dijital yaşamlarını yönetmek için daha iyi yöntemlere gereksinimi var.

Microsoft, Windows Live'ın ücretsiz en son sürümüyle tüm bu karmaşayı ortadan kaldırarak önemli bir kazanım sunuyor. Windows Live, PC, cep telefonu ve Web'i bir araya getiren ve birbirleriyle eşgüdümlü çalışan bir dizi servis ve uygulamayla yaşamı kolaylaştırırken, bireylere de kendi online yaşam tarzları için gereken servisleri istedikleri kalitede, arzu ettikleri yerden ve istedikleri an sağlayabilecekleri bir esneklik avantajı sunuyor.

Windows Live, dünya genelinde e-postalarını, fotoğraf ve dosyalarını aileleriyle, arkadaşlarıyla ve iş çevreleriyle paylaşmak isteyen 460 milyonun üzerindeki kullanıcıyı İnternet üzerinden birbirine bağlıyor. Online etkinlikleri daha kolay, daha entegre ve daha yenilikçi bir şekilde sunacak olan Windows Live'ın yeni sürümü http://www.windowslive.com adresinde yerini aldı bile.

Yeni Windows Live, Microsoft'un işbirliği yaptığı üçüncü parti siteleriyle bağlantılı bilgi besleme özelliğiyle arkadaşlarınız ve ailenizle sürekli bağlantıda kalmanızı sağlamakta ve  Flickr, Pandora, Photobucket, Twitter, WordPress ve Yelp gibi dünyanın en ünlü online siteleriyle bağlantılı olarak birçok hizmet sunmakta.

Tüm bu servisler, tüketicilerin online plaftormlarda, bağlantılı ve organize olmalarına yönelik tasarlandı.

Yeni Windows Live'ı daha yakından tanımak için galerimize buyurun...

Tüm konu: Microsoft yenilenen Live'ı anlatıyor

Resimlerle: Microsoft yenilenen Live'ı anlatıyor

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Yeni Windows Live servislerini denediniz mi?

Fattur
22-12-2008, 16:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

EVet denedim ve de çok iyi çalışıyor...

Uçkun Akyüz
22-12-2008, 19:03   |  #3  
Üye
88 mesaj

Evet denedim ve kullanıyorum.İşim için çok iyi oldu.Ben sitemdeki ziyeretçilerin siparişlerini msn ile ve windows live ile iletişim kuruyorum.Ama genellikle gençler MSN i kullanarak haberleşiyodu zaten bu biraz daha gelişmişi.
Arkadaslar yılbasında değişik ve farklı hediye düşünenleri siteme beklerim

Hiper£l£v£nKids
22-12-2008, 19:13   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj

Üstteki üye reklam yasak KahkahaDenedim ve çok güzel olmuş.Microsoft çok güzel tasarlamış Windows Live Wave 3'ü.

samsamsa
22-12-2008, 20:20   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
677 mesaj

fenerbahceyi en üste koysaymıssın :) 2 üstteki üye ..

Kapalı Hesap (91855)
23-12-2008, 00:47   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

windows 7 için özel menüleri var
build 6956 yı kulanıyorum taskbarda meşgul ayarlayınca kendini simgesi değişiyo
eskisi gibi sabit kalmıyo 24 saat

Toxic
24-12-2008, 20:09   |  #7  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

denedim.şuan live messenger 9.0 ı kullanıyorum

Kapalı Hesap (58203)
25-12-2008, 19:51   |  #8  
Kapalı Hesap
489 mesaj

Birazdan İndirip Deniyeceğim. Umarım Güzeldir.

MSTF BKCK
30-12-2008, 23:19   |  #9  
Taze Üye
3 mesaj

Yeni Windows Live programlarını (14.0.8050.1202) ben de denedim. 15 Aralıkta yükledim ve şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım. Programlarda "beta" ibaresi yok ama sanırım Windows Live'ın bu sürümü RC sürümü. Windows Live Aile Koruması'nın önceki sürümü Windows XP 64-bit ve Windows Vista'yı desteklemiyordu, bu sürümü Windows XP 32-bit ve Windows Vista'nın 32-bit ile 64-bit sürümlerini destekliyor. Ayrıca Windows Live Aile Koruması, Windows Vista'nın "Ebeveyn Denetimleri" özelliğiyle tam uyumlu çalışıyor ve sisteme tam entegre oluyor. Özellikle Aile Koruması Filtresi'nin web sitelerini filtreleyerek kötü siteleri engellemesi; hatta bazen bir sitedeki kötü içeriği algılandığında, tüm siteyi değil yalnızca o kötü içeriği engellemesi ilgi çekici bir özellik.

Windows Live Messenger'ın en dikkat çeken özelliği, ana pencerenin arka plan (sahne) ayarlarını yapabilmek. Bence Microsoft, Windows Live Messenger'ın bir sonraki sürümüne ana pencere arka planına video özelliği de ekler. Ayrıca konuşma pencerelerindeki görüntü resimleri sol tarafa alınmış. Bu sürüm, MSN'in gerçekten de yeni nesil bir sürümü olmuş.

MSTF BKCK
30-12-2008, 23:26   |  #10  
Taze Üye
3 mesaj

Yeni Windows Live programlarının nihai sürümü galiba Ocak veya Şubat ayında yayımlanacak?

ozanaab
31-12-2008, 14:15   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,434 mesaj

acaba kimbilir anlatırken neleri abartmışlar ve hangi açıkları gizlemişlerdir??