Mikrofon Çalışmama Sorunu

Yild
11-04-2017, 18:17   |  #1  
Yild avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhabalar,

Bilgisayarımda mikrofon çalışmama arıza ile karşı karşıyayım. Kulaklıklı mikrofon yani (headset) kullanıyorum. Kasam Zalman z3 plus 600le 600w. Bir hafta önce sürekli kullandığım kasanın ön panel mikrofon jak girişinden taktığımda kulaklıktan ses geliyor çalışıyor ancak pembe olan jakı mikrofon jakını takınca "vınnnn" diye ses geliyor ve mikrofon çalışmıyor. Durup dururken oldu bu sorun pc yi yerinden bile hareket ettirmemişken. Ses kayıt olarak test ettiğimde sesi yine "vınnn" olarak fan veya elektrik sesi gibi bi sesle kayıt ediyor. Başka mikrofonlarla denedim aynı hata. Mikrofonun bozuk olma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Kasanın arka mikrofon ve kulaklık girişini denedim ondada sonuç aynı. Ne yapmalıyım? Sorun donanımsalmıdır? Çaresi nedir acaba? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Sistem Bilgilerim
BOOMFUNKMCS
11-04-2017, 22:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

öncelikle kulaklığı mikrofon girişine takın, windows jak takıldı uyarısı gösterince onun aslında kulaklık olduğunu tanıtın.

daha sonra mikrofonu kulaklık girişine takıp windows jak takıldı uyarısı gösterince onun aslında mikrofon olduğunu tanıtın.

denedikten sonra bilgi verirseniz sevinirim.

Yild
13-04-2017, 20:29   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Her sefer taktığımda zaten bu uyarıları bana soruyor ve dediğiniz gibi seçili halde oluyor. Bende tamam butonuna basıyorum.

Yild
14-04-2017, 11:37   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

USB ses kartı aldım onu takıncada mikrofonum çalışmıyor. Telefonumda deniyorum kulaklığımı çalışıyor.