Mikrofon Sorunu Çok Değişik Bi Yardım Edin.

berkayjan
25-01-2015, 13:48   |  #1  
berkayjan avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
88 mesaj

Arkadaşlar Mikrofonumdan Cızırtı Geliyor. Böyle Motor Sesi Gibi Mikrofonla Alakası Yok. Konuşmadığım Zamanda Geliyor. Ama Şöyle Birşey Farkettimki Elimi Kasanın Herhangi Bir Yerine Deydirince Cızırtı Kesiliyor. Tekrar Dokunmayı Kestiğim Zaman Cızırtı Tekrar Başlıyor Neden Olabilir Bu Ne Yapmam Gerekir

mehmet_93
25-01-2015, 17:04   |  #2  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

Bilgisayarı taktığın prizin topraklamalı olduğundan- kullandığın prizin topraklamalı olduğundan- topraklama hattının sağlam olduğundan emin ol. Büyük ihtimalle kasada elektirik kaçağı var bu da mikrofona parazit yaptırıyor. Elinizi değince elektiriği kısmen topraklamış oluyorsunuz ve cızırtı gidiyor. Benim tahminim bu. Sorunu çözecem derken elektiriğe çarpılmayın :D

badwizard
25-01-2015, 17:57   |  #3  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Ses ve rf sinyalleri gibi çevresel faktörlerden etkilenen sinyaller koaksiyel kablolarla iletilir, eğer ekran hareketi vs gibi mekanik sebeplerden dolayı mikrofona giden kablo zedelenmişse dip gürültü veya ortamdaki radyo dalgalarına bağlı olarak cızırtıya sebep olabilir, desktop makina kullanıyorsan sorun mikrofonun kablosu, yalıtımı yetersiz yada kablo hasarlı, değiştirmeyi dene. laptop kullanıyorsan sorun donanımsal ve çözüm fiziksel müdahale gerektirebilir uzman birinden yardım almanda fayda var.

berkayjan
27-01-2015, 00:02   |  #4  
berkayjan avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
88 mesaj

Öneriniz Varmı Kendi Yapabileceğim Bişey Ne Bilem Jak Girişini Kasanın İçinden Oynatmak Gibi Çünkü Önceden Böyle Bir Sorun Yoktu. Kasanın Kapağını Çıkardım Diye Olabilirmi Tozlanmasın Diye