mikrofon ve gelişmiş denetimler

mehmet10
04-02-2008, 18:38   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
27 mesaj

merhaba arkadaşlar:
daha önce forma yazdığım sorunuma yanıt alamayınca sorunumu yenileme ihtiyacı duydum.umarım bu konuda bilgili arkadaşlar bana yardıomcı olur.
mikrofon sorunum var daha önce kulandığım mikrofonu iki ay kadar ara verdikten sonra  bir türlü çalıştıramadım. web cam ve kulaklık mikrofonu ikisinide çalıştıramıyorum, benzer sorunu daha önceleride yaşamıştım, o zaman gelişmiş denetimlere girerek sorunu çözüyordum. şimdi mikrofondaki gelişmiş ve gelişmiş denetimler menüleri pasif konumdadır bunu nasıl aktifleştirebilirim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
windows xp

Microsoft UAA Function Driver for High Definition Audio
kulanmaktayım. güncelleme yaptığım zaman daha üstün donanımın bulunamadığı mesajını alıyorum.
lütfen acil yardımlarınızı bekliyorum

uGuR.uK
04-02-2008, 23:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

güncellemeden ziyade o sürücüleri tamamen kaldırıp yeniden kurmayı dene. bide eger mümkünse sistem geri yükleme'de yapabilirsin o günlere...

mehmet10
05-02-2008, 22:23   |  #3  
OP Yeni Üye
27 mesaj

aygıt yöneticisinde kaldırıp tekrar yükledim değişen birşey olmuyor. sistemi geri yükleme ise aradan epey zaman geçti bu arada hatalı programlar yükleyip sildim sistemi geri yüklersem hatalı programlarda geri gelmezmi?  mikrofondaki gelişmiş yada gelişlmiş denetimler neden pasif konumunda olduğu hakında bilginiz varmı. yardımcı olursanız sevinirim

papirus
07-02-2008, 13:56   |  #4  
Taze Üye
7 mesaj

ah arkadaşım bende aynı dertten muzdaribim ilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum. şimmdiden teşekkürler.

mehmet10
07-02-2008, 17:20   |  #5  
OP Yeni Üye
27 mesaj

anlamadım bu konuda ilgilenen arkadaşlar yokmu? bence basit bir işlemdir ama bilinmeyincede işin içinden çıkamıyorsun öneriler genelde format atmamızı önerirler format atmakta o kadar kolay iş deyil. umarım anlayan arkadaşlar yardımcı olur.

mehmet10
12-02-2008, 16:01   |  #6  
OP Yeni Üye
27 mesaj

bu konudaki sorunu gidermeye yardımcı olabilecek arrkadaş yokmu?

sah1n
12-02-2008, 16:06   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Arkadaşım Kurduğun driverlerle alakalı bir sorun bu geçenlerde seninkine benzer bir arkadaş da mikrofondan gelişmiş denetim pasif diyordu driverini güncellemesini söyledim ve yaptı ozaman aktif hale geldi sende güncel driveri yükleyip deneyebilirsin.Anakartının modelini yazsaydın yardımcı olurdum.

mehmet10
12-02-2008, 18:09   |  #8  
OP Yeni Üye
27 mesaj

Karıştırıcı aygıt: HD AUDİ CAPTURE

Microsoft UAA Function Driver for High Definition Audio - Adi 1986
windows xp kulanıyorum. driveri günceleştirdim. var olanadan daha iyi driverin bulunmadığı mesajı veriyor.

mahham
16-02-2008, 18:27   |  #9  
mahham avatarı
Taze Üye
6 mesaj

ses kayıt sorununun çözümü burda.formattan sonra eski ayarlarınızı mı kaybettininz yoksa ilk defa bir kayıt sistemi mi kuracaksınız.Öyleyse yazının devamına bir göz atın.Now,formattan sonra ses kartı driver ini yükleyip yüklemediğinizden emin olun.ses kartınız yoksa bile efektler vs için bir driver yükleyin.ses kayıt programında herhangi bir ayar yapmanıza şu an için gerek yok.bilgisayar ses denetimi için sağ alt köşede bulunan driver simgesini tılayın mümkünse iki kere.reailtek hd audio için yazıyorum,ses efekti sekmesi "NONE" ,mikser sekmesi çal bölümü "sadece DALGA Aaçık" kaydet bölümünde "MİK" seçili olmalı.mikrofon sekmesinde **"hiç bir seçilmiş öğe olmasın"*** ciddiyim.tüm sorun burdan kaynaklanabiliyor.son olarak 3d audio demo sekmesinde böcek hareketini dinleyip programı kapatabilirsiniz.ilham perileri sizinle olsun.saygılar.yeni bilgiler için hata yapmamı bekleyin.

mehmet10
17-02-2008, 00:04   |  #10  
OP Yeni Üye
27 mesaj

iki yıldır kulandığım pc format hiç atmadım. mikrofon sorununu 4-5 ay gibi oldu. ses denetimin dili türkçedir yazmış olduğunuz yöntem bende farklıdır.diğer sesler normal çalışıyor sadece mikrofonda sorun var, gelişmiş denetimleri nasıl aktifleştiğini öğrensem sanırım ordan kaynaklanan bir sorundur.

mehmet10
24-02-2008, 22:23   |  #11  
OP Yeni Üye
27 mesaj

arkadaşlar sorun devam ediyor, yokmu anlayan
HD audio capture. bu bölümde mikrofon  menüsü altında olması gereken gelişmiş yok, ayrıca yukarıda seçenekler\özellikler\altında bulunan gelişmiş denetimler pasif durmdadır. aktif yapamıyorum.
HD audio render de mikrofon menüsü yok.sorun nerden olabilir. sorunu bir türlü çözemedim bunun dışında herhangi bir sorun olmadığı için pc ye format çekmek istemem lütfen format dışındaki önerilerinizi bekliyorum

Razorback
04-04-2008, 13:43   |  #12  
Yıllanmış Üye
712 mesaj

bakın şimdi bu sorun genelde sorunsuz çalışan jakta mikrofonun veya ses kartınızın default ayarları ile yada regeditte yada sesle ilgili kullandığınız yazılım üzerinde oynamalar yapıyorsunuz ve sonrada bilerek veya bilmeyerek mikrofonun yerini tekrar değiştiğinizde oluşuyor...

ilk önce yapılması gereken mikrofonu kasa arkasında farklı slotlarda denemektir veya kasanın ön panel bağlantıları bağlı değilse kitapçığa bakarak bağlantıyı yaptığınızda sistem o bağlantıları tanıdığı anda sorun düzelir denetimler açılır. mikrofon veya hoparlor çıkışı artık hangisinde sorun varsa yeniden tanıyınca çalışır

mckan
18-05-2008, 01:13   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj
mehmet10
arkadaşlar sorun devam ediyor, yokmu anlayan
HD audio capture. bu bölümde mikrofon  menüsü altında olması gereken gelişmiş yok, ayrıca yukarıda seçenekler\özellikler\altında bulunan gelişmiş denetimler pasif durmdadır. aktif yapamıyorum.
HD audio render de mikrofon menüsü yok.sorun nerden olabilir. sorunu bir türlü çözemedim bunun dışında herhangi bir sorun olmadığı için pc ye format çekmek istemem lütfen format dışındaki önerilerinizi
arkadaşım anakart cd'n varsa onu kullan. cd den ses aktivitesini tekrar kur sorun çözülür. banada aynısı oldu cd den programı tekara kurdum ve oldu şuan mikrofonum çalışıor. sende dene..

Son Düzenleme: mckan ~ 18 Mayıs 2008 01:16