Mikrofonum Çalışmıyor Hopalör çalışınca

HPQ-User
22-10-2008, 15:48   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Sinan sormuş:
Benim Microfonum Kulaklıklı Kayıt Yapamıyorum Hoparlörden Ses Gelince Konuşmam için hoparlörden ses gelmemesi lazım lütfen yardım edin nasıl yapıcam hem hoparlörden ses gelsin hem mikrofondan ayrıca microfon yok qibi görünüyo pasif Ama KAyıt yapıyo hoparlörden ses çıkmayınca Yardımlarınızı Bekliyorum

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Windows xp Professional Sp2 1gb Ram Sorunum Bunla Değil microfonla

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.13) Gecko/20080311 Firefox/2.0.0.13

Blacksmith
22-10-2008, 16:44   |  #2  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
312 mesaj

sımdı tam anlayamadım bıraz karısık olmus..bir kulaklıgın var mıkrofonlu bırde harıcı olarak hoparlorlerın var sen konustugunda hem kulaklıktan hemde hoparlorden ses gelmesınımı ıstıyorsun? kulaklıgı hoparlorun kulaklık gırısınemı bagladın? yoksa pc ustundekı gırısemı bagladın? bunlara bi cevap verebılırsen daha ıyı olur

Blacksmith
22-10-2008, 16:46   |  #3  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

ayrıca hangı programla kayıt yapıyorsun bunlara bı acıklık getır bakalım once?

isyankarrap
22-10-2008, 17:03   |  #4  
Yeni Üye
31 mesaj
Blacksmith
sımdı tam anlayamadım bıraz karısık olmus..bir kulaklıgın var mıkrofonlu bırde harıcı olarak hoparlorlerın var sen konustugunda hem kulaklıktan hemde hoparlorden ses gelmesınımı ıstıyorsun? kulaklıgı hoparlorun kulaklık gırısınemı bagladın? yoksa pc ustundekı gırısemı bagladın? bunlara bi cevap verebılırsen daha ıyı
Ya Evet bi mikrofonlu kulaklığım var hoparlörüm var birde haricinde bisi istemiyorum sadece ben konustuğumda kaydetmiyo eğer hoparlörden şarkı çalıyosa şarkı susarsa çalışıyo kayıt yapıyo kayıt programıyla alakalı değil pc de bisi var mikrofon yok gibi görünüyo ayarliyamiyom paisf

isyankarrap
22-10-2008, 17:04   |  #5  
Yeni Üye
31 mesaj

Arkaya taktım 3 ünüde Ayrı Yere Kulaklık Çalışmasada Olur Yeterki Mikrofon ÇAlışsın  HOparlörle Beraber Kayıt PRogramıda cool Edit 2.0

Blacksmith
22-10-2008, 17:25   |  #6  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

sanırım pcnın arkasında 3 adet gırıs var, bunlardan bırı mıkrofon, bırı ses cıkısı ona hoparloru bagla, digeride harıcı ses gırısı oraya bısey baglama..hani 3ünüde arkaya taktım dedın ondan soyluyorum.bu sekılde yaptıktan sonra programı ac menulerıne bır bak audio capture yada record yada sadece audıo settıng gıbı bır secenek mevcutmu mevcutsa oradan stereo karıstırıcıyı secmelısın.birde mikrofon secenegı vardır onu secersen senın konusman kayıt edılırken aynı anda hoparlorlerdende duyulur..stereo karıstırıcıda sadece kayıt olur sesın duyulmaz. stereo karıstırıcıyı secersen o anda pcnde calan muzık vs gıbı seslerde kaydedılır.mıkrofonu secersen sadece mıkrofona gelen sesler kaydedılır.

isyankarrap
22-10-2008, 17:41   |  #7  
Yeni Üye
31 mesaj

evet Tamam o çıkışa hoparlörü bağladım mikrofonuda taktım Aynı dediğin şekilde yaptım Streo Karıştırıcıyla Mikrofonu da seçtim ama mikrofon yokmuş qibi duruyo ayarlanmıyo falan Ya Resim gösteremezmiyim öyle daha kolay yaparız diye düşünüyorum msn falan yada

Blacksmith
22-10-2008, 17:44   |  #8  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

pekı msn vereyım ekle benı sana bi yardımcı olalım..ozelden e posta olarak attım

isyankarrap
22-10-2008, 18:00   |  #9  
Yeni Üye
31 mesaj

? Yardım ?

Blacksmith
22-10-2008, 18:02   |  #10  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

peki merchent@windowslive.com adresmı bu ama sende ısmını soylekı ona gore kabul edeyım :D

isyankarrap
22-10-2008, 18:09   |  #11  
Yeni Üye
31 mesaj
Blacksmith
peki merchent@windowslive.com adresmı bu ama sende ısmını soylekı ona gore kabul edeyım :
Mcsino@live.nl :D buda benimki kabul et