Millet Win7 ye format atıcam bi baksanız lütfen

fbfrkn
27-08-2012, 10:18   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
81 mesaj

Arkadaşlar win7ye format atıcam formatı atınca bilgisayar veya format kendiliğinden driverleri yüklüyor mu mesela ses kartı adobe vs. falan yoksa kendimiz mi yüklüyoruz

REdbLACKI
27-08-2012, 10:42   |  #2  
REdbLACKI avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
654 mesaj

Format, sıfırlama silbaştan vs.demek... Format atarsan eğer tüm sürücüleri ve progamları yeniden yuklemen gerekicek.Önce gerekli dosyalarını yedek al sonra format at.Gerekli sürücüleri de internetten indirirsinİyi

himmety
27-08-2012, 10:42   |  #3  
himmety avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 32
602 mesaj

bazı donanımları kendi yüklüyor, bulamadıklarını senin yüklemen veya güncellemen gerekiyor. öncelikle driver cd falan var ise veya driverlerin yedeğini alabiliyorsa al. format attıktan sonra sorun yaşama, adobe dediğin farklı bir program onu kendin yüklemen gerekiyor.

fbfrkn
27-08-2012, 10:44   |  #4  
OP Üye
81 mesaj
Alıntı: himmety  
bazı donanımları kendi yüklüyor, bulamadıklarını senin yüklemen veya güncellemen gerekiyor. öncelikle driver cd falan var ise veya driverlerin yedeğini alabiliyorsa al. format attıktan sonra sorun yaşama, adobe dediğin farklı bir program onu kendin yüklemen gerekiyor.

ya mesela ses kartının driverini onu ben nerden bulucam internetten yani hepsini teker teker yüklicem mi bu arada cd yok

himmety
27-08-2012, 10:56   |  #5  
himmety avatarı
Yıllanmış Üye
602 mesaj

gerekirse teker teker yüklemen  lazım

en basiti alttaki siteden progrmaı indir. driverlerin yedeğini al pc yi formatladıktan sonra aygıt yöneticisinden soru işareti olan driverlerin üzerine sağ tıkla sürücüyü güncelleştir de aldığın yedek klasörünü göster o kendi otomatik bulur ve yükler, diğer programlar için yeniden yüklemen lazım

fbfrkn
27-08-2012, 11:13   |  #6  
OP Üye
81 mesaj
gerekirse teker teker yüklemen  lazım

en basiti alttaki siteden progrmaı indir. driverlerin yedeğini al pc yi formatladıktan sonra aygıt yöneticisinden soru işareti olan driverlerin üzerine sağ tıkla sürücüyü güncelleştir de aldığın yedek klasörünü göster o kendi otomatik bulur ve yükler, diğer programlar için yeniden yüklemen lazım
http://www.tamindir.com/driver-genius-professional/

çok saol mükemmel bi program bide bulabilirsen format için bulsana artık format nasıl atılıyosa driver mi setup mu bide formatı daha önce yaptıysan veya gördüysen bi yazar mısın kısaca ben ilk defa kendim yapıcam korkuyom şimdi pc gider falan :)

himmety
27-08-2012, 11:22   |  #7  
himmety avatarı
Yıllanmış Üye
602 mesaj

https://www.chip.com.tr/blog/bios ... i-anlatim_4099.html
burada anlatılmış. sen format atacağın diskin boyutunu not al o kısma geldiğinde(6. resim) alttaki menüden sil de sonra tekrar o kısmı seç ve ileri de. yüklemeyi yapar.

fbfrkn
27-08-2012, 11:33   |  #8  
OP Üye
81 mesaj
https://www.chip.com.tr/blog/bios ... i-anlatim_4099.html
burada anlatılmış. sen format atacağın diskin boyutunu not al o kısma geldiğinde(6. resim) alttaki menüden sil de sonra tekrar o kısmı seç ve ileri de. yüklemeyi yapar.

peki bakıcam birazdan ama bu program driver olan hata verdi ben onu nasıl kullancam ingilizce hiç bişey anlamadım:)

himmety
27-08-2012, 11:45   |  #9  
himmety avatarı
Yıllanmış Üye
602 mesaj

programı yükle açılınca sağ taraftaki menüden backup driver'i seç  sonra next next de o kendi işlem yapacaktır, bittikten sonra belgelerim+drivergenius+backup klasörünü d: ye, flashdiske vs kopyala yükleme bitince kullanırsın.

himmety bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]