Modem alıcam karar veremedim, sizce?

ufukcankara
02-07-2016, 17:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

arkadaşlar tp-link w8961nd modemini kullanmaktayım ve miladını doldurdu. Bayağı bir kopma ve yavaşlama sıkıntısı çekiyorum. Gerçi bu modemde sıkıntı varmış tplink kabul etti diyorlar ama ne kadar doğru veya yanlış bilemiyorum. Tercihlerim arasında bir kaç modemde kararsız kaldım sizden rica bana yardımcı olmanız. Şimdiden teşekkür ediyorum.

1. Tercih: TP-LINK-ARCHER-D2

2. Tercih: TP-LINK-TD-W8970

3. Tercih: Asus DSL N16

4. Tercih: Asus DSL N14U

NOT: Bu Tp-Link W8970 Modem 2 anten mi yoksa 3 anten mi ? Sitelerde Bilgilerde 3 anten diye geçiyor resimleri 2 anten diye gösteriyorlar, bazı arkadaşlar almışlar 3 anten diye yorum yapıyorlar anlayamadım ben, bir de Asusların 2x2dbi anten olması beni düşündürüyor ama asus olduğu içinde vazgeçemiyorum ev dubleks olduğu için bilemiyorum yine de görüşlerinizi almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

MrElm
03-07-2016, 01:33   |  #2  
Taze Üye
2 mesaj

Kesinlikle Asus diyorum. DSL N14U satın aldım yakın dönemde. Menü özellikleri, arayüz üzerinden otomatik güncelleme imkanı, performansı  beni tatmin etti. İnternet tarifemi değiştirdim ve Vdsl desteklemediği için vdsl uyumlu başka bir modem aldım. Asus Dsl n14u hala mevcut kutulu garantili sorunsuz isterseniz size satabilirim. Ama teklifimi istemeseniz bile gene gidin asus alın derim :D

ufukcankara
03-07-2016, 03:50   |  #3  
OP Taze Üye
15 mesaj

Teşekkür ederim :) Son araştırmalarından sonra airties 5442 (2x5dbi) airties 5650(dahili 2dbi antene sahip) ve asusların n16 serilerinde kararsız kaldım fakat şöyle bir soru işareti var kafamda;

1) Airties 5442 5dbi modemin çekim gücü ve wifi alanı mı daha güçlü olur yoksa Airties 5650 modemin mi?

2) Asus için düşünüyorum. 2x2dbi'lik antenleri çekim alanı konusunda bir sıkıntı yaratır mı ?

Şu andaki numunelik tplink w8961nd modem,  2x5dbi anteni var üstkatta salondan full çekiyor mesela. diğer odalar da 3-4 diş çekiyor. Fakat fazlasıyla ve her gün kopma sorunları yaşıyorum. Sayfaları yüz kere yeniliyorum.  Çekim konusunda bu değerlerin altına düşmek istemiyorum. Şimdi 2dbi alırsam nasıl bir etki olur bilmiyorum o yüzden asusun 2dbi olması düşündürüyor.