Modem Ayarlarını Nasıl Sıfırlayabilirim?Yardım!

Me Not Working Hard
21-11-2008, 00:03   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
749 mesaj

Evet Pcde Herşey Tmm Ama İnnernete Baglanmıyor
Nette Denedim Pcyi Calısıyor Sanırım Modemin Ayarlarıyla Oynanmış:(
Nasıl Yapabilirim
Yardım Edermisiniz

1 - ipconfig /flushdns
2 - ipconfig /release
3 - ipconfig /renew
4 - exit
Bu Komutları Falanda Yazıyorum  Yazıyorum Ama Beceremedim
İ.E YE İP NURAMAMI Yazıp Etkinleştirme Falanmı Yapmam Gerekiyor Yardım Ederseninz Cok İyi Olur Herkeze Teşekürler
Yardımlarınızı Bekliyorum Arkadaşlar LÜtfen Yardım
!!!

Fatih_ARMAĞAN
21-11-2008, 10:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

Modem Ayalarını Modemin arkasında bulunan kablo girişlerinin orda ufak iğne ucundan az daha kalın bir delik vardır. o deliğe bir ataç vb. birşey yardımıyla 6-8 sn kadar bir kaç defa basın çekin bu şekilde modemi sıfırlamış olursunuz.
bazı modemlerdede ince bir düğmede olabiliyor bu düğmeye bir kaç kez basın yada bir süre basılı tutup sıfırlamayı deneyebilirsiniz. bir çok modemin araçlar yada tools vb. menüsünden default a alabilirsiniz.
fakat bahsettiğim ince düğme ve ince delik den çok daha kolay ve çabucak yapabilirsiniz. üzerinde Reset yazar.

Reborn91
21-11-2008, 17:22   |  #3  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj
sakarboy
Modem Ayalarını Modemin arkasında bulunan kablo girişlerinin orda ufak iğne ucundan az daha kalın bir delik vardır. o deliğe bir ataç vb. birşey yardımıyla 6-8 sn kadar bir kaç defa basın çekin bu şekilde modemi sıfırlamış olursunuz.
bazı modemlerdede ince bir düğmede olabiliyor bu düğmeye bir kaç kez basın yada bir süre basılı tutup sıfırlamayı deneyebilirsiniz. bir çok modemin araçlar yada tools vb. menüsünden default a alabilirsiniz.
fakat bahsettiğim ince düğme ve ince delik den çok daha kolay ve çabucak yapabilirsiniz. üzerinde Reset yazar.
Ayrıca reset attıktan sonra modeminizi tekrardan yapılandırmayı unutmayın. Bütün ayarlarınız sıfırlanacaktır.

Borga-x
21-11-2008, 18:08   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Modem yapılandırmasi için modem kitapcıgından yararlanabılırsınız. Ethernet uzerınden kullanıyorsanız modemin ip adresini tarayıcıya yazıp kullanıcı adı ve parolasını girmeniz gerekiyor. Genelde Admin-admin, root-root veya toor-toor seklinde şifreler olabilir bunları deneyin.

Me Not Working Hard
22-11-2008, 12:59   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
749 mesaj

Herkeze Cok Saol Eve Gidince Denicem İnş Olur Olmazzsada Tşkürler...

Hiper£l£v£nKids
22-11-2008, 15:04   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj
TRJinKazamaTR
Herkeze Cok Saol Eve Gidince Denicem İnş Olur Olmazzsada Tşkürler...
Ayrıca modemin markasını yazarsanız yapılandırma işlemindede yardımcı olabiliriz

cino1623
23-11-2008, 18:13   |  #7  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
96 mesaj

Modemine reset attıktam sonra yapman gereken şey iexplorer v.b. taryıcıyı açmak  ve adres çubuguna  192.168.2.1 yaz.Oradan kullanıcı ayarlarını yap int. baglan.

NOT:Kullanıcı ayarlarını doğru yapman gerek yoksa int. bağlanamassın.

Son Düzenleme: cino1623 ~ 23 Kasım 2008 18:13