Modem Calısmıo

HPQ-User
11-01-2009, 23:09   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mcihancan sormuş:
Linksys wrt54gc broadband router satın aldım ve bir türlü sagem
modemim ile eşleştiremiyorum kullanım kılavuzundaki yazanların
hepsini yaptım ama birturlu olmuyor kılavuzda yazanlar modemi
internet porttan routera bağla,bilgisayarıda normal porttan routera
bağla daha sonra modemi aç routeri aç ve pcyi ac sonra explorerdan
192.168.1.1 e gir ve routeri configre et diyor denileni yapıyorum
ancak o adrese bağlanmıyor ttnet kotlalı kullanıyorum modemim normal
wriless yok amacım koblolu modemimi router aracılığ ile wriless li
yaparak evdeki diger nootbooktan bağlanmak acil yardımlarınızı
bekliyorum 2 gundur ugrastım beceremedim isin aslı deneyimleriniz
lutfen paylasın zaman ayırdıgınız icin simdiden tesekkurler

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
---

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US; rv:1.9.0.4) Gecko/2008102920 Firefox/3.0.4 (.NET CLR 3.5.30729)

koj1r0
11-01-2009, 23:13   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

öncelikle selamlar .kusura bakmayın konu ac butonu goremedım bır sorum olacak dı da chip dergisi üyesiyim ben dergide  CHİP TOP10  da creative zen x-fi 8gb fiyatı  260 ytl +kdv gosterıyor o fiyata nasıl ve nerden alabılırım.

inanın cok ozur dılerım :)

_cypher_
11-01-2009, 23:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj
koj1r0
öncelikle selamlar .kusura bakmayın konu ac butonu goremedım bır sorum olacak dı da chip dergisi üyesiyim ben dergide  CHİP TOP10  da creative zen x-fi 8gb fiyatı  260 ytl +kdv gosterıyor o fiyata nasıl ve nerden alabılırım.

o fiyatlar dergi cıktıı gun kü kur baz alınarak hesaplanıo yani siz satın alırken aldıınız gun ku kur a gore odeme yapıcaksıznız yani fiyatta oynamalar olur

Banned
11-01-2009, 23:58   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj
koj1r0

yeni konuyu resimde gösterdiğim şekilde açabilirsin.

mcihancan
12-01-2009, 21:46   |  #5  
mcihancan avatarı
Taze Üye
17 mesaj

tessekkur ederim yardımlarınız ıcın cozumu buldum diger arkadaslarada yardımcı olması adına anlatmak istiyorum ılk once routerı bılgısayarı kabllu olarak bagladım ve routerın ara yuzune 192.168.1.1 yazarak gırdım orada basıc setup tan routerın ıpsını degıstırdım ornek olarak 192.168.11.1 olarak ayarları kaydet dedım routerın ıp adresı degısmıs oldu bundan  arayuze baglanmak ıcını son yazdıgımız ıp adresını kullanacagız daha sonra modemı routera routerıda deskop bılgısayar bagladım takmadan once modem ve routerın elektrıgını kesın kabloları baglayın daha sonra bırlıkte acın bır sure bekleyın eslesmesı ıcın ısıklar sabıtlestıkten sonra deskop pc nın ag ayarlarına gelın ıp adresı ve dns ayarlarını otomatık almasını ısteyın bu ıslemı onayladıktan sonra deskopun ınternete gırdıgını goreceksınız sonra evdekı notbook dan kendı wrıles routerıma baglandım baglandıktan sonra onunda ag ayarlarından ıp ve dnsyı otomatık yaptım sonra oda ınternete gırdı bu ıslemler sonundan agınız kullanmaya hazır ancak routerın securıty ayarlarından gereklı ayarların yapılması sızı sebil wriles modundan cıkaracaktır tum arkadaslara tesekkurler sorununuz olursa maılden ulasın elımden gelenı yaparım...