modem ip alamama

HPQ-User
18-01-2009, 18:04   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

cloves sormuş:
iyi günler benim sorum ttnet modem den ip alamama sorunu modemimde adsl ışığı yanmakta fakat hiç bir sayfayı açamıyorum bu belirli zamanlarda 1 haftadır olmakta bazen girebiliyorum bazen giremiyorum.Bilgisayara format attım lisanslı nod 32 kurulu 2 modem değiştirdim bilgisayarı başka yerde denedim sounsuz netde gezebiliyorum fakat evde bazen var bazen yok en son telekomdan gelen hatta direk modemi bağladım yine hiç bir sayfayı açamadım deli olmamak içten değil internette çok araştırdım adsl portlarınızda olabilr değiştirilme talebinde bulunun gibi bir şey var acaba siz ne dersiniz.?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
amd 4200 1 gb ram nvidia ge force 7600gs

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

HPQ-User bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
01apachi
18-01-2009, 18:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj

eternet kablonuzun uçlarını değiştirin.

Son Düzenleme: 01apachi ~ 18 Ocak 2009 18:06
megaloman
18-01-2009, 18:48   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
588 mesaj

evinize gelen hatta ek yeri varsa ek yerini kontrol edin..olası bir oksitlenme söz konusu olabilir.telefon hattınızda herhangi bir problem yoksa ( çevir sesi esnasında hışırtı,kopma v.b türü ) sizinde araştırdığınız gibi portunuz yanmış olabilir..bağlı bulunduğunuz telekom müdürlüğünden en son care olarak yeni port talebinde bulunun

cloves
19-01-2009, 22:39   |  #4  
Taze Üye
15 mesaj

vala bugün adsl portlarını değiştirmişler ama yinede eskisinden daha yavaş açılıyor sayfalar mesela rapid den dosya indirmelerde takılıyor sonra devam ediyor bir düşme olmuyor ama eskiden 30 mb 5 dk indiriyorsa şimdi 20 dk sürüyor.mesela gamyun oyun oynarken 10 kere düşüyor tekrar bağlanıyor online radyolar kesik kesik geliyor.tracert komutu ile ip izleme yapıyorum normalde 20. adımda sonuç alınamadı demesi gerkirken bende 5 adımda olay bitiyor gayrettepe telekomda.newyork yada london görünmüyor.Server alt yapısı güçlü siteleri hemen açıyor fakat diğer sitelerde takılıyor yada alt gruplarında.Ayrıca 2 eternet girişim var ikisinde de aynı yavaşlık karta sorun yok gibi ama kabloyu bilemiyorum.

megaloman
19-01-2009, 23:00   |  #5  
Yıllanmış Üye
588 mesaj

rapidden free user olarak indirme yapıyorsanız indirme hızınızın ve birkaç saniye duraksayarak indirmesinin doğal olduğunu belirtmek isterim eğer bilmiyorsanız..rapidin free kullanıcılarına karşı bir limit koydu.oda bu şekilde oluyor..ama rapid haricindeki site yavaşlıklıkları ve online radyo kesilmeleri tuhaf...

şu adresten bağlantı hızınızı seçip bütün uygulamaları kapatarak bir test yaparmısınız..

1 mb bağlantı kullanıyorsanız daownload hızı 700-750 kbps'nin  altında ise anormal

Son Düzenleme: megaloman ~ 19 Ocak 2009 23:01
_cypher_
19-01-2009, 23:47   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

modem ayarlarınızdan sabit bir ip yi almaya calışıp calışmadıına emin olun modemin we bilgisayarınızın dns ayarlarını otomatiğe alın

cloves
20-01-2009, 20:16   |  #7  
Taze Üye
15 mesaj

sorun rapid değil arkadaşım sadece dediğim gibi günün belirli saatlerinde netdeyim başka saatlerde yok bu olmayan saatler 8 saati de geçiyor.öğlene kadar varsa gece yok.2 modemle kullandım bilgisayarı başka yerde nete bağladım bilgisayarı sorun yok,dediğim gibi telekomdan gelen direk hatta bağladım yine yok.kablolarım sağlam anakartı kaç kere kurdum olmadı.adsl portlar değişti o gün netdeydim bugün yine yoktu.ip izleme yapıyorum 5, adımda kalıyorum diğerleri zaman aşımına uğruyor ip çözümleme dns çözümleme hepsini yaptım.dns el ile verdim olmadı en az kullanılan dns atayan programla denedim yine yok.Çözemedim ben bu işi telekomun da çözeceğinden şikayetciğim yarın iptal ettiriyorum.zaten telefonuda net için kullanıyordum ve sözleşmedeki 5,33 maddesine göre kesintiden dolayı telekomdan kullanılmayan saatlerin iadesini talep ettim daha geri dönmediler.

Semih Özyurt
20-01-2009, 23:45   |  #8  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dostum servis sağlayıcınızla irtibata gecin bence ttnette sorun olabilir zira sana şunu söyliyim ttnetin dağıttıgı modemlerin en az %50 si bozuk sizede bozuk olanlar denk gelmiş olabilir

cloves
21-01-2009, 17:53   |  #9  
Taze Üye
15 mesaj

2 farklı modem kullandım ttnet modemi değil şuana kadar giremiyordum şimdi aradılar giriyorum fakat dediğim gibi online radyolarda kesinti var rapid dosyası bekliyor ve devam ediyor çok yavaş tracert 131.107.10.1 komutu ile ip izliyorum 5, adımda kesilmekte yani sorun bende değil telekomda ve iptal ettireceğim sözleşmeye görede giremediğim saatleri geri alacağım