Modem kablosuz sorunu

can487
07-06-2016, 16:59   |  #1  
can487 avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 10
78 mesaj

Merhaba
İnternetim türk telekom(ttnet) avantajlı telefon + internet paketi kullanıyorum.8 mbite kadar diye geçiyor.
4 ay önce wifi ye bağlanıyordum 1 sn sonra 54 mbps hemen 1 mbps olup hiçbir şeye girmiyordu.
Sonra şu wifi analyzer programıyla en iyi kanal olarak 1. kanalı buldum ve modem ayarlarından ayarladım.Ve sorunum düzeldi.
Şimdi yine aynı sorunu yaşıyorum.Hiçbir dns,hiçbir kanal işe yaramıyor.Telefonu modemin üstüne bile koyuyorum en fazla 2mbps oluyor.
Türk telekomu aradım arıza kaydı oluşturdular 1 gün sonra beni aradılar fakat bana normal olarak internetin geldiğini söylediler.
Evet kablolu bağlantıda hiçbir sıkıntım yok.Daha ay başındayız hiçbirşey indirmedimde akk falan olması imkansız.
Modemim : Airties RT-211
Türk telekom modemimin kablosuz yayınında sorun olduğunu ve modemi değiştirmemi söylediler.
Modem almamı önerirmisiniz.Yoksa aşşağıdaki cihazlar işimi görürmü:

tp-link wn8200nd

1 ay sonra türktelekom sözleşmem bitiyor ve çıkıp süperonline'a geçicem.9 senelik üyesini kaybettiği için mutlu olsun türktelekom.Beğenmedim

grezimonk
08-06-2016, 01:02   |  #2  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj

olur ama bence bu: http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-10_TL-WA850RE.html daha iyi... ethernet portundan daha performanslı olur...

padisah
08-06-2016, 17:41   |  #3  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: can487  
Merhaba
İnternetim türk telekom(ttnet) avantajlı telefon + internet paketi kullanıyorum.8 mbite kadar diye geçiyor.
4 ay önce wifi ye bağlanıyordum 1 sn sonra 54 mbps hemen 1 mbps olup hiçbir şeye girmiyordu.
Sonra şu wifi analyzer programıyla en iyi kanal olarak 1. kanalı buldum ve modem ayarlarından ayarladım.Ve sorunum düzeldi.
Şimdi yine aynı sorunu yaşıyorum.Hiçbir dns,hiçbir kanal işe  yaramıyor.Telefonu modemin üstüne bile koyuyorum en fazla 2mbps oluyor.  Türk telekomu aradım arıza kaydı oluşturdular 1 gün sonra beni aradılar fakat bana normal olarak internetin geldiğini söylediler.
Evet kablolu bağlantıda hiçbir sıkıntım yok.Daha ay başındayız hiçbirşey indirmedimde akk falan olması imkansız.
Modemim : Airties RT-211
Türk telekom modemimin kablosuz yayınında sorun olduğunu ve modemi değiştirmemi söylediler.
Modem almamı önerirmisiniz.Yoksa aşşağıdaki cihazlar işimi görürmü:

tp-link wn8200nd

1 ay sonra türktelekom sözleşmem bitiyor ve çıkıp süperonline'a geçicem.9 senelik üyesini kaybettiği için mutlu olsun türktelekom.

Mesajınızdaki görüntüye göre modeminize ulaşan indirme hızı yaklaşık 4 Mbps olarak gözüküyor.
https://www.google.com.tr/search?q=4096+Kbps+to+Mbps&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=IDBYV_vAJInZgAbUj6TYBg

Modeminizin kanalı otomatik ayarlama özelliği varsa onu etkinleştirmenizi tavsiye ederim. Eğer modeminizin böyle bir özelliği yoksa Wifi Analyzer ile uygun olduğunu tespit ettiğiniz bir kanalı modem arayüzünden ayarlayabilirsiniz. Ayrıca bir başkasının da modeminize bağlı olmadığından emin olmanız için şifrenizi de değiştirerek yeniden deneyebilirsiniz.

Farklı bir modem alıp almamak sizin kararınız ancak Superonline'a geçecekseniz aldığınız modemi Süperonline'da da kullanabileceğinizden emin olmanızı öneririm.

Linkini verdiğiniz bilgisayarlar için bir wifi adaptörü ve muhtemelen sorununuz için bir çözüm olmayacaktır.

Son Düzenleme: padisah ~ 08 Haziran 2016 17:52
can487
08-06-2016, 18:13   |  #4  
can487 avatarı
OP Üye
78 mesaj

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim.
Mac adresi filtreleme kullandığım için başka cihazların bağlanması imkansız o yönden bir sorunum yok.
Dün airties'i aradım ve modemin değişmesi gerektiğini söylediler.
Kanal değişimi birşey değiştirmezmiş ve daha kötü olucakmış değiştirmesem modemi.
Router vb. de çözmezmiş sorunumu
Birde süperonline iyimi geçmemi önerirmisiniz.Çevremde 2 adet süperonline wi-fi gözüküyo ve baktığımda hızları 8mbit civarı gözüküyo.

Son Düzenleme: can487 ~ 08 Haziran 2016 18:14
padisah
08-06-2016, 19:51   |  #5  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim.
Mac adresi filtreleme kullandığım için başka cihazların bağlanması imkansız o yönden bir sorunum yok.
Dün airties'i aradım ve modemin değişmesi gerektiğini söylediler.
Kanal değişimi birşey değiştirmezmiş ve daha kötü olucakmış değiştirmesem modemi.
Router vb. de çözmezmiş sorunumu
Birde süperonline iyimi geçmemi önerirmisiniz.Çevremde 2 adet süperonline wi-fi gözüküyo ve baktığımda hızları 8mbit civarı gözüküyo.
  Mac adresi filtreleme çeşitli yöntemler ile aşılabiliyor mutlaka parola koruması da kullanmanızı öneririm.
Eğer sorun modemin arızalanmasıysa modem değişimiyle sorun çözülebilir.
Superonline'a geçip geçmemek sizin tercihiniz. Eğer fiber altyapı binanızda var ise muhtemelen ttnet'ten aldığınızdan çok daha iyi hizmeti Superonline'dan alabilirsiniz. (Ben yaklaşık 1 yıldır Superonline fiber kullanıyorum bu süre zarfında internetim en fazla 4-5 defa kopmuştur ve hızımıda tam olarak alıyorum.)
Ama fiber değilde ADSL abonesi olacaksanız yine ttnet alt yapısı kullanıyor olacaksınız daha iyi de olabilir daha kötüde veya hiç bir şey değişmeyebilir de.

Son Düzenleme: padisah ~ 08 Haziran 2016 21:08
can487
09-06-2016, 16:25   |  #6  
can487 avatarı
OP Üye
78 mesaj

Yok bizim burdaki kimsenin mac adresi filtrelemeyi aşacak kadar bilgisi yoktur ve psk şifreside kullanıyorum.
Şu fiber, adsl, vdsl pek birşey anlamıyorum.
Ama alırsam vdsl yada fiber düşünüyorum.Bu arada airtiesi aradıktan sonra modeme biraz can geldi sanki en fazla 2mbps düşebiliyo kesildiğinde :)

padisah
10-06-2016, 00:29   |  #7  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Yok bizim burdaki kimsenin mac adresi filtrelemeyi aşacak kadar bilgisi yoktur ve psk şifreside kullanıyorum.
Şu fiber, adsl, vdsl pek birşey anlamıyorum.
Ama alırsam vdsl yada fiber düşünüyorum.Bu arada airtiesi aradıktan sonra modeme biraz can geldi sanki en fazla 2mbps düşebiliyo kesildiğinde :)
  Tabi siz bilirsiniz.
WPA2-AES WPA2-PSK'dan daha güvenlidir AES kullanmanızı tavsiye ederim.

ADSL hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
VDSL ve VDSL2 hakkında bilgiye buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.
Fiberoptik hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Fiber-xDSL hakkında bilgiye buradan ulaşabilisiniz. (Türk Telekom'un paketlerinde FTTN ve FTTC bağlantılar VDSL2 [Hiper internet paketleri] olarak FTTB ve FTTH bağlantılar Fiber internet olarak sınıflandırılıyor.)

Hız testini yaptığınız sunucudan kaynaklı olarakta hızınız düşük çıkıyor olabilir. Daha önce başıma geldi.
http://www.speedtest.net/ adresinde İstanbul veya Ankara'daki sunucuları (Türk Telekom) seçerek test ederseniz daha yüksek sonuçlar da alabilirsiniz.

Son Düzenleme: padisah ~ 10 Haziran 2016 00:43
padisah bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
can487
10-06-2016, 18:18   |  #8  
can487 avatarı
OP Üye
78 mesaj

Teşekkürler.
Yeni modemim zaten 2005 model daha fazla dayanmayacağına karar verdim.
Bana göre modem önerebilirmisiniz fiyatıda uygun olsun.

padisah
11-06-2016, 00:25   |  #9  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Teşekkürler.
Yeni modemim zaten 2005 model daha fazla dayanmayacağına karar verdim.
Bana göre modem önerebilirmisiniz fiyatıda uygun olsun.
  Eğer internet servis sağlayıcınızı değiştirecekseniz geçtiğiniz sağlayıcıdan abone olacağınız paketin yanında bir modem de satın alabilirsiniz. Zira bazen internet servis sağlayıcılar kendi satmadıkları modemleri uyumsuzluk sebebiyle kabul etmeyebiliyor.

Yinede yeni bir modem isterseniz aşağıdaki bağlantılardan hattınıza göre uygun bir modem bulabilirsiniz.
http://www.bimeks.com.tr/kategor ... kablosuz-modem.aspx
http://www.teknosa.com/kategori/bilgisayar/ag-modem/1449
http://www.vatanbilgisayar.com/adsl-modem/
http://www.hepsiburada.com/modemler-c-45
http://www.mediamarkt.com.tr/mcs ... 951.html?langId=-14

Ayrıca buradaki karşılaştırmayıda seyretmenizi tavsiye ederim.

can487
11-06-2016, 13:08   |  #10  
can487 avatarı
OP Üye
78 mesaj

Ben Bunu buldum.

Fiber kullanmayı düşünebilirim ama şimdilik aklımda vdsl2 var yada yine adslCinnet
Ve markaların birşeşmesi şerefine fiyatlar 4 katına çıkmış ha ha ne kadar güzel müşterilerinin bedduasını alan bir şirket.
Ben şuan ev telefonu + 120gb akn li limitsiz 8mbpsye kadar interneti 49.90 kullanırken.
Şimdi ev telefonu hariç 75gb akn li limitsiz 16 mbpsye kadar(tabikide 16 mbps vermez) 71.00
9 yıldır ttnet kullanıcısıyım böyle birşey görmedim kardeşim.10. yılımıza girmeyeceğim telekomla.Herkes benim gibi düşünüyosa batsın gitsin bu şirket.

Son Düzenleme: can487 ~ 11 Haziran 2016 13:33
padisah
12-06-2016, 02:57   |  #11  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj

Bence güzel bir modem herhangi bir uyumsuzluk olmaz ise kullanabilirsiniz. (Superonline fiberde kendi verdiği modemlerin haricindeki modemleri kabul etmeyebiliyor.)

VDSL2 veya ADSL için hangi İSSden hizmet alırsanız alın yine Türk Telekom altyapısı kullanıyor olacaksınız.
Eğer bölgenizde ve binanızda Uydunet varsa alternatif olarak bakabilirsiniz ama hizmet kalitesinin bölgeden bölgeye değişken olduğu söyleniyor bölgenizde ve varsa binanızda kullananların memnun olup olmadığına bakarak karar verebilirsiniz. (Uydunet bina içerisinde kendi altyapısını kullanıyor.)

ADSL kullanacaksanız Türknet'in buradaki tarifesini incelemenizi öneririm.

Daha önce vermiş olduğunuz bu görüntüye göre ADSL hattınızın desteklediği en yüsek hız yaklaşık 4 Mbps. VDSL2'ye geçerseniz santralde portunuz değiştirileceği için hattınızın çıkabileceği en yüksek hız değeri artabilir. (Böyle bir olay yaşadığım için biliyorum ADSL'de en yüksek 23 Mbps olarak görünen hattım VDSL2'ye geçtiğimde en yüksek 80 Mbps olarak görünmeye başlamıştı. Sizde de böyle bir durum olabilir veya olmayabilir.)

Son Düzenleme: padisah ~ 12 Haziran 2016 03:07
padisah bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
can487
12-06-2016, 11:51   |  #12  
can487 avatarı
OP Üye
78 mesaj

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
Turkcell süperonline hoşuma gitti.
25mbps limitsiz 75gb akn li vdsl alıcam büyük ihtimalle.
Süperonlinenın 24 saat boyunca internet hızını 1000mbps arttırıp faturaya 4 lira yansıtması özelliğini gece akn kaldırma falan çok beğendim.Hizmet dediğin budur bence :)

Ama türktelekomun Bu paketi göz ardı edilebilecek gibi değil.
Zaten ben akk den etkilenmem tüm film vb. indirmelerimi ay sonuna doğru yapıyorum.Akk den de etkilenmiyorum.75 gb bir akk benim için yeterli olur bence.Aylık kullanımımı windows 10 dan baktığımda 40gb çıkıyo.Telefonlar vb. diğer cihazlarla topu topu 50gb geçmez.

Son Düzenleme: can487 ~ 12 Haziran 2016 11:54
padisah
13-06-2016, 00:29   |  #13  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
Turkcell süperonline hoşuma gitti.
25mbps limitsiz 75gb akn li vdsl alıcam büyük ihtimalle.
Süperonlinenın 24 saat boyunca internet hızını 1000mbps arttırıp faturaya 4 lira yansıtması özelliğini gece akn kaldırma falan çok beğendim.Hizmet dediğin budur bence :)

Ama türktelekomun Bu paketi göz ardı edilebilecek gibi değil.
Zaten ben akk den etkilenmem tüm film vb. indirmelerimi ay sonuna doğru yapıyorum.Akk den de etkilenmiyorum.75 gb bir akk benim için yeterli olur bence.Aylık kullanımımı windows 10 dan baktığımda 40gb çıkıyo.Telefonlar vb. diğer cihazlarla topu topu 50gb geçmez.

Tabi istediğiniz paketi alabilirsiniz.
Ben Superonline'da VDSLde bahsettiğiniz 25Mbps'e 75 GB AKNli paketi ve hızı 24 saatliğine 1000Mbps'e çıkarak AKNsiz paketi bulamadım bu paketlerin linklerini verebilir misiniz?

can487
13-06-2016, 11:33   |  #14  
can487 avatarı
OP Üye
78 mesaj

Tabiki:

Süper Servisler

25 mbps 75gb akn fiber

Süper servislerden turbo indir'i satın alırsan ay sonu faturana 4,9 tl farkla 24 saatliğinine hızın yükselir.
Yada joker akk ile akk bitip hızın düştüyse 1 adet joker akk alıyosun akk fulleniyo tekrardan tanesi 10 tl farkla.

Son Düzenleme: can487 ~ 13 Haziran 2016 11:35
can487 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
padisah
14-06-2016, 01:58   |  #15  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Tabiki:

Süper Servisler

25 mbps 75gb akn fiber

Süper servislerden turbo indir'i satın alırsan ay sonu faturana 4,9 tl farkla 24 saatliğinine hızın yükselir.
Yada joker akk ile akk bitip hızın düştüyse 1 adet joker akk alıyosun akk fulleniyo tekrardan tanesi 10 tl farkla.

Teşekkür ederim.

Siz VDSL alacağınızı yazmıştınız ama bu paket (25 mbps 75gb akn fiber) fiber için. VDSL'de 24 Mbps'lik paketler var.
VDSL paketlerinde buna en yakın olarak VDSL Fırsat Kampanyası, VDSL Kampanyası paketleri var.

Son Düzenleme: padisah ~ 14 Haziran 2016 02:13
can487
14-06-2016, 12:42   |  #16  
can487 avatarı
OP Üye
78 mesaj

Önemli değil.
Fiber olduğunu farketmiştim ama paylaştığınız paket için teşekkürler ben görmemiştim.

can487
15-06-2016, 21:45   |  #17  
can487 avatarı
OP Üye
78 mesaj

Son olarak speed test sonucu 3.4 çıkıyo.
Birde siz 4mbps demişsiniz maksimum hız ama bağlantı hızı olarak tüm cihazlarım 54mbps yazıyor.
İndirme hızı maksimum 400kb/sn
Yükleme hızı maksimum 50kb/sn
Yani şimdi 24Mbps bir VDSL paket satın alsam ve kablosuz n teknolojili bir modem satın alsam hız daha fazlamı olur.
Bağlantı hızı ile paketi alırken yazan hız farklı şeyler mi?

Son Düzenleme: can487 ~ 15 Haziran 2016 21:48
padisah
16-06-2016, 02:51   |  #18  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Son olarak speed test sonucu 3.4 çıkıyo.
Birde siz 4mbps demişsiniz maksimum hız ama bağlantı hızı olarak tüm cihazlarım 54mbps yazıyor.
İndirme hızı maksimum 400kb/sn
Yükleme hızı maksimum 50kb/sn
Yani şimdi 24Mbps bir VDSL paket satın alsam ve kablosuz n teknolojili bir modem satın alsam hız daha fazlamı olur.
Bağlantı hızı ile paketi alırken yazan hız farklı şeyler mi?
  Ben maksimum 4 Mbps derken modem arayüzünden aldığınız görüntüdeki değeri baz almıştım eğer şu an o değer arttıysa veya azaldıysa ulaşabileceğiniz maksimum hızda artmış veya azaltmıştır.

4 Mbps ile en fazla 500 KB/s hızda indirme yapabilirsiniz. (KAYNAK)
3,4 Mbps ile en fazla 425 KB/s hızda indirme yapabilirsiniz. Speedtest sonucuna yaklaşık bir hızda dosya indirebiliyorsunuz. (KAYNAK)
Türk Telekom'da 16 Mbpslik ADSL için upload hızı 800 Kbps yani 0,8 Mbpsdir. (Türk Telekom / SSS) (0,8 Mbps kaç KB/s ediyor?)
Daha önce verdiğiniz görüntüye göre ulaşabileceğiniz en yüksek upload hızı 799 yani neredeyse üst sınır olan 800 Kbps.

Cihazınızın bilgisayarınızla olan bağlantı hızı ile cihazınıza gelen internet bağlantı hızı birbirinden farklıdır.
Örneğin, şu anda anladığım kadarıyla modeminiz bilgisayarınıza 54 Mbps hızda bağlı ama sizin internet paketiniz 8 Mbps'e kadar indirme hızına sahip. Bu durumda modeminiz ile olan veri alışveriş hızınız (iç ve dış etmenlere bağlı olarak değişiklik gösterir) 54 Mbpsdir ama modeminizin internete olan ulaşım hızı internet paketinizde belirtilen hızdır.

Şu andaki hat değerleriniz VDSL2'ye geçtiğinizde değişebilir. (Benim hat değerlerim değişmişti. Hızım artmıştı.)
VDSL2'ye geçtiğinizde şu anda kullandığınız modem (muhtemelen) VDSL2 ile uyumlu olmadığından İSS size VDSL2 uyumlu yeni bir modemi kampanya kapsamında satacaktır. Eğer İSS size yeni modem almanız gerektiğini söylemezse bile pakete abone olurken siz İSSden modem satın almak istediğinizi belirterek modeminizi yenileyebilirsiniz.

Örneğin, 300 Mbpslik bağlantı destekleyen 802.11n standardını destekleyen bir modem satın alırsanız kablosuz ağ adaptörünüzde bu standart ve hız ile uyumluysa modeminizle bilgisayarınız arasındaki hız (iç ve dış etmenlere bağlı olarak değişiklik gösterir) 300 Mbps olacak ama internete bağlantı hızınız yine internet paketinizin hızı kadar olacaktır.

VDSL2'ye geçtiğinizde hat değerlerinizin olumlu yönde mi olumsuz yönde mi değişeceğine dair kesin bir şey söyleyemem.

Ben kullanırken kontrol etmediğim için kesin bilmiyorum ancak geçmişte internette bazı yerlerde rastladığım kimi yorumlarda VDSL2'de hız daha fazla olmakla birlikte ping'in ADSL'e göre yüksek olduğu söyleniyordu.

Son Düzenleme: padisah ~ 16 Haziran 2016 02:56
can487
16-06-2016, 12:37   |  #19  
can487 avatarı
OP Üye
78 mesaj

Şimdi anladım teşekkürler.
Modemi kablosuz ac ve n teknolojili almayı düşünüyorum .
Şuanki modemimde b/g modları var.Benim düzenlemem aşşağıdaki gibi:
Kanal: 1
802.11 Mod: G only
G++ : Açık

Modemin kendi koyduğu varsayılan ayarlar:
Kanal: 11
802.11 Mod: Mixed
G++: Açık

Sizce 802.11 mod karışıkmı iyidir yoksa g only uygunmudur.

Son Düzenleme: can487 ~ 16 Haziran 2016 12:39
padisah
16-06-2016, 22:40   |  #20  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Şimdi anladım teşekkürler.
Modemi kablosuz ac ve n teknolojili almayı düşünüyorum .
Şuanki modemimde b/g modları var.Benim düzenlemem aşşağıdaki gibi:
Kanal: 1
802.11 Mod: G only
G++ : Açık

Modemin kendi koyduğu varsayılan ayarlar:
Kanal: 11
802.11 Mod: Mixed
G++: Açık

Sizce 802.11 mod karışıkmı iyidir yoksa g only uygunmudur.

Eğer bütün kablosuz adaptörleriniz 802.11g ile uyumluysa sizin yaptığınız ayarlar uygun.

can487
17-06-2016, 09:48   |  #21  
can487 avatarı
OP Üye
78 mesaj

Evet uyumlu.
Modemi parazit sorunu var sanırım sabit telefonun cızırtılı biraz.
Türk telekom hattında sorun olmadığını söylüyor ama.
Birde süperonlineın fiber nerede servisinden adresimi sorgulattım karşıma çıkan ekran bu:

Şimdi ben VDSL kullanamazmıyım.

Son Düzenleme: can487 ~ 17 Haziran 2016 18:33
padisah
17-06-2016, 18:50   |  #22  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Evet uyumlu.
Modemi parazit sorunu var sanırım sabit telefonun cızırtılı biraz.
Türk telekom hattında sorun olmadığını söylüyor ama.
Birde süperonlineın fiber nerede servisinden adresimi sorgulattım karşıma çıkan ekran bu:

Şimdi ben VDSL kullanamazmıyım.

Telefon kablosunu splitter'dan çıkartıp doğrudan telefona takarak deneyin eğer sesteki parazit ortadan kalkarsa splitter veya splitter'dan telefona gelen kablodan kaynaklı bir parazit olabilir.

Bu görüntüye göre oturduğunuz yerde Süperonline'ın VDSL veya fiber internet hizmeti yok.
Birde Türk telekom'un sitesinden sorgulayarak deneyin belki Türk Telekom'un VDSL hizmeti oturduğunuz yerde olabilir. (Türk Telekomda VDSL bağlantıları Hipernet olarak geçiyor.)

can487
18-06-2016, 12:22   |  #23  
can487 avatarı
OP Üye
78 mesaj

Splitterı daha önce çıkarmıştım bunu düşünerek kablolu bağlantım eski haline döndü fakat kablosuz malesef kötü.
Ama evin bir bölümü var orda 54 mbps çekiyo sürekli en fazla 48mbps düşüyo bağlantı hızı.
Modemin yanında bile bukadar hızlı değil.Sanırım modemde sorun var.
Alcağım modemi seçtim, yorumlarda bağlantı kopması olmadığını ve çok memnun olduğunu söylemişler.
Zaten zyxelin internet teknolojilerinde önde gelen olduğunu biliyoruz.
Türktelekoma baktım bu bölgede Türk telekom ADSL kullanabilirsiniz diyor.CinnetAlkış

Son Düzenleme: can487 ~ 18 Haziran 2016 12:25
padisah
18-06-2016, 21:42   |  #24  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Splitterı daha önce çıkarmıştım bunu düşünerek kablolu bağlantım eski haline döndü fakat kablosuz malesef kötü.
Ama evin bir bölümü var orda 54 mbps çekiyo sürekli en fazla 48mbps düşüyo bağlantı hızı.
Modemin yanında bile bukadar hızlı değil.Sanırım modemde sorun var.
Alcağım modemi seçtim, yorumlarda bağlantı kopması olmadığını ve çok memnun olduğunu söylemişler.
Zaten zyxelin internet teknolojilerinde önde gelen olduğunu biliyoruz.
Türktelekoma baktım bu bölgede Türk telekom ADSL kullanabilirsiniz diyor.Cinnet  Alkış  
  Bağlantının 54 ile 48 Mbps arasında değiştiğini nasıl ölçüyorsunuz acaba?
Modemde sorun varsa zaten yeni bir modem aldığınızda muhtemelen sorun çözülecektir.
Eğer kablosuz ağ adaptörlerinizde destekliyorsa 2,4 Ghz bandının yanında 5 Ghz bandından da yayın yapabilen bir modem seçmeniz bağlantı ve bağlantı hızı açısından faydalı olabilir. (Lütfen 5 Ghz bandında yayın yapan bir cihaz alıp almamaya kendiniz her yönüyle araştırarak karar verin.)
Evinizin bulunduğu yerde Türksat Kablo İnternet (https://www.turksatkablo.com.tr/internet) varsa ona bakabilirsiniz. (Kullananlaara sormanız iyi olabilir bölgeden bölgeye bağlantı durumu değişebiliyor.)
Eğer o da yoksa maalesef ADSL dışında bir alternatifiniz 4G olabilir ancak hem kotanız ADSL'de alabileceğiniz paketlerden düşük hem de faturanız ADSL'ye göre yüksek olur. (Pingde ADSL'ye göre yüksek olabilir.)

Son Düzenleme: padisah ~ 18 Haziran 2016 21:44
can487
19-06-2016, 13:43   |  #25  
can487 avatarı
OP Üye
78 mesaj

Android telefonumun wifi bölümünde bağlantı hızı olarak gösteriyor.
Modem ayarlarına baktığımda modem telefonuma 54mbps gönderdiğini yazıyor.
Eğer sorunum telefonumda olarak düşünürseniz.
Tüm kablosuz bağlantı kullanan cihazlarda sorun var.
Son 13 gün kaldı sözleşmemin bitmesine.
Ve tercihim turkcell süperonline yalın adsl 75 gb akk 24mbps hız.
Ay sonu gelsin birsürü film,oyun vb. indirip akkyi bitiricem türk telekomdan çıkma şerefineGülüşDansDans