Modem - sahte windows ?

vtolman
03-08-2011, 12:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Net sabit 8mbit ancak5 dkdebir internet gidiyor modemde sorun oldugunu dusunuorum soruma gelecek olursak modem değiştrnce yeni modemi sadece eski modemin yerine takmak yeterli mi yoksa ayarlama yapmak gerekiyrmu? Gerekiorsa nasıl yapılır? Son olarak sahte windows 7 oyun performansını etkilermi ve guncel loader nasul bulabilirm?

tsekkurler..

alpagun
03-08-2011, 12:56   |  #2  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
492 mesaj
Alıntı: vtolman  
Net sabit 8mbit ancak5 dkdebir internet gidiyor modemde sorun oldugunu dusunuorum soruma gelecek olursak modem değiştrnce yeni modemi sadece eski modemin yerine takmak yeterli mi yoksa ayarlama yapmak gerekiyrmu? Gerekiorsa nasıl yapılır? Son olarak sahte windows 7 oyun performansını etkilermi ve guncel loader nasul bulabilirm?

tsekkurler..
1- Modemi değiştirmeye neden karar verdiniz; problemin modemden kaynaklandığını nereden biliyorsunuz ? Evvelâ modemi resetleyin ve kullanıcı bilgilerini tekrar girin. Sorun çözülmemişse, internet sağlayıcınnızla irtibata geçip durumu bildirin. Bâzen mevcut hat 4-5 mbit ancak kaldırabilecekken, 8mbit bağlantı verilince bu tip sorunlar yaşanıyor. Eğer ttnet üyesi iseniz, bulunduğunuz yerdeki telekomdan hattınızı test ettirin. çıkan sonuca göre bir bağlantı hızı uygulatın.

2- Ben 'sahte windows' diye bir şey duymadım. Ancak bazı ard niyetli kişiler Windows dosyalarına müdâhele edip kısa süreliğine de olsa işletim sisteminin aktifleşmesini sağlarken; müdâhele edilmiş bir windows kurduğunuzda, bilgisayarınızın ve sizin hiç bir gizliliğiniz kalmıyor. Mümkün mertebe MD5/SHA-1/CRC32 değerleri kontrol edilmiş - orjinali ile bire bir aynı olan - Windows DVD ile format atın.

3- Windows'u sağlıklı kullanmanın biri legâl, diğer illegâl iki yolu var. Legâl olanı, bildiğiniz gibi ücretini ödeyip satın almak. İllegâl olanı ise, anakart'ın bios'unu modlamak. Bunu yapabilirseniz - ki tehlikeldir. Anakartınız elinizde kalabilir - bilgisayarınız OEM ürünler gibi sertifikalanmış olur. Nasıl olduğunu sormayın. Burada illegal paylaşımlar yasaktır. Googlea'a 'Modlu bios' yazıp taratırsanız, istemediğiniz kadar bilgi çıkar.

Son Düzenleme: alpagun ~ 03 Ağustos 2011 12:59